Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


nOx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

W zeszłym roku czytając forum zakupiłem na początek maszynę polerska Vander VPO709. Po roku czasu chciałbym zmienić maszynę. Budżet jaki chciałbym przeznaczyć do maksymalnie do 700/800zl. Z tego co wyczytałem to wybór mam pomiędzy:

- Krauss DB5800s

-heckmann hs900 - czy rzeczywiście jest to bliźniacza maszyna? Pytam, ponieważ cena jej w stosunku do Kraussa wypada korzystniej.

-Lare LD09-125 czy może coś takiego? Prawdę mówiąc nie wiele o niej informacji znalazłem po za tym, że mimo małej mocy zatrzymać ją nie jest łatwo. Jednak jakiś plusów między nią lub minusów w stosunku do wyżej wymienionych nie znalazłem. A sam nie wiem co mnie w jej stronę pcha 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym użytkownikiem i powoli chce zabrać się za detailing.
Odbyłem dwu dniowe szkolenie w tym kierunku, coś niecoś się dowiedziałem ale nie można oczekiwać cudów po 2 dniach szkolenia, szczególnie ze tam polerke miałem w rękach 1 raz.
Pracowałem tam na maszynie Rotacyjnej i DA i tu moje pytanie...
Szukałem i znalazłem takie urządzenie jak Makita PO6000C - 2w1 - miał ktoś z tym doczynienia ? czy jednak lepiej nie cudować i kupić dwie osobne maszyny ? (dwie osobne polecił mi znajomy detailer) "pozdro Kev"
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 minut temu, Rash napisał:

ale nie można oczekiwać cudów po 2 dniach szkolenia, szczególnie ze tam polerke miałem w rękach 1 raz.
Pracowałem tam na maszynie Rotacyjnej i DA i tu moje pytanie...

a gdzie i u kogo robiłeś to szkolenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Domel napisał:

a gdzie i u kogo robiłeś to szkolenie ?

Colkos Henryk Premium Car Detailing w Bytomiu

nie mam zarzutu do przebiegu szkolenia, bo nauczyłem sie dużo a miałem wiedze tylko YouTubową ale wiadomo ze do wszystkiego dochodzi sie na własnych błędach i praktykach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, paperson napisał:

Na 2-3 korekty rocznie kupić nową shinemaster s15 czy droższego, używanego Rupesa lhr15 Mark II? Różnica ok. 400 złotych. Serce za rupciem, zaś rozum za kraussem :D 

Znajomy własnie polecił mi to forum i zamiat jednej makity mowil zebym kupil uzywke rupesa lhr15 mk2 i kraussa p7.

Chyba stwierdzając wpisy będę szukał rupesa i kraussa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wyżej wymienionych (krauss db5800, heckmann hs900, lare ld09-125) wpadła mi teraz w oko heckmann n6800 czy ktoś ją posiada lub miał z nią jakaś styczność? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po ponownym researchu stwierdzam, że najbardziej optymalne na początek będzie DA o skoku 15mm, bo będzie lepiej wycinać i lepiej się nada na one stepy niż 8mm, bo rotacja za mocna, łatwiej coś zepsuć i zostawia mocniejsze hologramy, mam rację?

A więc szukam jakiejś DA 15mm, póki co znalazłem Evoflexa HDA15 z promocją wychodzi ~750zł, ktoś może kojarzy czy są jakieś ciekawe oferty na maszyny o takich parametrach w podobnym zakresie cenowym lub tańsze?

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 minut temu, tomas1911 napisał:

czy był to dobry wybór

Pobaw sie, potestuj. Zrob sobie przynajmniej jeden panel - maska - potem zadecyduj jak Ci wygodnie.

Ogolnie dobrze miec maszynke i zmieniac sobie BP i pady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, BiałyGTi napisał:

Na forum na gieldzie masz s15 w dobrej kasie 

Widziałem tylko coś w dziale handlu, maszyna kosztuje 1050zł nowa, a ktoś sprzedaje za 800zł używkę, chyba każdy wolałby dołożyć 30% ceny używki i kupić nówkę ze sklepu, nie ma głupich ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, BiałyGTi napisał:

@Dawit zalezy jak na to patrzec skoro maszyna jest ok i ma papiery gwarancje to wolal bym za te 200 zł dokupic pady badz paste

Heh, ja kupiłem mazdę 6 w salonie 2 lata temu za 142k, chcesz może odkupić za 100? Te 42k zostawisz sobie na benzynę bądź serwis i będzie ok. Nie róbmy offtopu, a cena tej polerki jest troszkę zawyżona, dlatego się nie sprzedała, ale pewnie ktoś kupi jak sprzedawca nieco obniży cenę ;) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie dostać s15 za 160 Euro, sam chciałem tak kupować z CG, ale jak się dowiedziałem, że gwarancja na Flexa czy s15 jest rok i to jeszcze taka gwarancja, że musisz im odesłać maszynę, bo kumplowi robili problem żeby dosłać przełącznik to raczej średnia opcja. Dodatkowo jak kupujesz Flexa za granicą i np. chciałbyś wpisać nr z tabliczki na stronie Flexa PL to niestety gwarancja go nie obejmuje. Dla mnie równie dobrze możesz zamawiać za 300 zł z allie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arkeolowy napisał:

Idzie dostać s15 za 160 Euro, sam chciałem tak kupować z CG, ale jak się dowiedziałem, że gwarancja na Flexa czy s15 jest rok i to jeszcze taka gwarancja, że musisz im odesłać maszynę, bo kumplowi robili problem żeby dosłać przełącznik to raczej średnia opcja. Dodatkowo jak kupujesz Flexa za granicą i np. chciałbyś wpisać nr z tabliczki na stronie Flexa PL to niestety gwarancja go nie obejmuje. Dla mnie równie dobrze możesz zamawiać za 300 zł z allie :good:

Chodzi raczej o jakość, z ali nie dostaniesz dobrej jakościowo maszyny za 300zł (chyba). Maszyny polerskie to awaryjny sprzęt? Tzn. często zdarzają się awarie? Chodzi mi dokładniej o Kraussa s15.

 

edit: No i zamówiłem Kraussa s15. Kurs euro 4.17, cena maszyny 162€, wychodzi 675zł, zapłaciłem kartą i zabrało 720zł, co za złodziejaszki bankowe. Do tego zestaw padów i past k2 i powinno być spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2018 o 17:39, Dawit napisał:

edit: No i zamówiłem Kraussa s15. Kurs euro 4.17, cena maszyny 162€, wychodzi 675zł, zapłaciłem kartą i zabrało 720zł, co za złodziejaszki bankowe. Do tego zestaw padów i past k2 i powinno być spoko.

Możesz podać linka gdzie zamówiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2018 o 13:06, Dawit napisał:

Heh, ja kupiłem mazdę 6 w salonie 2 lata temu za 142k, chcesz może odkupić za 100? Te 42k zostawisz sobie na benzynę bądź serwis i będzie ok. Nie róbmy offtopu, a cena tej polerki jest troszkę zawyżona, dlatego się nie sprzedała, ale pewnie ktoś kupi jak sprzedawca nieco obniży cenę ;) . 

Jasne że wole okupić od Ciebie za 100k dwu letni samochód i te 42 przeznaczyć na paliwo i serwis ! Tak samo idąc tym tokiem myślenia wolał bym kupić używana maszynę z pewnego źródła i 200zł przeznaczyć na pady i pasty... Ale to jest tylko moje osobiste zdanie. Ale skoro dla Ciebie te 200zł nie jest problemem to dziwie się że zakupiłeś maszynę poza naszym krajem , zostawiając tam zarobione w Polsce pieniądze . Gdzie dokladając wlaśnie te 200zł kupił byś ją w jednych z naszych sklepów mając przy tym bez problemową gwarancje z Polskiego serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2018 o 16:06, Arkeolowy napisał:

Idzie dostać s15 za 160 Euro, sam chciałem tak kupować z CG, ale jak się dowiedziałem, że gwarancja na Flexa czy s15 jest rok i to jeszcze taka gwarancja, że musisz im odesłać maszynę, bo kumplowi robili problem żeby dosłać przełącznik to raczej średnia opcja. Dodatkowo jak kupujesz Flexa za granicą i np. chciałbyś wpisać nr z tabliczki na stronie Flexa PL to niestety gwarancja go nie obejmuje. Dla mnie równie dobrze możesz zamawiać za 300 zł z allie :good:

 I tak dobrze wiadomo, że każda maszyna psuje się dzień po gwarancji ile by nie trwała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.