Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chyba żartujesz.

w sensie?

W sensie takim, że choćby kierowcy śmieciarek wiedzą, jak zablokować sygnał GPS, a nawet jeśli zostanie ustalone położenie transpondera GPS, to najczęściej już tylko samego transpondera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kurcze, szukam jakiegoś auta w okolicach 5tys. Ostatnio rozśmieszył mnie gość, którego golf 115km rozpędzał się jakby miał ich połowę. Prawdopodobnie turbo padnięte. Ta niewinna mina i nerwowe drapanie się po głowie... bezcenne. Tragedia, że tak chcą sprzedawcy shit wcisnąć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, paperson napisał:

Kurcze, szukam jakiegoś auta w okolicach 5tys. Ostatnio rozśmieszył mnie gość, którego golf 115km rozpędzał się jakby miał ich połowę. Prawdopodobnie turbo padnięte.

Jakie turbo? 2,0 8v 115km z golfa to silnik wolnossący. Może dlatego turbo nie działało... :lol:

Chyba że mowa o tdi 115km to inna sprawa, ale za 5 tys to czego się spodziewać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał chyba na myśli diesla ;) Ja ostatnio przerabiałem auto do 5 tysięcy, obejrzałem ok. 20 różnych aut. Ostatnie kupiłem, a i tak wsadziłem mały worek pieniędzy żeby to wyglądało i jeździło po mojemu (auto od niemieckiego właściciela). Po prostu rynek tanich aut używanych w naszym kraju to jest rozpacz i nie polecam nikomu szukać takiego auta dalej niż 100km od domu, szkoda nerwów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa mój drogi Fredi88 o tdi :D No a za 5tys. Coś w okolicach 97' do wożenia psa i innych trudnych zadań da się wytargać. Choć z uczciwością ludzi kiepsko... no właśnie zdanek przechodzę to samo co Ty...zawęziłem olx do 75km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z obecnych na forum użytkuje Volvo XC60? Bardzo przypadł mi do gustu ten samochód głównie pod względem stylistyki. Nigdy nie miałem okazji nim jechać, ba nigdy w żadnym Volvo nie siedziałem :) Interesuje mnie wersja silnikowa 2.4l  204KM + automat. Oznaczenie silnika z tego kojarze to D5. Jak się sprawują te jednostki ? Jak wygląda kwestia kosztów eksploatacji XC60 ?

Planuje wydać na zakup ok 60tys zł i z tego co widzę to całkiem dużo ofert tych aut z polskich salonów z roczników 2009-2010.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie XC60 - szukaj egzemplarza z udokumentowaną historią serwisową. Egzemplarze z początku produkcji miały trochę problemów ale ogarnęli to. Najlepiej gdybyś znalazł egz. serwisowany na bieżąco w ASO albo w warsztacie niezależnym specjalizującym się w tej marce. Samochód nie jest tani jeżeli chodzi o serwis ale nie ma też jakiś abstrakcji cenowych. Jeżeli był serwisowany w ASO to na bieżąco w ramach akcji serwisowych naprawiali co trzeba, aktualizowali soft etc. Silnik D5 jest optymalny dla tej budy, automat jest powolny ale tym raczej nikt się nie ściga. Jakość wykonania i spasowania na dobrym poziomie. Popatrz na stronie Volvo - mają program aut używanych Volvo Select. Moze znajdziesz coś ciekawego chociaż raczej nie powinieneś mieć problemy ze znalezieniem fajnego egzemplarza z PL z pełną historią serwisową na ogólnodostępnych portalach motoryzacyjnych.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedl czas na zakup auta i po obejrzeniu kilku egzemplarzy na placu boju zostaje Mitsubishi Lancer Sportback 1.5 MIVEC, 2009 rok, 110kkm, oraz Suzuki SX4 1.6 benzyna, 2009 rok 160kkm. Jakies opinie na temat w/w, zostawmy kwestie stylistyczne, chodzi o temat mechaniki. Ktore z tych 2 jest bezpieczniej kupic biorac pod uwage przyszle naprawy i eksploatacje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.