Skocz do zawartości

Test deironizerow, czyli kto dogoni króla


krd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
tfelek, Dzięki. Szukałem czegoś co trzyma się mocno ale nie robi szkód. :good:

 

Ta sie super sprawdza, przy korekcie brak sladow kleju na lakierze, a i jak widac strumien wody i chemii niespecjalnie ja rusza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to w Zanitolu jest fajne też

ze tak bardzo nie smierdzi??

\

 

Zanitol śmierdzi mocno kwasem gdy się "przyłoży" nos do czyszczonej powierzchni i jest to zapach nieprzyjemny, ale przy zachowaniu odległości BHP prawie nic nie czuć w pracy. Nie ma fetoru :P

 

IronX to dramat pod tym względem, dla mnie wali połączeniem zepsutych jaj i spleśniałego łososia. Nie ma nic wspólnego z wiśnią. Teraz już wiem czemu mówi się tutaj o używających IronX w domowej łazience "zuchy"i "twardziele" :D Dla mnie nawet na podwórku zrobiło się mdło i czułem to nawet w garażu po włożeniu wyczyszczonych i spłukanych felg.

 

PS1. Wracając do Zanitola. Trzeba uważać gdzie się go leje - ciężko wysycha ale jak już zaschnie zostawia biały nalot a na metalu potrafi nawet wypalić - mi lekko "nadpaliło" na czarno kombinerki. Tutaj jednak plus dla Irona bo jak pokrwawi dokładnie widać czy się zmył czy nie ;)

PS2. Zanitol jako że jest tańszy, można spokojnie używać do płukania śrub do felg. Ja włożyłem do małego plastikowego pojemniczka 4 śruby, spsikałem Zanitolem i zostawiłem na 2 minuty. Iron pewnie zrobił by to samo, ale szkoda środka. Efekt poniżej.

 

05052013124.jpg

free screen capture

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię P21S Felgen-Reiniger, nawet zapach mi pasuje... ;) Wiedziałem, że krwawi, że ładnie domywa felgi również, ale nie myślałem, że może konkurować w usuwaniu opiłków/lotnej rdzy z Iron X'em :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IronX w domowej łazience

do czego ten Iron X w łazience?

:shock:

Alternatywa dla powieszenia się w piwnicy :D

 

Oj tam oj tam. Co Wy tacy delikatni. Z doświadczenia wiem, że lepiej wejść do łazienki po IronX niż po jednym inżynierze u mnie w robocie... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. SNB Zanitol Plus

Czy Zanitol jest bezpieczny dla lakieru karoserii?

 

Podepnę się pod pytanie.

 

Jak długo ewentualnie może leżeć na lakierze bez żadnych przykrych niespodzianek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. SNB Zanitol Plus

Czy Zanitol jest bezpieczny dla lakieru karoserii?

 

Podepnę się pod pytanie.

 

Jak długo ewentualnie może leżeć na lakierze bez żadnych przykrych niespodzianek?

 

Byle nie wysechł, ale wysycha wg mnie wolniej niż woda. Kilka minut (3-4) spokojnie wystarczy aby zrobił robotę, więc jeśli nie działamy na słońcu ryzyko żadne. :) Warunek: DOBRZE WYPŁUKAĆ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Moderator

Zeby nie robic nowego tematu postanowilem sie dolaczyc tutaj. Poscig do krolewskiego tronu nadal trwa ;)

Dzis w akcji:

- CarChem Iron Remover

- Mainz Apocalypse

- Shiny Garage Iron Off Bleeding V3 2015

- Shiny Garage Iron Off Bleeding V3 2014

 

Zeby nie bylo, test w 75% sponsorowany, trzy pierwsze pozycje dostalem od dystrybutorow :) za co serdecznie dziekuje i polecam sie na przyszlosc :-]

 

Kolo z SUV'a. Umyte uprzednio bezkwasowym plynem do felg Mainz Oblivion (tutaj osobny test tego srodka)

 

Ekipa rozlozona na stanowiskach:

lNjrJ1.jpg

Pwo5Do.jpg

MYan3y.jpg

1dCCEx.jpg

ThlLMC.jpg

 

I aplikujemy...

YbQaHd.jpg

jlaeEk.jpg

Jifz2A.jpg

SCqUDI.jpg

czpZjj.jpg

JJQk2n.jpg

xsrTaU.jpg

 

Obraz z "lotu ptaka":

7f0TpU.jpg

x3obBC.jpg

BzEIV4.jpg

6JfvcQ.jpg

 

Pedzelki w dlon i staramy sie nie ominac zadnego zakamarka...

dC22Aq.jpg

 

Po splukaniu z weza ogrodowego bez cisnienia:

PaN66b.jpg

Zb2qI5.jpg

gd9Fa0.jpg

 

I psikniecia kontrolne. Produkty na oponie maja za zadanie przypomniec czym traktowalem felge wczesniej.

DRhyIX.jpg

kwg7nO.jpg

1btxUe.jpg

jqMc2d.jpg

0h64IC.jpg

OWLNwk.jpg

apFUQk.jpg

ZCG9w1.jpg

HoTu6e.jpg

ZN0zst.jpg

hOhl2W.jpg

 

Wnioski?

Wszystkie zasadniczo dzialaja. Mainz najszybciej sie zabarwil. Shiny Garage mniej kolorowo, ale rownie skutecznie. Za to CarChem... coz...

moim zdaniem najskuteczniejszy produkt z tej czworki. Nie wiem czy dobrze to widac na zdjeciach, ale w rzeczywistosci IronX najmniej po nim "poprawil". Jedynie co to nie za bardzo odpowiada mi konsystencja. Wolalbym produkt bardziej plynny...

W sumie nie wiem czemu, ale CarChem to duza firma, produkujaca dla innych znanych marek, ale kompletnie niszowa na naszym rynku. Wiem, ze slodze, ale to kolejny ich produkt, ktory mam okazje uzywac i milo mnie zaskakuje. W zasadzie kazdy siuwaks sprawia wrazenie dopracowanego i dzialajacego. Do tego maja w ofercie 100ml samplerki chyba wszystkich produktow i mozna tanim kosztem przekonac sie czy efekt nam odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, masz zapał... :song::good: IronX w tym teście występuje w charakterze podręcznego testu na dragi :D Do felaszków przydałby się jakiś pędzel od VP z niebieskim włosiem. Są bardzo trwałe w przeciwieństiwe do tych 'normalnych' 8-)

 

 

Czekam na test...:

 

Ironx X, Ironx Lemon, GYEON Q2M Iron, Tac System IRON.ZERO

 

... na takiej zayebanej fest feldze, po zacisku do regeneracji :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do felaszków przydałby się jakiś pędzel od VP z niebieskim włosiem. Są bardzo trwałe w przeciwieństiwe do tych 'normalnych' 8-)

 

ten niebieski pędzel mamy do felg i przeważnie go używamy, ale tu chcieliśmy, aby każdy produkt miał swój własny pędzelek :D

 

a co do testu o którym mówisz to nie ma problemu :D tylko skąd ja wezmę taką felgę :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
krd, masz zapał... :song::good:

 

Jeszcze troche go zostalo, dzieki! :)

 

Czekam na test...:

 

Ironx X, Ironx Lemon, GYEON Q2M Iron, Tac System IRON.ZERO

 

Felga sie znajdzie, gorzej z tymi siuwaksami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.