Skocz do zawartości

Test deironizerow, czyli kto dogoni króla


krd

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, w ciągu kilku tygodni będę miał do odszczurzenia 8 felg, które nie były wcześniej myte od środka jakoś specjalnie (a bynajmniej jak kupowałem auto rok temu to były czarne w środku obydwa zestawy. Chcę zrobić podejście do króla znów 🙂 i chciałem zapytać Was o to co warto przetestować. Wagi oceny dla produktów: 80% jakość, 20% cena. Powinno wyłonić to zwycięzcę na najbliższy okres czasu.

Zrobiłem sobie listę produktów do deironizacji.
Scenariusz: umycie w pierwszej kolejności VP Blue Gel 1:3, jeśli będą mocno zapuszczone to poratuję się tenzi truckiem albo tenzi alux 1:5. Potem na jedną felgę wjeżdża jeden produkt i będzie aplikowany tyle razy ile potrzeba aby dany produkt już wcale nie krwawił, dopiero po takim myciu, wjeżdża kontrolnie carpro iron X.
LISTA (z oczywistych względów pomijam wheelcleanery jak Megs Brightener czy BH Autowheel) - test z założenia ma byc testem deironizerów:

1/ BH korrosol / autowheel

2/ koch chemie rrr / FB - jeszcze nie wiem, który lepiej?

3/ Sonax Flugrostentferner

Mam jeszcze miejsce na 5 produktów 🤔 - pomożecie coś wybrać? Nie chciałbym testować czegoś co już było zestawione z carpro ironx aby się nie dublować (od razu planuję też test T&G removerów - też 8 produktów + dziewiąty kontrolny, ale muszę znaleźć jakiś wątek z multi testem)

 

Edit1:

4/ Optimum Ferrex
5/ Nigrin EvoTec

 

lista rezerwowych graczy:

Unique Ares,
CARTEC IRON WASH,
Tenzi Krwawa Felga,
Soft99 Iron Terminator,
DM Iron Magic,
UltraCoat Iron+,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Birkhof napisał:

(z oczywistych względów pomijam wheelcleanery jak Megs Brightener czy BH Autowheel)

BH Auto-wheel to również deironizer, tylko dedykowany do felg - skład ma identyczny, jak Korrosol, jedynie ma dodane składniki odtłuszczające, oraz zagęszczacze, które mają poprawić przyleganie produktu do powierzchni (info od producenta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Eidos71 napisał:

BH Auto-wheel to również deironizer, tylko dedykowany do felg - skład ma identyczny, jak Korrosol, jedynie ma dodane składniki odtłuszczające, oraz zagęszczacze, które mają poprawić przyleganie produktu do powierzchni (info od producenta).

O, dzięki za info. W zależności od tego jakie będą stany sklepowe potraktuję to jako alternatywę dla korrosol'a. Jakbyś chciał dorzucić coś do listy to śmiało - widziałem, że robiłeś też duże porównanie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof - uważam, że podane przez Ciebie produkty będą idealne. W swoim teście/porównaniu nie brałem pod uwagę wymienionych przez Ciebie deironizerów (poza Soft99 i BH Korrosol, który jednak był użyty jako inspekcja, a nie bezpośredni zawodnik). Dlatego kibicuję Twojemu testowi - jestem ciekawy "zdolności" wymienionych przez Ciebie produktów. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
[mention=3124]Birkhof[/mention] i czy testy się odbyły, czy jednak nici?  

Nie mam zdjęć z prac ale z produktów które wylistowalem to ulubieńcy to korrosol i ironx w paście. Na bieżące prace ultracoat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mnie właśnie ciekawi. Jak się pracuje ironem w paście ?

Wykorzystuje głównie przy felgach i wszędobylskich zakamarkach na nich, spokojnie siedzi 15-20 min.
Aplikacja na pędzelek tez daje rade. Nie lubi kontaktu z woda bo się rozcieńcza :)
Działa jak woda demi vs h2o w żelu od Kecav - wyciskacz i leży :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.