Skocz do zawartości

Test deironizerow, czyli kto dogoni króla


krd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Dzis byl akurat dzien mycia felg, niby nic specjalnego. Zaczelismy sie zastanawiac, ktory z posiadanych srodkow spisalby sie lepiej, czy mozna zaoszczedzic na IronX'ie? Czy uda sie zdetronizowac krola?

 

Na podoredziu mielismy:

1. CarPro IronX

IronX to przełom w dziedzinie oczyszczania lakieru i felg z osadów ulicznych, pyłów z klocków hamulcowych oraz lotnej rdzy. Cały nalot jest rozpuszczany i spływa z lakieru w postaci czerwonego płynu, który sprawia że auto wygląda jakby krwawiło. Połączenie IronX z glinką pozwala uzyskać powierzchnie czystą w 100%. IronX jest pH neutralny!!!

 

2. SNB Zanitol Plus

Kwaśny środek czyszczący do usuwania trudnych zanieczyszczeń.

Specjalnie złożonych z osadów wapnia, tłuszczu, rdzy itp. oraz do czyszczenia utlenionych powierzchni.

pH: ca 1,9

 

3. Wolf's Chemicals Decon Gel

Niektórzy z Was wiedzą jak ciężką usunąć pył z klocków hamulcowych. Z produktem Decon Gel, zwanym również Brake Duster. czyszczenie z lotnej rdzy stanie się zabawnie proste. Wystarczy spryskać felgi, a po chwili środek zaczyna zżerać cały brud. Najważniejsze że środek jest w pełni bezpieczny dla lakieru!!!

 

4. Concept Lift Fall

Rewelacyjny płyn angielskiej firmy Concept. Środek jest złożoną mieszaniną kwasów i środków powierzchniowo czynnych, przeznaczoną do bezpiecznego usuwania z lakieru śladów rdzy. Usuwa zanieczyszczenia z wszelkich rodzajów powierzchni (z lakieru, szkła, gumy, ozdób chromowych i plastykowych zderzaków), które występują w wyniku nadziemnego iskrzenia elektrycznego powodowanego przez pojazdy szynowe, opadów kwasu z elektrowni, zniszczonych dróg, itp.

 

minidsc01563.jpg

 

Jako obiekt testowy uzylismy zimowej felgi z VW Golfa, pare tys km zrobila, wiec raczej sie nada. Na poczatek proba bezdotykowa.

 

minidsc01564.jpg

minidsc01565.jpg

minidsc01566.jpg

 

Po splukaniu wygladalo to tak.

 

minidsc01567.jpg

minidsc01568.jpg

minidsc01569.jpg

 

Potem ponowilismy probe, tym razem z pedzelkiem, po 4 strzaly z atomizera i jedziemy.

 

minidsc01570.jpg

minidsc01571.jpg

minidsc01572.jpg

minidsc01573.jpg

 

Po kolejnym splukaniu mamy to.

 

minidsc01574.jpg

minidsc01575.jpg

minidsc01576.jpg

minidsc01577.jpg

 

I teraz final, cala felga zostala spryskana IronX'em.

 

minidsc01578.jpg

minidsc01579.jpg

minidsc01580.jpg

minidsc01581.jpg

 

Wyglada to mniej wiecej tak, ze Decon Gel najgorzej poradzil sobie z opilkami metalicznymi na tej feldze. Concept juz calkiem niezle. Zanitol prawie dorownal IronX'owi. jednak niestety troszke mu zabraklo. Tak czy siak na pewno godny polecenia produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny test :good:

Nie żebym się czepiał ale w kleju po ciężarkach i samych ciężarkach mogło siedzieć trochę dziadostwa,co dało zły obraz,stanu faktycznego ;)

W przypadku decona,warto wspomnieć o zapachu,który jest wyjątkowo przyjemny na tego typu środki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne porównanie Krzychu :good:.

 

Zanitol prawie dorownal IronX'owi

 

A nie mówiłem... ;) Fajny, ekonomiczny produkt, który sprawdza się tam, gdzie IronX-a szkoda- np. na początek przy zaszczurzonej feldze. Potem dla pewności IronX i już... Testowaliście nierozcieńczony?

 

jednak niestety troszke mu zabraklo

 

No, ale jak się popatrzy na cenę, "akceptowalny zapach" i to, że Zanitol-a można rozcieńczać (1:1 nie osłabia za wiele jego właściwości)... to myślę, że warto go mieć :-] Ja używając IronX-a i Zanitol-a na przemian nie zauważyłem różnicy w sile działania ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, ma chemiczny, niezidentyfikowany, w miarę przyjemny zapach (jak APC, ale jest delikatnie duszący), podczas pracy praktycznie nie czuć. Na pewno nie śmierdzi jak IronX, itp. "krwawiące preparaty" zgniłymi jajami... ;) Niech krd się wypowie też na temat zapachu, bo moim zdaniem on jest tak charakterystyczny, że nie każdemu może się spodobać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Shiny Garage Iron Off stalo na polce, ale sie nie usmiechnelo do mnie. Jak bedzie okazja z jakas brudna felga to powtorze, aczkolwiek wszystkie u mnie umyte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny teścik , szkoda tylko że nie użyłeś dodatkowo TENZI PRIX, byłby wtedy komplet chemii budżetowej. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz jak firmie Carpro udało się stworzyć tak skuteczny produkt o neutralnym PH, gdzie reszta środków jest kwasowa i mimo tego troszkę słabsza. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem próbki zanitola w ub.roku, korzystałem (weryfikując go potem Iron X), ale rynek nie zrobił WOW przy tym produkcie (zupełnie niesłusznie)

 

tak więc bardzo przydatny test, szczególnie że pokazał szerszej publice, że może być coś co nie wali zbukiem a działa równie dobrze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Dorzuciłbym jeszcze Purple Rain i P21 PowerGel

 

Nie posiadam ww srodkow w arsenale.

Chcesz to mozesz podrzucic probki to poszukam felg i zrobie wiekszy test :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.