Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanko przed weekendowymi zabiegami :)

 

1. Prewash (aktywna piana+APC)

2. Dekontaminacja (SNB sensvol, iron-x), i detale APC+pędzel

3. Mycie (2 wiadra etc etc)

4. Glinka

5. Mycie

6. Korekta 3 steps with Menzerna, Megs US + tricolor do klameczek

?? Mycie???

7. AG SRP czy Lusso Revitalizing Cream na czarnym waflu?

8. Pete's 53

 

I teraz dwa pytania, czy po korekcie trzeba myc auto, czy wystarczy przetarcie wszystkiego IPĄ (która tak czy siak będzie używana).

 

Czy warto bawić się z SRPkiem czy totalnie go olać i od razu Lusso i na to Wosk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mess, jak chcesz to zrobić dobrze, to może Ci weekendu zabraknąć.

 

Czy myć? Ja czasem myłem po etapie I - czyli "cut'cie" wymywając pył i zajazdy na szczeliny. Nie jest więc to konieczne - zależnie od sytuacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po korekcie trzeba myc auto, czy wystarczy przetarcie wszystkiego IPĄ (która tak czy siak będzie używana).

 

nie trzeba, ale lepiej umyć, aby wymyć resztki past z zakamarków i pył.

 

Czy warto bawić się z SRPkiem czy totalnie go olać i od razu Lusso i na to Wosk ;)

 

nie warto ;) od razu cleaner lusso i wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czym najlepiej polerować felgi aluminiowe?? Jaka pasta/mleczko i jaki pad?? Chodzi mi o efekt lustra. Obecnie mam autosol aluminium polish i polerowałem zwykłą szmatką i filcem na wiertarce, ale efektu lustra nie umiem zrobić :/ Mam jeszcze jedno pytanie, czy są jakieś woski żeby zabezpieczyć felgę ale tak żeby nie traciło się efektu lustra??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czym najlepiej polerować felgi aluminiowe?? Jaka pasta/mleczko i jaki pad?? Chodzi mi o efekt lustra. Obecnie mam autosol aluminium polish i polerowałem zwykłą szmatką i filcem na wiertarce, ale efektu lustra nie umiem zrobić :/ Mam jeszcze jedno pytanie, czy są jakieś woski żeby zabezpieczyć felgę ale tak żeby nie traciło się efektu lustra??

Spróbuj Mothers Bilet i do tego mikrofibra, lecz jeśli powierzchnia nie jest dobrze przygotowana papierami to na lustro nie licz, a co do wosku to możesz użyć dedykowanego do felg autobahna lub FK 1000p ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, mam opony zdjęte z felg i przydało by się je umyć na sezon. Czy jak "wrzucę do wanny" same opony to nic im się nie stanie? Chodzi o to, czy jak woda dostanie się do środka felgi to czy będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.