Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jestem po swojej pierwszej w życiu korekcie(vag). Byłbym w 100% zadowolony gdyby nie hologramy. Pracowałem pastami menzerny 500, 2500 i 3000 odpowiednio na 3 padach flexi. Hologramy są raczej nie duże i powstały najprawdobniej przez moje nie umiejętne obchodzenie się z maszyną. Czy UC ręcznie na germanie powinno załatwić sprawę (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Moderator
Czy FG500 + biały flexi podoła lakierowi mercedesa slk (rocznik 2006)?

 

Zalezy od:

- grubosci rys

- twardosci danego lakieru

- dzialan lakiernikow

- ilosci przejazdow

- zalozenia ile % korekty

 

[ Dodano: 6 Marzec 2013, 23:47 ]

Panowie, jestem po swojej pierwszej w życiu korekcie(vag). Byłbym w 100% zadowolony gdyby nie hologramy. Pracowałem pastami menzerny 500, 2500 i 3000 odpowiednio na 3 padach flexi. Hologramy są raczej nie duże i powstały najprawdobniej przez moje nie umiejętne obchodzenie się z maszyną. Czy UC ręcznie na germanie powinno załatwić sprawę (

 

Mysle, ze hologramy mogly wyjsc z niewypracowania 2500 lub 3000. Sam uzywajac menzerny 2500 na zoltym 3m na kilku juz samochodach w zasadzie nie stwierdzilem zadnych holo. Teraz juz wiem, ze w zasadzie jesli przylozy sie na 100% przy polishu menzerna 2500 to finish czy cleaner to przyslowiowa wisienka na torcie, nadajaca ostateczny szlif. Oczywiscie, moze to byc tez kwestia lakieru, dla ktorego 3000 jest nadal za twarda pasta jak na finish, ale jesli mowa o aucie, ktore masz w profilu to watpie w ta wersje zdarzen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy FG500 + biały flexi podoła lakierowi mercedesa slk (rocznik 2006)?

 

Zalezy od:

- grubosci rys

- twardosci danego lakieru

- dzialan lakiernikow

- ilosci przejazdow

- zalozenia ile % korekty

Chodzi mi właśnie o efektywność pasty na mercedesowskiej twardości lakieru - brak ingerencji lakierników. Chciałbym sie ograniczyć do max 3 przejazdów. Korekta ~90% (bez najgłębszych rys).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy FG500 + biały flexi podoła lakierowi mercedesa slk (rocznik 2006)?

Jak ma w kodzie lakieru C to może być mało...

OK, sprawdze dokładnie co to za lakier i będę się Was radził dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy FG500 + biały flexi podoła lakierowi mercedesa slk (rocznik 2006)?

Jak ma w kodzie lakieru C to może być mało...

OK, sprawdze dokładnie co to za lakier i będę się Was radził dalej.

C czyli ceramiczny,opisać ten lakier ciężko,ale jeżeli ktoś go zaznał rozumie bez słów :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy FG500 + biały flexi podoła lakierowi mercedesa slk (rocznik 2006)?

 

To ja też mam pytanie odnośnie padów.

Pacjent: stary, twardy Golf III LC6P

Pasty: FG400 + FF3000

Pady:

3M zielony cutting 150 mm

3M niebieski karbowany finishing

Urban 150 mm pomarańcz cutting

Urban 150 mm żółty polishing

+ 80 mm:

3M pomarańcz.+żółty+niebieski

 

Ogarnę tym lakier, czy czegoś mi brakuje? Głównie chodzi mi, żeby nie pozostawiać hologramów. Mam też UC + AF Trippla, jeżeli coś to pomoże.

Panowie, doradźcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekrk Wszystko zależy jak mocno zabrudzona tapicerka ja na lekkie zabrudzenia używam pianke z STP TUF STUF jakoś tak nie pamietam dokładnie nazwy sprobuj może akurat Ci podejdzie o ile dobrze pamietam 19zł 500ml Psikasz czekasz i trzesz MF. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś takiego właśnie chciałem, tapicerka nie jest zabrudzona tylko lekko do odświeżenia bym powiedział, po prostu lubię dbać o auto a nie mam odkurzacza piorącego to chce zrobić co w mojej mocy bez niego:)a nie tylko odkurzyć w środku.

Dzięki hoody i altay za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam i znależć nie moge.. Poszukuję testu i porównania Autobrite Cherry Glaze AIO. Kiedys był taki temat chyba ze skuterem. Jakby ktos mógł wkleic linki do tego AIO byłbym wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.