Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Scent Banana

Form Liquid

UV Block Yes

Carnauba Yes

Sealant No

 

Ze strony producenta. Jest to typowy wosk, o letniej twalosci, dlatego osobiscie radzilbym Ci posmarowac Collim i przykryc go dla efektu Butter Waxem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ok. Zobaczymy co inni napiszą. Jutro o 10 mycie, suszenie, a potem woskowanie. Na wiosnę i tak jadę AF Tripple, także na trwałości mi jakoś szczególnie nie zależy. Max mies i myjka z proszkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie potrzebuje porady.

Kupiłem cabrio jest dach z PVC i nie wiem ile lat nie myty chcę go jeszcze uratować jak się uda może ktoś coś polecić.

Próbowałem APC i ciepła woda z płynem + APC

p1030814e.jpg

p1030815d.jpg

 

Tu po umyciu Dimerem.

p1030846e.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna, położyłem na całe auto CG, a poten na próbę na maskę Colli. A czy AF Tripple usunie wosk?? w sumie to też cleaner to powinno usunąć. Bo mam zamiar nałożyć już na wiosnę i lepiej żeby stary wosk usunęło, bo zamierzam na nowo nawoskować auto w takiej kolejności jak pisałaś.Druga sprawa to czy po spolerowaniu Tripple mogę od razu zaaplikować Colli. Ile odczekać po Colli żeby na to nalożyć CG??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co kłaść butter na colli? to znacznie ciekawsza kwestia niż jak to zrobić.

stary wosk potraktuj solidnym degreaserem, TAW lub np. CG Red Hot Degreaser, Megs APC+ też daje radę. potem kolejność dokładnie tak, jak Justyna podpowiedziała, o ile jest jakieś dobre uzasadnienie dla stosowania buttera po colli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co możecie poradzić na odświeżenie lakieru w moim samochodzie (Corolla 2000 czerwone) auto do tej pory było po prostu myte i pełno jest kolistych słoneczek i rys

Chciałbym wypolerować auto , ale niestety nie mam maszyny więc robił bym to ręcznie.

Narpiew oczywiśćie porządne umycie auta, ale co potem? :o

Możecie coś doradzić jakie są najlepsze środki do ręcznego polerowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania :) wosku nie nakłada się okrężnymi ruchami, czyli góra- dół lub lewo- prawo, tak? bo nie ma jednoznacznego wytłumaczenia w FAQ

I czy po użyciu aktywnej piany albo szampony zmywać to wodą pod dużym ciśnieniem czy normalnie "oblać" auto wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam - jeżeli opłukujemy tylko autko na myjni bezdotykowej i nie mamy możliwości mycia ręcznego, to czy warto chociaż opryskać cały lakier QD i spłukać ponownie (bezdotykowo - nie wcierając QD w lakier)? zostanie coś z tego QD, czy wszystko i tak spłynie? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam - jeżeli opłukujemy tylko autko na myjni bezdotykowej i nie mamy możliwości mycia ręcznego, to czy warto chociaż opryskać cały lakier QD i spłukać ponownie (bezdotykowo - nie wcierając QD w lakier)? zostanie coś z tego QD, czy wszystko i tak spłynie? :o

Moim zdaniem bez sensu, na niedomytym lakierze QD za długo nie poleży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
wosku nie nakłada się okrężnymi ruchami, czyli góra- dół lub lewo- prawo, tak?

 

Przy dobrze umytej powierzchni nie ma to znaczenia, nakladaj tak jak Ci wygodniej.

 

I czy po użyciu aktywnej piany albo szampony zmywać to wodą pod dużym ciśnieniem czy normalnie "oblać" auto wodą.

 

Najlepiej pod cisnieniem bo wtedy lepiej i szybciej wypluczesz, ale zwyklym wezem ogrodowym tez dasz rade, zajmie to tylko wiecej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens kłaść 4 Nano Rim Protect na felgę a potem przykryć Colli 476?

Zaznaczam że mam Colli i myśle dokupić 4nano (kiedys w planach Pro Ice ale jeszcze nie dziś ... :P )

 

Będę miał nieprzyjemność robić BBS_RS1.JPG Ale chciałbym zapewnić jak najdłuższa ochronę i łatwość domywania właścicielce zanim mnie z molestuje na ponowny detailing felg :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
po myciu usunąć smołę

 

Smołę lepiej przed myciem, jeszcze na suchym aucie. Przynajmniej gdy używamy Sanesolva/Prickborta.

 

Jak auto jest mocno zarudzone - mega szczur to trzeba zmyc mocna piana, umyc na 2 wiadra, wysuszyc i dopiero dzialac z Prickbortem czy IronX. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.