Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

escimo Tak własnie robie psikam woda destylowaną ciężko zrobić cokolwiek a tymbardziej na białym padzie od flexi. Wełną idzie jak trza ale mam tylko małą ktoś się nie bał i z.... dużą juz zamówiłem czekam jak przyjedzie.. :-] zabiore sie do roboty wogóle mi nie idzie na duzych padach a na małych praca idzie wporządku.

Rozprowadź pastę na niskich, i zacznij pracować (~1000/1200/1500) jak zacznie Ci zasychać czy rolować do psiknij wodą (kilka razy) i dalej. Zwykłą woda z kranu wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carire, dzieki za odp. Problem w tym że zmywacza w NL jeszcze nie widziałem a będę teraz robił tutaj zamówienie w jednym ze sklepów i mają erasera. Chodzi mi o to czy jest duża różnica pomiędzy tymi produktami.

 

A takie coś się nada http://allegro.pl/motip-zmywacz-silkono ... 60174.html ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carire, dzieki za odp. Problem w tym że zmywacza w NL jeszcze nie widziałem a będę teraz robił tutaj zamówienie w jednym ze sklepów i mają erasera. Chodzi mi o to czy jest duża różnica pomiędzy tymi produktami.

 

A takie coś się nada http://allegro.pl/motip-zmywacz-silkono ... 60174.html ???

Będzie dobre.

 

Tak samo jak ludwik, mocne apc, mocna ipa - wszystko co uważasz że dobrze odtłuści powierzchnię przed powłoką (dobrze = tak aby była tafla wody na każdym panelu).

 

Mniej więcej tak, zaczną się robić placki zaschniętej pasty na lakierze, a spod pada wylatywać grudki zrolowanej pasty.

Do tego dochodzi jeszcze skakanie maszyny i problem ze starciem pasty, ogólnie rzeźnia... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo dokładnie miałe to samo co przedstawiłeś na zdjęciu.

A dla sprawdzenia poszedłem z białym padem na swoje auto BMW zielony metalik i biały pad 125mm flexi idzie jak trza 2 zarnka grochu fg500 a na landroverze nie idzie nic zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dunga, W każdym lakierniczym są zmywacze silikonowe po około 15zł/litr. Ten co podałeś jakiś drogawy się wydaje :o Nowiccy na pewno będą mieli.

 

Łukasz, pytałeś o odkurzacz B&D. Na forum na pewno o nim było. Dobrze poszukaj. Wychodziło na to że jak na taką popierdziawkę to całkiem niezły, wygodny. Na forum jak go ktoś wystawił to poszedł moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dunga, Po Holendrze nie robiłem auta, ale jak robią tak jak SSmany (i to jeszcze przed wstąpieniem ciapatych do interesu) to wiem o co chodzi ;)

Ale ktoś ostatnio podawał fajną mieszankę do odtłuszczanie. 45%IPA/45%H2O/10%płyn do mycia naczyń. Może się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na aucie 3 miejsca w których złazi mi klar. 2 wielkości "5 groszówki" i jedno bardziej rozległe na górze tylnej klapy. Lakier VW.

Mam zamiar przeprowadzić w najbliższym czasie korektę maszynowo i tu rodzi się pytanie:

Omijać jakoś te miejsca, zaklejać je, czy może próbować jakoś je zeszlifować i prysnąć klarem, licząc na "jako-taki" efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbować jakoś je zeszlifować i prysnąć klarem

 

Dobrze by było gdyby wypowiedział się jakiś lakiernik i potwierdził, ale ja słyszałem że klar nie zwiąże tak jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szału nie ma, dupy nie urywa, ale coś tam wciągnie. No i ma fajne cienkie ssawki. ogólnie ok. Ale 120 zł da się spożytkować lepiej :P Ogarnij sobie jakąś zwężkę do odkurzacza myjniowego/stacjowego i tym działaj. IMO nie warto wydawać takiej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.