Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
Czy odkurzacz Rainbow nada się do wyprania tapicerki w aucie? Chodzi mi o to, czy komponenty odkurzacza przeżyją chemię typu nielsen?

 

Przezyja, ale wody nim nie wyciagniesz bo ma za slaby ciag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Do wykańczania miękkiego lakieru pastą SF4000 lepszy będzie czarny czy niebieski wafel 3M?

 

Dla mnie to w zasadzie to samo.

 

Pytanie- czy aby na pewno niebieski waflowy pad 3M jest identyczny jak czarny waflowy tej samej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespełna miesiąc temu:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 320#359320

Czarny wafel 3M czy niebieski wafel 3M?

 

Oba dobra - ja nie widzę różnicy :idea:

Jeden powinien być miękciejszy :P chyba :D

Teoretycznie czarny, ale ja nie widzę różnicy :dontknow: poza tym czarnego ciężko już kupić, chyba że jakieś resztki magazynów.

Znów teoretycznie niebieski 3M jest następcą czarnego :)

g.pajak, w takim razie pozostane przy niebieskim bo czarny droższy :dontknow:

 

:good:

 

Ja cleaner'y i glaze'y (tu akurat tylko Black Hole mam i miałem) od dwóch lat niebieskim 3M kładę i pracuje mi się nim elegancko w tej roli :)

Czarny 3M ma zupełnie inną strukturę gąbki i wg mnie jest "miękciejszy" od niebieskiego.

Każdy odczuwa to indywidualnie, ale powiem Ci, że może zbyt gruboskórny jestem - dla mnie oba równie miękkie - nie widzę ani nie odczuwam (podczas pracy) różnicy :dontknow:

niebieskie są bardziej "tnące" - oczywiście na tyle, na ile można się spodziewać cięcia po padzie finiszowym

Tomek, może na Twoim "miętkim" lakierze to wychodzi, pewnie masz rację - ja na moich w Lagunie i Mondeo nie zauważam tych różnic :dontknow:

 

I tak można by było dalej dywagować... Do mnie już jedzie niebieski wafel 3M :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Przezyja, ale wody nim nie wyciagniesz bo ma za slaby ciag.

 

Krzychu, testowałeś, bo mi się wydawało, że jest OK :o

 

Probowalem wyciagac wode z dywanikow i niezbyt to szlo. Zostawaly bardzo mokre mimo usilnych prob wyssania. Jednak ekstrakcja to ekstrakcja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem wyciagac wode z dywanikow i niezbyt to szlo

 

Używałem rainbowa z ssawką szczelinową do wyciągnięcia wody z dywaników i wtedy sobie poradził dobrze :good: Teraz, porównując do Karchera SE 4001 - ekstrakcja zdecydowanie lepsza.

 

bubolak, jeśli nie masz dostępu do innego odkurzacza, użyj na koniec ssawki szczelinowej i będzie o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem wyciagac wode z dywanikow i niezbyt to szlo. Zostawaly bardzo mokre mimo usilnych prob wyssania. Jednak ekstrakcja to ekstrakcja...

 

ja nie mam do ekstrakcji dostępu, ale też planowałem podjechać do rodziców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pojawiało się wielokrotnie, ale odpowiedzi zawsze dwuznaczne:)

 

Jak to jest z lekko zakurzonym autem, szczególnie czarnym. Niekiedy auto po zrobieniu kilku km, lub kilkugodzinnym postoju jest już przykryte mgiełką kurzu, można go przetrzeć QD czy też nie? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, cholera, cholera!

Wczoraj, po 20 roboczogodzinach pierwszy raz nałożyłem wosk. Efekt był znakomity.

Dzisiaj - z ciekawości - chciałem zobaczyć, czy kropelkuje. Polałem samochód wodą z węża i zostawiłem na zewnątrz. Efekt?

CAŁE AUTO W BIAŁE CĘTKI! Nawet szyby z którymi nic nie robiłem (nie woskowałem znaczy).

Co robić? Co robić? RATUNKU! CAŁA ROBOTA NA NIC! Cętki juz zaschły i nie bardzo chcą schodzić przy polerowaniu mikrofibrą (zostają "obrysy")

Najwidoczniej coś było w wodzie (chociaż to zwykła kranówa była)

Dysponuję szamponem Gold Class Meguiars'a. Czy umycia na 2 wiadra usunie cętki a zostawi wosk?

RATUNKU! RATUNKU!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chce zakupić BMW E46 w kolorze granatowy metalic. Auto ma kilka rys i chciałbym je potem poddać polerce czy będzie do tego potrzebne futro ? czy dam rade to wyciąc białą gąbką ?

Przyjemny lakier w obróbce,myślę,że coś tam zdejmiesz i bez futra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.