Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzisiaj mialem serie odruchow wymiotnych sponsorowanych przez RAIN-Xa

Macie moze jakis patent zeby ograniczyc choc troche ten smrodek?

 

-Mozna go np. rozcienczac albo z czyms mieszac?

-Co robic z mikrofibrami ktore "zalapaly" sie na te zapaszki? Bo do domu i do pralki wpuszczony nie bede. :/

Pomyslalem o pralni publicznej, ale nie bardzo wiem w czym to wyprac(jaki proszek ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, rozcieńczenie może zmniejszyć skuteczność działania poza tym pewnie i tak niewiele da ;)

 

Spróbuj glinki do IronX'a zamiast firby ;) a wyprać możesz ręcznie, szare mydło powinno załatwić sprawę chociaż nigdy nie myłem fibry po ironie :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srodek jest super, ale jego zapach dla mnie nie do "przejscia" :dontknow:

i wszystko co moze to choc troche zmienic, bedzie mile widziane :)

Spróbuj glinki do IronX'a zamiast firby a wyprać możesz ręcznie, szare mydło powinno załatwić sprawę chociaż nigdy nie myłem fibry po ironie

Staram sie nie wnosic tego do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakąś firmę robiącą porządne pady do DA na talerz 125 mm? Bo pomarańczowy lare flat 150 mm rozlecial mi się wczoraj po zrobieniu połowy auta... Z czarnym też jest już kiepsko.

Flexi spokojnie żyją po kilka aut zanim zaczną się odklejać czy coś,z LARE polecam czarny diamond,nie mogę go zajechać,ostatnio kupiłem LC CCS,ale jeszcze nie testowałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje jakiś gody sklep z dużym wyborem w USA :idea:

 

www.detailing.com

 

www.autogeek.net

 

Jakbyś coś zamawiał to daj znać ;)

 

Możecie polecić jakąś firmę robiącą porządne pady do DA na talerz 125 mm? Bo pomarańczowy lare flat 150 mm rozlecial mi się wczoraj po zrobieniu połowy auta... Z czarnym też jest już kiepsko.

 

Lake Country Hydro Tech, CSS lub Flexipads.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Dzięki. A czy przed położeniem Optimum Opti Coat 2.0 przejechać lakier jakimś cleanerem czy nie trzeba?

 

Ja bym przejechal finiszem/cleanerem i zmyl zmywaczem/ipa. Dopiero pozniej kladlbym powloke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przejechal finiszem/cleanerem i zmyl zmywaczem/IPA. Dopiero pozniej kladlbym powloke.

Co tak się wszyscy uparli na ten IPA, który w zasadzie służy do kontroli po polerowaniu.

Moim zdaniem jak cleaner to już tylko wosk.

Jak położysz HDC Zymola to co też będziesz zmywał IPA - brednie! :thumbdown:

 

Jakieś dwa lata temu padła moda na IPA, więc niedługo może będziecie polecać go do mycia tapicerki skórzanej. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ siwy, że mowa jest o położeniu powłoki polimerowej, nie wosku. I o ile pod wosk cleaner będzie idealny to pod powłokę może lepiej go potraktować jako środek czyszczący a potem zmyć.

 

Zresztą nie tego dotyczyło moje pytanie, tylko tego czy stosować przed IPA cleaner. Zastosowania IPA wymaga zresztą instrukcja użycia Opti Coat 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nie tego dotyczyło moje pytanie, tylko tego czy stosować przed IPA cleaner. Zastosowania IPA wymaga zresztą instrukcja użycia Opti Coat 2.0.

Jeżeli zaleca instrukcja to po co zadajesz pytanie?

O IPA napisałem ogólnie bo jeśli ktoś stosuje go zamiast cleanera to tylko chyba ze względu na koszty.

Moim zdaniem albo cleaner albo IPA w przypadku kładzenia wosku/sealantu. :good:

W przypadku powłok takich np: Opti Coat 2.0, postępować zg. z instrukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.