Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1) Mycie
Ad 1. Myślę, że każdy wie jak to robić. Dwa wiadra i od razu płukać każdy element po umyciu. Lakier nie nagrzany.

 

Myślę, czytając, to co napisałeś, że nie każdy wie jak umyć auto :evil: Co masz na myśli pisząc

od razu płukać każdy element po umyciu. Lakier nie nagrzany.
. Masz na myśli, że trzeba płukać każdy element auta oddzielnie po jego umyciu, np. umyłem maskę - płuczę ją czystą wodą, przechodzę do zderzaka - myję go i płuczę czystą wodą, etc. Czy też masz na myśli to, że po umyciu elementu płuczesz za kazdym razem rękawicę?

 

Ad 2. No idee.
Jest cały rozdział o tym kompleksowo napisany
Ad 3. Może być zamiast wosku mleczko? np. mleczko
Przecież w opisie tego produktu stoi jak byk w pierwszym słowie zdania wstępnego "wosk"
B - Autoland
to się nadaje do działu "polerowanie"

 

Pozostałych produktów A i C nie da się sklasyfikować do listy którą napisałeś. Obu produktów używa się po pełnym procesie, tzn. myciu, przygotowaniu lakieru (polerowaniu) i woskowaniu. Dopiero na "wywoskowane" auto używasz produktów A i C.

 

Biorąc pod uwagę to co napisałeś: wiem, że nic nie wiesz dlatego czytaj, czytaj, czytaj i dopiero pytaj jak czegoś nie ma opisanego :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Mycie
Ad 1. Myślę, że każdy wie jak to robić. Dwa wiadra i od razu płukać każdy element po umyciu. Lakier nie nagrzany.

 

Myślę, czytając, to co napisałeś, że nie każdy wie jak umyć auto :evil: Co masz na myśli pisząc

od razu płukać każdy element po umyciu. Lakier nie nagrzany.
. Masz na myśli, że trzeba płukać każdy element auta oddzielnie po jego umyciu, np. umyłem maskę - płuczę ją czystą wodą, przechodzę do zderzaka - myję go i płuczę czystą wodą, etc. Czy też masz na myśli to, że po umyciu elementu płuczesz za kazdym razem rękawicę?

 

To i to. Przynajmniej tak wyczytałem aby każdy element po umyciu właściwym spłukać wodą.

 

Ad 2. No idee.
Jest cały rozdział o tym kompleksowo napisany

 

Poszukam. Politur stosuję się do polerki?

 

Ad 3. Może być zamiast wosku mleczko? np. mleczko
Przecież w opisie tego produktu stoi jak byk w pierwszym słowie zdania wstępnego "wosk"

 

Mleczko też zawiera wosk, a się je łatwiej aplikuje;)

 

B - Autoland
to się nadaje do działu "polerowanie"

 

Pozostałych produktów A i C nie da się sklasyfikować do listy którą napisałeś. Obu produktów używa się po pełnym procesie, tzn. myciu, przygotowaniu lakieru (polerowaniu) i woskowaniu. Dopiero na "wywoskowane" auto używasz produktów A i C.

 

A i C nie są to QD?

 

Biorąc pod uwagę to co napisałeś: wiem, że nic nie wiesz dlatego czytaj, czytaj, czytaj i dopiero pytaj jak czegoś nie ma opisanego :evil:

 

Dzięki za odp! Twój post przybliżył mnie do małej renowacji mojego Puga;)

 

ehhh w tym co zacytowałem dałem odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł dziś do mnie Achilles i robiłem mały test.

Czy można ręcznie białym ValetPro Ergo stosować ruchy koliste czy koniecznie tak jak piszą na etykiecie: przód-tył ?

Bo przecież maszynowo też są koliste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Do wykańczania miękkiego lakieru pastą SF4000 lepszy będzie czarny czy niebieski wafel 3M?

 

Dla mnie to w zasadzie to samo.

 

Doszedł dziś do mnie Achilles i robiłem mały test.

Czy można ręcznie białym ValetPro Ergo stosować ruchy koliste czy koniecznie tak jak piszą na etykiecie: przód-tył ?

Bo przecież maszynowo też są koliste.

 

I tak, i tak bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, stoję przed poważnym wyborem...

Jakie felgi do peugota 207 1.4 HDI

iść w 16 czy w 17 ? jak się jeździ po Wawie na 17 ? bardzo telepie ? Opony jakie będą to:

Felga 16: 205/55/16

Felga 17: 205/45/17 Lub 195/45/17

Czy jest ktoś w stanie doradzić obiektywnie ? :) Samochód raczej służy do przejażdżek niż do codziennej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.