Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy roztwór z pianą aktywną i innymi chemiami może sobie leżeć w oczekiwaniu na wykończenie dłuższy czas (np. miesiąc) czy raczej trzeba to w miarę szybko zużyć? Traci on właściwości czy nie? :)

 

Proszę o odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Czy roztwór z pianą aktywną i innymi chemiami może sobie leżeć w oczekiwaniu na wykończenie dłuższy czas (np. miesiąc) czy raczej trzeba to w miarę szybko zużyć? Traci on właściwości czy nie? :)

 

Proszę o odpowiedź :)

 

Ja mialem raz wlane 50ml magi i litr wody w glorii. Postalo ze 2 dni i niestety pozniej cieklo mleko zamiast smietany. Takze od tej pory juz nie zostawiam gotowego roztworu, a robie swiezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, roztwór piany z wodą może spokojnie stać miesiąc

 

Aktywną pianę dobrze jest rozrabiać z ciepłą wodą bo piana wychodzi wg mnie ładniejsza :-]

Ale po wystygnięciu (co nijak nie przeszkadza) ma zapewne te same właściwości po 1 dniu, tygodniu, miesiącu. Jedyne co trzeba wstrząsać butelką.

Na pewno nie wolno jej zostawić w pianownicy bo zapcha filce :thumbdown:

Poleca się po pianowaniu wlać wodę i pianować czystą wodą w celu wyczyszczenia (mam maroleksa - nie wiem jak np. gloria czy pianownice myjek ciśnieniowych)

 

[ Dodano: 26 Luty 2013, 18:25 ]

Postalo ze 2 dni i niestety pozniej cieklo mleko zamiast smietany.

 

Dziwne, u mnie stało dłużej i nie było problemu, machałeś butlą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Dziwne, u mnie stało dłużej i nie było problemu, machałeś butlą??

 

Oczywiscie, ze machalem. Sam bylem zaskoczony obrotem sprawy. Nie wiem co sie stalo, ale szczerze mowiac nie dociekalem. Wole zrobic na swiezo i miec piekna bita smietanke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Aktywną pianę dobrze jest rozrabiać z ciepłą wodą bo piana wychodzi wg mnie ładniejsza :-]

 

zgadzam się w zupełności ale nie zawsze jest dostęp do ciepłej wody i nie zawsze jest na takie zabawy czas

dodam jeszcze że ja szykuję roztwór z wodą demineralizowaną - piana jest zawsze bardzo fajna :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie zawsze rozrabiam w baniaczku jakieś 150 ml Magi na 4 litry wody i stoi sobie taki roztwór zwykle przez miesiąc, póki go nie zużyje - negatywnych obserwacji brak

 

Robię dokładnie tak jak Eryczek. Wyjazd na bezdotyk zazwyczaj jest spontaniczny, więc szybciutko wlewam gotowy roztwór do pianownicy i jestem ready :-]

 

Z roztworem Magi nic się nie dzieje, nie rozwarstwia się, nie zmienia koloru i śmierdzi tak jak śmierdział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michau88, trochę mało :/ Za tą kwotę kupisz właściwie sam wosk, który "sam" będzie się kiepsko spisywał... Potrzebujesz jeszcze czegoś do oczyszczenia lakieru, glinki, cleanera, aplikatorów i trochę szmat. Poczytaj forum - zwiększ budzet i przejrzyj oferty partnerów formu - niektórzy mają gotowe zestawy startowe ;)

 

mam mam bez obaw robię na 3m , glinki mikrofibry i inne gadżety miałem wosk firmy normfest speed gloss ale się kończy więc wszedłem tu i szukam czegoś ciekawego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieram fluffym czekam aż doschnie i QD. Do tej pory myłem na myjniach i nie było problemu ale od niedawna mieszkam w domku i jest wąż do podlewania ogródka. Mieszkam w takim miejscu gdzie zbiera się woda i nie można myć auta na posesjach a ze na przeciwko mieszka sołtys... Rodzice nie zgadzają się na myjkę więc pozostaje wąż ogrodowy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.