Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

IMO czarna jest odrobinę twardsza od niebieskiej ;)
ale właśnie "zmacałem" obie gąbki i czarna jest bardziej "zbita"

Panowie, zaczyna się robić dyskusja na poziomie molekularnym :evil:

Zostańmy przy tym, że po prostu są:

 

nie widzę różnicy :dontknow:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem czarna jest bardziej szorstka, niebieska jest gładsza, i stąd może wynikać inne postrzeganie miękkości :D. W pracy są do siebie bardzo podobne, wydaje mi się, że niebieski bardziej pyli jak trochę go uszkodzimy o jakąś krawędź. Ale Panowie, "who cares?". To trochę tak jak zastanawianie się czy do kuchni wziąć ręcznik papierowy o zapachu rumiankowym lub miętowym :P:lol:.

 

Każdy lubi inne pady- ze względu na troszkę inną technikę, dobór pasty polerskiej/cleaner-a itp.. Uważam, że najlepiej trzeba samemu spróbować co na danym lakierze najlepiej się sprawdza ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzieki za propozycje zakupów w UK, cieżko się na coś zdecydować bo w sumie szału z cenami nie ma :D może kupi się coś czego u nas mało ;)

 

Może ktoś poleci jeszcze jakiś pewny sklep z obrymi cenami w UK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym potraktowac Nafta kropeczki asfaltu z calej powierzchnii samochodu ( tzn. od klamek w dol). Jedyne mozliwe miejsce to myjnia bezdotykowa. I tu moje pytanie, czy po calej akcji zmyje nafte kombinacja mycie proszkiem + spłukiwanie a nastepnie zgodnie ze sztuka mycie na dwa wiadra :?: Na uwadze mam zapach nafty oraz jej konsystencje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po calej akcji zmyje nafte kombinacja mycie proszkiem + spłukiwanie

Prickbrot'a zmyłem to i naftę pewnie też. Mnie się udało samym proszkiem + spłukiwanie ZDEMI, Jak jeszcze dodasz do tego szampon to na 100% :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak, dzieki za konkretna odpowiedz :good: Jeszcze sie tylko zastanawiam ile nafte trzeba trzymac :?: Bo to ze rozpuszcza asfalt to widac ale nie chce wycierac tego mikrofibra tylko splukac woda.. Jest to mozliwe :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za to że pewnie pytam się o rzeczy, które były już wiele razy na forum ;) chciałem się upewnić czy coś zmienić w moim zamówieniu. Przejrzałem wątki o polerowaniu, padach, bp i pastach. W tym natłoku informacji dobrałem taki zestaw:

 

pasty menzerna:

fg500, pf2500, sf4000

 

chyba lepszy ten 3 częsciowy zestaw od 2 częsciowego FG500 i FF3000 ? a może zamienić i zamiast FG500 dać FG400 ?

 

BP:

flexipads backplate 75mm i 125mm białe

 

którą grubość pianki wybrać przy 125mm talerzu 12mm czy 25mm ?

 

a może lepiej kupić taki zestaw BP:

http://showcarshine.pl/391-flexipads-ze ... fibry.html

 

 

do tego pady 75mm i 130mm firmy flexipads:

 

biały, pomarańczowy, żółty

 

futro 75 i 130mm firmy flexipads

 

no i zastanawiam się nad jakimś dodatkowym delikatnym padem do tego tylko nie wiem jaki dokupić ;)

 

ktoś napisze czy wszystko się zgadza ? :)

 

podrawiam

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsio gut ) Leciałem ostatnio takim samym zestawem swoją E46 (jak chcesz looknij relacje w PSB).

Do tego mógł byś wziąć jakiś finishowy wafel np czarny wafel urbana (choć te ponoć się rozklejają - nie stwierdziłem ) :)

Co do pasty FG400 zamiast 500 się nie wypowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viviusek, zestaw ok, co do past zdania są podzielone, ale jaką nie wybierzesz to będzie :good: BP, jak zaczynasz to ja bym brał grubszą piankę, czym grubsza i bardziej miękka pianka tym lepiej się prowadzi i nie będzie tak odbijało jak nie masz dużego doświadczenia , ale analogicznie wymaga większego docisku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa takie halogeny. Jeden 10W w warsztacie, drugi 20 czy 30 W też na podwórku. Całkiem fajna sprawa. Ten większy będę w najbliższym czasie testował podczas korekty lakieru.

 

Kupował może ktoś z Was Numatica z amazone.co.uk? Jest sporo tańszy niż u nas i zastanawiam się czy nie zamówić.

http://www.amazon.co.uk/Numatic-GVE370-2GREEN-George-Cylinder-Cleaner/dp/B00014AVW2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mój temat został usunięty, więc może zapytam tutaj.

 

Czy próbował ktoś czyszczenia i konserwacji odzieży skórzanej za pomocą środków przeznaczonych stricte do tapicerki skórzanej? Czy można do tematu podejść tak samo, czy powinienem szukać środków dedykowanych i stosować inne techniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.