Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie kosmetyki można rozrabiać w wodzie destylowanej? Wiem że IPA, APC, CarPro Perl ale co dalej?
Większość środków do felg, szyb, QD itp... Jak jest taka możliwość producent zawsze informuje o tym na opakowaniu

Tylko nie przesadzaj, bo jak będziesz mocno rozcieńczał to na tym nie zaoszczędzisz, trwałość spadnie, lub siła działania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

koledzy czy pasta lekkościerna typu Menzerna 2500,w zależności od pada,będzie inaczej "ciąć" ?na twardym więcej,na miękkim mniej itd.,czy siła cięcia ta sama a tylko "kłopotów" sobie narobię?

i czy Menzerna 2500 to "to samo" co Scholl S17 ?

podbijam pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Koledzy czym sobie poradzić z takim zabrudzeniem na feldze? Czterokrotna aplikacja Tenzi Prixa nie wiele zmieniła. Czy Iron sobie z tym poradzi? Ogólnie są to głębokie wżery.

Może jakiegoś Blue Gela albo Aluxa?

Dzięki

 

Obrazek

 

IronX do skutku i bedzie po sprawie.

 

Czy żółta Glinka Valetpro ciągnie się jak guma czy jest bardziej twarda typu BH ?

 

Ciagnie sie troche bardziej, jest elastyczniejsza, ale BH medium zbiera troche wiecej na pewno.

 

koledzy czy pasta lekkościerna typu Menzerna 2500,w zależności od pada,będzie inaczej "ciąć" ?na twardym więcej,na miękkim mniej itd.,czy siła cięcia ta sama a tylko "kłopotów" sobie narobię?

i czy Menzerna 2500 to "to samo" co Scholl S17 ?

 

Praktycznie kazda pasta tak dziala, ze z roznymi twardosciami padow sa rozne rezultaty. Menzerna 2500 wypracowana do konca nie powinienes narobic zadnych klopotow sobie. S17+ to troche w mojej ocenie mniej scierna pasta. Jak nie jestes wymagajacy to mozesz ja uzyc jako one step do odswiezenia auta i pozniej leciec od razu cleanerem, w wypadku 2500 finish jest wg mnie wymagany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
IronX do skutku i bedzie po sprawie.

 

Najbliższe zakupy u partnerów planuje na kwiecień, a u mnie na wiosce mam tylko kosmetyki z Tenziego. Kapnę szybko Aluxem i przemyje, zobaczymy co z tego będzie.

 

Dzieki :good:

 

Po jednym razie nie spodziewalbym sie cudow. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, czy środki kwasowe mają bardzo negatywny wpływ na powłokę lakierniczą na felgach?
Środki kwasowe nie uszkadzają lakieru. Natomiast mocne zasady utleniają lakier, także lepiej kwase niż zasadą. To i to nie może zaschnąć i należy solidnie wypłukać wodą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzaKal, święte słowa, właśnie jestem po aplikacji Tenzi Aluxa. Niestety nie poradził sobie z tymi wżerami, w dodatku w miejscu gdzie był aplikowany lakier zaciemnił się :(

Uprzedzając pytania, na feldze był może 20-30 sekund, czyli aplikacja na wżer, szorowanie szczoteczką a następnie zmywanie dużą ilością wody.

Po zrobieniu zdjęć makro widać, że wżery nie powstały od rozgrzanych opiłków itp tylko raczej wygląda to na ubytek powstały podczas procesu produkcji felgi. W związku z tym odpuszczam próbę tego usunięcia.

Dzięki wszystkim za pomoc i przestroga dla laików takich jak ja, uważajcie ze środkami kwasowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.