Skocz do zawartości

Sonax polymer netshield


SzaKal

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj aplikowałem PNS na biały lakier w Mercedesie i trzeba nakładać jak na tym filmiku małymi kawałkami, gdyż jak zaschnie to jest naprawdę duży problem z polerowaniem go, Coli przy nim to bułka z masłem :mrgreen: . Faktycznie dobrze się sprawdza aplikator gąbkowy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, ewentualnie zmienił się skład, ja mam z początku produkcji :D Naprawdę jak został na kilka minut było strasznie ciężko dopolerować. Nawet sprawdzałem różne fibry czy mają na to jakiś wpływ i było dokładnie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnę ja aplikowałem go już 5 stopniach i 30 i zawsze bezproblemowo faktycznie jak zasechł to zrobił się twardy film ale zielonym flexipads kilka ruchów i po sprawie :o

Małe OT ;) jak ja sobie przypomnę jak mi pierwszy raz coli zasechł a pojechałem na grubo... :-]

Przypomniałem sobie miałem łapę jak Pudzian :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
gdyż jak zaschnie to jest naprawdę duży problem z polerowaniem go

 

Nie udało mi się jeszcze sprawić żeby PNS zasechł :dontknow: powiedziałbym że jest wręcz przeciwnie, obojętnie ile czekamy po aplikacji, produkt będzie cały czas płynny na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
To ten co mam jest jakiejs starej daty

 

Ja pierwszą puszke dostałem od SzaKala jak się zaczął ten temat, czyli ma co najmniej rok a dalej działa super. Ile dokładnie ma, to już musiałby się SzaKal wypowiedzieć, kiedy kupował.

 

Moim zdaniem wszystko się rozbija o grubość warstwy, PNS poprostu musi być cienko położony i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja mam kupiona puszke z 1 partii jak tylko sie pojawila w sprzedazy, takze na pewno ma ponad rok. Dzis nakladalem na felgi i nie zauwazylem zadnego problemu z docieraniem. Nawet testowo walilem grubo i scieral sie od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją puszkę nabyłem ponad rok temu jak zaczynały chodzić słuchy, zakupiłem ją od dystrybutora Sonax na PL. A ile u niego leżała to już nie wiem, jak widać nie jestem odosobnionym przypadkiem jeżeli chodzi o problem z PNS. Może jeszcze chodzi o dobre wymieszanie produktu przed użyciem??

 

EVO Kładłem właśnie cienko, i jak skończyłem nakładać na całą maskę i zabrałem się za polerowanie to było już za późno, teraz kładę grubo małymi kawałkami i po kilku sekundach poleruję i jest OK. Będzie jeszcze okazja w tym tygodniu żeby nałożyć ten produkt to sprawdzę różne warianty. Na puszcze jest napisane żeby nie dopuścić do wyschnięcia.

 

Jeszcze sprawdzę może jest jakaś data produkcji bita na puszcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie auto niegarażowane, ok 4miesiące. Dolne partie padają wcześniej. Chociaż czyściłem kilka dni temu alu przed sezonem i na ramionach od wewnątrz po przemyciu woda ukazały się krople na wysokim poziomie :shock: Nakładałem 2 warstwy jakieś 9-10 miesięcy temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżam i zapytuję się ;) Czy jest jakaś różnica (poza wyglądem) w trwałości Sonaxa PNS położonego na politurę Sonaxa (tą maszynową Hybrid NPT)? Zastanawiam się czy nie położyć na żony V50 a PNS "chroni" przed szybkim brudzeniem się auta. BTW siedzi na nim BSD na HiTemp od prawie 2 miesięcy i nie chce zejść :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.