Skocz do zawartości

Sonax polymer netshield


SzaKal

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Panowie mam parę pytań co to tego PNS czym najlepiej przygotować pod niego powierzchnie jakiś dedykowany cleaner ? Co do samej aplikacji na czym nakładaliście i czym najlepiej potem go wspomagać jakiś QD itp najlepiej taki który można stosować na słońcu ;-)) aha i jeszcze pytanko lakier po zaaplikowaniu jest śliski jak po wosku czy tępy jak po QD BSD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja mam z kolei pytanie o poziom zabezpieczenia. Sporo dobrego mówi się też o BSD, ale porównuję teraz na sąsiednich, dobrze przygotowanych panelach bocznych dwie kombinacje: 1 - Colli; 2 - BSD.

Wyraźnie widać, że samo BSD wielkiej ochrony nie daje. Owady, ptasie "prezenty" itp. zdecydowanie lepiej schodzą z powierzchni pokrytej 476s. BSD mimo świetnej "wizualnej" trwałości i kropelkowania jest tu w tyle. Czy PNS nie jest trochę podobnym oszustem, który najbardziej cieszy oko? Rozumiem oczywiście, że BSD to tylko QD i nie powinienem od niego oczekiwać zbyt wiele ;)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Napiszę kilka słów o tym specyfiku. Aplikowałem w dwóch autach w połowie grudnia.

 

Ojca Scenic przejechał od tego czasu może 2tys km, ale za to wszystko na wsi i teraz dużo po polach. PNS siedzi jak wściekły ale myłem go może 4-5 razy od tego czas i i dwa razy podbijałem BSD (raz tydzień po korekcie i PNS, a drugi jak przyszła wiosna).

 

Moje e46 przejechało od aplikacji jakieś 12tys i myty było praktycznie co tydzień. Czasem był to proszek, czasem w domu ręcznie. BSD nakładany może 4 razy w tym raz na tydzień po PNS. Tutaj efekty są gorszę ale po dobrym umyciu widać że ciągle dobrze się trzyma i kropelki czy odpychanie wody wciąż bardzo dobre.

 

Teraz przeskoczę na jakiś wosk, ale PNS może okazać się ideałem do felg.

 

Aha nakładałem na partyzanta czyli auto odświezone antihologramem Kocha, potem umyte, odtłuszczone IPĄ i PNS nakładany w garażu przy około 10stopniach. Ojca auto zostało w garażu na 2 dni, moje po 12 godzinach w trasę.

 

Wrażenia bardzo pozytywne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Panowie położyłem pns na lakier z holo po nałożeniu zniknęły wszystkie, auto umyte kilka razy i dalej jest bez holo ;)

 

A to ciekawostka - super!!

Jeżeli możesz sprawdzić czy i po jakim czasie się pojawią - bardzo o to proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Możesz położyć tylko odczekaj co najmniej 2 godzinki ;)

 

Dokładnie - co prawda jest to powłoka, która bardzo szybko uzyskuje swoje właściwości, ale żeby mieć 100% pewności, że będzie wystarczająco twarda na "przyjęcie" kolejnego produktu 2 godzinki to taki margines bezpieczeństwa :)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jeżeli dobrze odtłuszczasz powierzchnię to tak będzie. Pierwszy raz jak najedziesz aplikatorem z PNS'em to będzie tępo, drugi raz w tym samym miejscu już nie :) Polerowanie też już powinno być nieco łatwiejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprobowalem tez aplikator z mikrofibry i dużo łatwiej się nakłada. Gabkowy dawał duży opór przy nakładaniu. Polerowanie fibra też jest takie "tepe". Ogólnie mam wrażenie ze kryje lekkie niedoskonałości i daje fajny szklisty polysk. Jak będe miał wiecej czasu nałoże na całe auto bo dziś zabrakło czasu żeby wyglinkowac resztę auta . Z czasem zdam relacje jak spisuje się na masce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu jazdy w beznadziejnej pogodzie :thumbdown: i przejechaniu ok 700 km umyłem maskę na której przeprowadziłem test u jestem zaskoczony zarzutem wody :shock::-] dodatkowo w miejscach gdzie go aplikowałem wyraźnie mniej się brudzi :good: jak znajdę trochę więcej czasu zrobię całe auto, no i jak narazie odstawie woski na jakiś czas :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.