Skocz do zawartości

Sonax Xtreme Briliant Shine Detailer


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwonię do kolegi- niech mi odda jeszcze szybki wosk Sonax-a, i potestuję jako combo z tym Detailerem. A żeby było śmieszniej, to ostatnio przetestowałem na elemencie po pełnej korekcie auto-politurę Sonax-a (takie mleczko za 15 zł), które wiele lat temu używałem 50/50 z Shieldem, Glasurem, DG AquaWax. Wnioski: aplikacja bardzo słaba, efekt OK, brak rys po usunięciu tego siuwaksu, efekt na czarnym elemencie bez rys, był nie do odróżnienia... Śliskość o wiele lepsza od high-endu. Teraz wiem, że dawno temu nie niszczyłem sobie tym lakieru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt na czarnym elemencie bez rys, był nie do odróżnienia... Śliskość o wiele lepsza od high-endu

 

Ej weź, co Ty piszesz , opanuj się :D:mrgreen::kox:

 

 

Polymer Net Shielda jak tylko dojdzie, bierzemy na warsztat ;)

 

kiedy dokładnie będziesz znowu mieszał :D;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

efekt na czarnym elemencie bez rys, był nie do odróżnienia... Śliskość o wiele lepsza od high-endu

 

 

Ej weź, co Ty piszesz , opanuj się

 

Ejj, serio tak było :). Po za tym, że to takie mleczko (z wypełniaczami) o trwałości do pierwszego deszczu, to jednak śliskość bezpośrednio po aplikacji była najlepsza ;). Jako produkt dla detailer-ów... odradzam :lol:.

 

A co do Detailer-a, to w sieci znalazłem taki filmik (dla porównania z testem na KA):

 

 

:)

 

A znowu Polymer Netsield-a testuje ostatnio Autogeek:

http://www.autogeekonline.net/forum/ask ... lling.html

 

Sonax teraz podwoi swoje miesięczne przychody (przynajmniej ten w Katowicach) :D:kox:..

 

Już na poważnie, to myślę, że ten Detailer sprawdzi się jak chcemy komuś zrobić szybki wash&wax, w 1,5-2 h, bo nie ma czasu, na coś lepszego... będzie idealny :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo może jest i twardziel ale do gołego lakieru.

 

 

A widziałeś pierwszy post w tym temacie ? ;)

Chodzi Tobie o to że kładłeś go na dodo?

Jeśli tak to za mało czasu minęło żeby dać werdykt. Zresztą nic się nie chwalisz jak tam na leonie sonax leży. Zapewne stan tak jak byś dzisiaj aplikował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zgadza się, wosk + cleaner, więc w żadnym wypadku goły lakier, a jakie efekty dał chyba widac.

 

myślę, że ten Detailer sprawdzi się jak chcemy komuś zrobić szybki wash&wax, w 1,5-2 h, bo nie ma czasu, na coś lepszego... będzie idealny

 

 

A dlaczego nie przy normalnym użytkowaniu, tak jak inne QD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że ten Detailer sprawdzi się jak chcemy komuś zrobić szybki wash&wax, w 1,5-2 h, bo nie ma czasu, na coś lepszego... będzie idealny
A dlaczego nie przy normalnym użytkowaniu, tak jak inne QD ?

Skoro Sonax siedzi jak zły to po co wosk? Przecież jak położymy Sonaxa na wosk to nigdy w życiu nie stwierdzimy czy wosk już się skończył czy nie... chyba że Sonaxem posmarujemy tylko pół auta.

 

Mój plan jest taki:

Myjemy auto, smarujemy najlepszym AIO, cleanerem "maskującym" lub politurą (w zależności od tego co chcemy osiągnąć) i na to Sonax. Cieszymy się kropelkami i zrzucaniem wody :) Koniec. ;)

 

Jeśli taki plan się powiedzie, to ja będę mega happy :D

 

 

Wiem, wiem, że zaraz lament się podniesie jak to bez wosku?!!!

Ano tak ;)

Drewniane samochody już dawno przestano produkować, silniki dwusuwowe również, a My ciągle w technologii ręcznego mieszania mazidła pozyskanego z drzewa siedzimy... ;)

Ludzie w kosmos dawno latają, więc może i w tej materii należałoby wyjść poza ramy ogólnie przyjęte jako standard 8-)

Ja jestem za :)

 

dzinkins często powtarza, że fajnie byłoby, aby powstał jakiś środek, którego dotychczas nie było. I to jest właśnie - moim zdaniem - taki środek, a przynajmniej chciałbym, aby takim był (kolejne testy to zweryfikują). Niby tylko QD (mega łatwość i szybkość aplikacji) a siedzi jak dobry sealent, a kropelkuje jak dobry woreczek...

I nie jest ważne czy to Sonax, Swisswax, Zymol, itp... ważne, że coś ruszyło się w tej materii.

 

Ja to tak widzę ;)

 

 

Co do ceny bańki 5 litrowej... to w zaprzyjaźnionym z forum sklepie niby jest drożej niż w sonaxie-katowice, ale jak odejmiemy rabat klubowy oraz wybierzemy dostawę paczkomatem za darmo to cena wychodzi niewiele wyższa od katowickiego sonaxa (bo tam przecież trzeba doliczyć przesyłkę) ;)

Jak już ma ktoś zarobić to wolę, żeby zarobił ktoś z "naszych" 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.