Skocz do zawartości

Sonax Xtreme Briliant Shine Detailer


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja także dzisiaj położyłem To Qd Sonaxa. Trochę trudne w dokładnym dotarciu jak się za długo potrzyma i strasznie tępy w porównaniu np z QD Shiny Garage (taki tylko mam). Połysk normalnie mnie powalił choć taki trochę sztuczny. Kropelkowania nie doświadczyłem bo akurat nie padało.

59442aa76721f_Zdjcie-0056.jpg.0f0dc7f83b9497c0a266a57803854020.jpg

59442aa76ecee_Zdjcie-0063.jpg.86477d30162644ad159b8a13861a09c7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wszystkim tak zależy na tej śliskości?

 

Bo chcą się trochę popieścić z autkiem :evil:;).

 

I tak śliskość QD jest tylko chwilowa, znika po pierwszym mocniejszym deszczu :D. Ostatnio aplikowałem koledze Bio Sonax-a na maskę bez żadnego glinkowania i LSP- było faktycznie tępo. Ale już np. na miesięcznym Shieldzie na moim samochodzie Sonax był o wiele bardziej śliski po aplikacji. A jak się teraz mało brudzi autko :song:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio aplikowałem koledze Bio Sonax-a na maskę bez żadnego glinkowania i LSP- było faktycznie tępo.

 

Wpłynęło to jakoś na odpychanie wody?

 

Bo mam zamiar zrobić to samo jutro na Fabii ojca, a brak warunków na jakieś dokładniejsze mycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michałoś, nie wiem, bo nie widziałem jego auta od tamtej pory. Niech się Bio wypowie... Za to podczas tej akcji (na bezdotyku Erhle) nałożyłem Sonax-a na utlenione (ale umyte APC) drzwiczki na myjni, i po kilku minutach kropelkowanie było słabe, więc przygotowanie to ważna rzecz. Choć jeśli auto Twojego ojca nie jest zbytnio zafugowane- nie widzę przeszkód, żeby spróbować, tylko trzeba pamiętać, że to QD a nie AIO :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach też ma oki. Jedna wielka wada to ta mikrofibra z zestawu. Dobrze, że ją oddzielnie wypłukałem bo wszystko bym miał czerwone, a mikra już nie jest taka czerwona :D

Jak to QD to podłoże nie musi być chyba super przygotowane wystarczy porządne mycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładłem dziś na 2auta,po bezdotykow-dotykowym myciu i wytarciu wrzuciłem SBSD,niedługo potem padał deszcz,kropelki :-]

Lekkie ściemnienie na szarym,po prostu widać,że coś świeżego wrzucone.

Wrzuciłem też na felgi te jakby widocznie wyrzuciły ziarno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód umyty,wytarty, Detailer wrzucony na resztki RG 4x4 przy +3st.C na myjni od razu wyjazd na padający śnieg.krople z dnia następnego.

Nie mam pytań...

Zdjęcia robione opryskiwaczem.

20130203279.jpg

 

20130203278.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krople na miarę Glasura! Naprawdę ładnie to wygląda:)

 

Ciekawe jak w praktyce będzie z trwałością takiej "powłoki", bo np sam Glasur na HDC, bez wspomagaczy, trzyma się jak zły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak w praktyce będzie z trwałością takiej "powłoki", bo np sam Glasur na HDC, bez wspomagaczy, trzyma się jak zły...

 

To nie powłoka, ale zwykłe QD do odświeżenia warstwy wosku. Nie wymagajmy, żeby trzymał się lakieru jak Coli, choć można zrobić test... i wcale nie byłbym przekonany, co wygra :lol:.

 

pieknie wygląda a jak ma się z sprawa z brudzeniem lakieru? widzisz różnice?

 

Ja jeżdżę w deszczu, i auto wyraźnie mniej się brudzi.

 

Maciej, weź to wreszcie kup i zrób :shock: jak zobaczysz go na żywo a nie męcz ludzi bez przerwy takimi pytaniami :lol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.