Skocz do zawartości

Sonax Xtreme Briliant Shine Detailer


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Carire, a co wy kąpać się w nim będziecie?;) 5L na dwóch to i tak duuuuużo

 

Czy dużo... pojęcie względne, ja w przeciągu roku zużywam ca. 3litry QD na jedno auto (to które jest myte częściej)... a przecież jest rodzina, znajomi, zawsze sie komuś coś odleje... spokojnie do rewelacji sezonu 2014 5l sonaxa się zużyje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, nic niezwykłego. Mi idzie może nawet więcej QD. Kwestia jest tego typu, co się robi z takim QD... Jak używasz go tylko do przelecenia po umyciu autka, to zejdzie Ci mało. A jak używasz go do wspomagania osuszania, po każdym myciu, do "roboczych" prac, jako pomoc przy korekcie itp. to QD idzie bardzo dużo :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma się z sprawa z brudzeniem lakieru?

Leciałem dziś szybką trasę 170km+30 po mieście warunki raczej mokre,to widać,że brud raczej by szybko się poddał,a na felgach brud siedzi jedynie ten z drogi na zewnątrz felg,w kącikach nie widziałem,że pył siadł z hamulców ;)

Będę w miarę na bieżąco kontrolował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nałożyłem na firmowy samochód, efekt jest taki, że brud się prawie nie trzyma. Po trasie Warszawa-Berlin, Berlin-Warszawa samochód dostał bezdotykiem za 3 zł i dalej mega krople 8-) jazda w deszczu, i syfie drogowym.

 

Chyba te 5 litrów starczy na 3 miesiące :) Polecam na krany w łazience, woda się ich nie trzyma, przez co nie powstaje kamień :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wystarczy by wytrzymała do następnego mycia... nie dajmy się zwariować, toć to "tylko" QD... :dontknow:
Ciekawe ile jeszcze razy trzeba będzie to podkreślić ;)
Trzeba było nie robić testów z mocną chemią, to nie musiałbyś teraz tego powtarzać :P;)

Zresztą te testy pokazały, że to nie taki zwyczajny QD ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem dzisiaj ten produkt. Próbowałem usunąć nim zaschnięte zacieki od płynu do spryskiwaczy. Niestety miał problem z tym. PB Spray & Gloss poradził sobie z nimi bez problemu. Innych QD nie mam, także ciężko mi porównać. Wydaje mi się, że Sonax do czyszczenia nie jest za rewelacyjny, za to świetnie nadaje się do przetarcia samochodu nim po myciu. Bardzo fajnie kropelkuje. Dla mnie to bardziej taki finish niż QD. Ciężko się z nim pracuje w porówaniu do PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się z nim pracuje w porówaniu do PB.

 

Ciekawe, mam o 180% odmienne zdanie ,jeżeli mowa o S&G , szczególnie na czarnym lakierze ;)

 

U mnie na czerwonym akrylu lepiej sprawdzało się PB. Póki co czekam na lepszą pogodę i zrobię dalszy ciąg testów :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się z nim pracuje w porówaniu do PB.

 

Ciekawe, mam o 180% odmienne zdanie ,jeżeli mowa o S&G , szczególnie na czarnym lakierze ;)

 

 

 

No niestety to jest racja co pisze Evo. Na moim czarnym e34 osiągałem zdecydowanie lepszy efekt chwalonym już przeze mnie AG Rapid Detailer'em. Dla mnie PB S&G sprawia wrażenie jakby tłustego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc idąc owczym pędem :P zamówiłem i dziś dotarła bańka. Pozwoliłem sobie trochę pomazać i z tą "tępotą" jest tak, że w porównaniu do QD od FK i Citrus Blinga który bardzo mi przypadł do gustu to jest mniej ślisko i czuć to najmocniej w końcowej fazie polerowania- wyraźny opór dla fibry.

Sprawdzałem jak się to ma na woskach 476 i PH bo takie mam obecnie na aucie i nie zauważyłem różnicy.

Po ca. 3 godzinach znów nie moglem się powstrzymać :lol: i wróciłem pomazać, tyle że inną fibrą i zdziwienie... wcześniej użyłem fibry EUROW (żółta, najprostszy model) i było jak było, za drugim razem wziąłem do ręki fibrę SCS (grey /red 650 czy jakoś tak) i tępota była dużo mniejsza... generalnie fibra zrobiła ogromna różnicę na plus :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc owczy pęd dopadł mnie. Powierzchnia wogóle nie przygotowane, tylko umyta Prestą i wysuszona. Temperatura nakładania w garażu +2 i duża wilgotność. W trochę lepszych warunkach CHG PRO DETAILER wogóle mi nie odparował mazał. Sonax nic sobie z tych warunków nie robił, bez problemu sie dotarł. Ogromna zaleta jak dla mne. Pracę umilał też fajny zapach. Po 100km trasy przyszła pora na kropelki.

 

7798d27729085913med.jpg

90fcc3207e61d47dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, oryginalny karton z DC... ciecz zgadza się w zapachu i efektach organoleptycznych. Jest kokos, jest szorstko. Ale nie kropelkuje...

 

Także mam ładny błotnik, przygotowałem go, na wpół go cleanerem obleciałem, zobaczymy jak trochę poleży przy kaloryferze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.