Skocz do zawartości

Mycie ręczne/myjnie bezdotykowe - Wrocław


Manolito77

Rekomendowane odpowiedzi

Na felgach pozostał brudny "film" - przydałoby się pędzelkowanie po nałożeniu preparatu; ten etap można sobie pominąć przy założeniu, że masz coś swojego do psiknięcia na felgi.

Pozostałe programy bez większych zastrzeżeń, ale też i auto nie było jakoś specjalnie zapuszczone.

Suszenie stosować będę wyłącznie na w miarę świeżym wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sama myjnia, o której napisał BiLu jest też w Jelczu. Kiedyś pojechałem na test i zawiodłem się. Auto raczej mocniej przykurzone, na aucie był Carbon. Po samej płukance w porównaniu do myjni na Krakowskiej zostały mi ślady i auto raczej po płukaniu wyglądało jak przed. Na Krakowskiej było odwrotnie :good: tam widoczniej mocniejsze ciśnienie jest :o Kiedyś podjadę z opryskusem do Jelcza i napiszę jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj z ciekawości - obiekt faktycznie robi wrażenie, bardzo dużo stanowisk, duży porządek, ogromny wybrukowany plac z dużą ilością miejsca do swobodnego ustawienia się i dokończenia prac, przyzwoicie oświetlony, widać, że dużo pieniędzy zainwestowane. Super miejsce na spota jakby co :)

 

Suszarka fajny pomysł, w miarę wygodna w użyciu (wąż nie jest tak gruby i twardy jak na CMK), jednak trochę za słabo dmucha. Ciekawostką okazuje się automat do prania tapicerki - chyba pierwszy raz coś takiego widziałem. Niestety całe to bardzo pozytywne wrażenie psuje ciśnienie - jest po prostu przeciętnie do bólu, program "płukanie" podaje jedynie zimną wodę (w przeciwieństwie do CMK).

 

No cóż, widać, że CMK już zmanierowało mnie ciśnieniem, ale tutaj z kolei przydałoby się więcej stanowisk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko mnie chodzi o program środkowy, nie ostatni z nabłyszczaniem/osuczaczem. Jak chcę podziałać tylko wodą na zabezpieczonym aucie to płukanie ciepłą + ostatni program tzw. nabłyszczanie (zimną) najlepiej się sprawdza. 2x zimna w tym przypadku mniej zdziała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co do myjni cmk na strzegomskiej to trochę krytyki z mojej strony. Byłem jakiś czas ze znajomym i piana dosłownie spłynęła z auta, to samo było dzisiaj jak pojechałem na szybko obmyć furę. Natomiast w piątek byłem innym autem na krakowskiej i piana była porządna (gęsta). Także na strzegomskiej jest chyba coś nie tak.

Co do myjni przy karkonoskiej (za audi) to byłem jakiś miesiąc temu opłukać furę bo była przykurzona i ciśnienie było tak do dupy, że nic brudu nie ruszyło. Na felgach zabezpieczonych powłoką brud był kompletnie nie wzruszony. Może mieli coś chwilowo "nie halo" jednak na pewno drugi raz tam nie pojadę bo nie ma tam dla mnie nic nadzwyczajnego. Jednak trzeba przyznać, że stanowisko do umycia busa jest bardzo rzadko spotykane i fajna sprawa z tym odkurzaczem piorącym, tylko ciekawe jak się sprawdza w akcji :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także na strzegomskiej jest chyba coś nie tak.

tez tak uwazam, poszła piana, wszystkie programy poza osuszaniem, kiedy auto wyschło, było mase "filmu" z brudu, jak dla mnie bardzo kiepsko tym bardziej, że są to pierwsze chwile nowej myjni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na rzeczy musi być bo nawet moja dziewczyna będąc ze mną w sobotę na myjni stwierdziła że ta piana jest inna, że nie ma takiej bitej śmietany jak na kępińskiej (na krakowskiej jeszcze ze mną nie była). Miejmy nadzieję, że coś się w temacie zmieni bo myjnia jest mi bardzo po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to czekam na jakieś info czy sytuacja uległa zmianie, bo ja sobie powiedziałem, że moja noga tam nie postanie dopóki się to nie poprawi. A wszystko przez myjnię na krakowskiej, człowiek wybredny się zrobił jak cholera :P co wyjade z innej myjni to mam uczucie, że wywaliłem kase w błoto :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dorzucę od siebie kilka słów dotyczących myjni na Strzegomskiej.

Ponieważ auto było brudne jak diabli w sobotę wybrałem sie na mycie. Piana aktywna rzadka, spływa momentalnie. Cisnienie w lancy na myciu zasadniczym i spłukiwaniu też takie jakieś słabiutkie. Mówię sobie trudno może tak ma być. W niedzielę drugim autem pojechałem na Krakowską, pomimo że musiałem zrobić 7 km w jedną stronę. Piana gęsta nie spływa tak szybko. Ciśnienie w lancy szacuję na około 20-30% więcej niż na Strzegomskiej.

Wnioski: mimo, że mam daleko będę korzystał z myjni na Krakowskiej. Strzegomską dodaję do swojej "czarnej listy" mając jednak cały czas nadzieję, że nastąpi znacząca poprawa jakości piany i cisnienia. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno już na Strzegomskiej nie byłem ale widzę po komentach, że najwidoczniej coś się musiało tam skisić. Trzeba będzie więc póki co jeździć na Krakowską (choć tam mam sporo dalej i dojazd trochę bardziej kijowy).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No ja mogę dodać że po ostatnim myciu białego auta na Krakowskiej rozczarowala mnie skuteczność piany. Poszła 2 x piana do tego długie mycie i solidne płukanie. Po chwili ukazał się film brudu na aucie no i pozostało tylko do czyści ręcznie z QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osttanio też rozglądałam się za umyciem auta, sprawdzałam grupony itd, i znalazłam na kochanowskiego , akurat przez powołanie się na favore, daja 15 procent, wiec cenowo wychodzi pdoobnie jak na myjni przy jakies stacji paliw za pakiet podstawowy. Jakby ktoś był zainteresowany to dodaje link do ich oferty.

http://www.favore.pl/189898_myjnia-samo ... askie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nie wiem jak Wasze odczucia, ale po wizytach na CMK, ale na Krakowskiej na stanowiskach straszny syf. Piachu i błota tyle, że nie ma jak chodzić żeby butów nie uwalić. Siedzi tam przecież większość czasu jakiś pan, może mógłby o to zadbać? Dla porównania na BP przy Karkonowskiej, choć stacja duża to porządek jest zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.