Skocz do zawartości

Mycie ręczne/myjnie bezdotykowe - Wrocław


Manolito77

Rekomendowane odpowiedzi

byłem ostatnio i moim zdaniem niektóre powyższe opinie to czepianie się na siłę. Nie znam innej myjni, której jakość można by chociaż próbować porównywać.

Z myjek samoobsługowych trzeba się nauczyć korzystać - to nie jest zbyt trudne:

- przygotować sobie bilon wcześniej lub stojąc w kolejnce żeby później nie zajmować stanowiska bezczynnie szukając po zakamarkach monet

- przechodzić między programami z wyprzedzeniem - zmieniać program przyciskiem na następny kilkanaście sekund wcześniej

- najpierw wrzucić kilka pln które przeznaczamy na pianowanie auta. Kiedy leży ona już na aucie, na liczniku jest cały czas zero więc nic nam nie ucieka. Wrzucamy kolejną kasę jak już chcemy zacząć "mycie zasadnicze".

PS pozdrowienia dla hejterów z konkurencji ;] trochę tanie te zagrywki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem tydzień po otwarciu to lepiej to działało a teraz piana bardziej rozwodniona, ciężej auto spłukać i zostają plamy i zacieki. Znowu kolejna myjnia poszła na ilość i oszczędność a nie na jakość.

Ciekawe rzeczy tu czytam. Byłem na CMK na Krakowskiej 19 lutego po trasie prosto ze Słowacji - auto było bardzo mocno zaszczurzone bo jadąc na Słowację w górach zastała nas mała zima i generalnie dużo syfu na drodze. Tydzień czasu ten syf leżał na aucie i miał czas i pogodę aby dobrze wyschnąć. W drodze powrotnej "nałożona" została kolejna warstwa syfu.

Po wizycie na myjni nie zauważyłem ani rozwodnionej piany, ani problemów ze spłukaniem, ani zacieków...

Konkurencja czy nie do końca umiejętne operowanie sprzętem na myjni? :o

 

Poza tym mam wrażenie że ten wosk niewiele daje.

Jeśli spotkał Pan gdzieś tego typu wosk w płynie, podawany z lancy, który "coś daje" to będę rad niesłychanie jeśli poda Pan lokalizację tego miejsca. Prawda jest taka, że tylko woski twarde, które się własnoręcznie naniesie na lakier "coś dają". Te w płynie są dobre jedynie dla własnego samopoczucia - nic więcej. Generalnie na myjniach bezdotykowych nie korzystam z programu "wosk" itp - dokładnie od czasu kiedy zacząłem na auto nakładać woski twarde.

 

Co do innych kwestii poruszanych tutaj - wszystko jest kwestią wypracowania swojej własnej techniki. Skoro chce rzucić pianę na auto i chwilę poczekać to wiadomo, że nie wrzucam do automatu 10pln czy więcej tylko wrzucę sobie 3pln, opianuję auto i potem chwilę czekam. Później można wrzucić więcej monet bo nie ma potrzeby przerywania programów.

 

Wolne przechodzenie z jednego programu na drugi (mycie szamponem ---> płukanie). Przecież to logiczne, że węże z pomieszczenia technicznego gdzie jest dawkowana chemia do lancy nie mają 30cm a kilka/kilkanaście METRÓW więc zanim się szampon z nich wypłucze to minie kilkanaście sekund. Po prostu trzeba wcześniej włączyć program płukania i tyle.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na myjni i zapianowałem auto za 8 zł, dwa razy po 4 złote. Czekałem aż piana spłynie i jeszcze raz nałożyłem za 4zł. Potem na programy wydałem 12zł i teraz dopiero to auto jest perfekcyjnie umyte.

Mycie wysokim ciśnieniem - 4 impulsy

spłukiwanie - 2 impulsy

woskowanie - 1 impuls

spłukiwanie - 1 impuls

suszenie- 4 impulsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Miło nam poinformować, że został uruchomiony kolejny obiekt naszej firmy CMK myjnie

Przeprowadzka z Kępińskiej na Krakowską koło ślimaka zakończyła się sukcesem o czym już wiecie.

Obiekt przy ul.Strzegomskiej 232a koło Żabki i Moto-akcesoria został oddany do użytku.

Zapraszamy na obydwa obiekty GWARANTUJĄC WYSOKĄ JAKOŚĆ MYCIA.

Pozdrawiamy wszystkich

Zespół CMK myjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jako pierwszy chyba zdam relację - małą, bo małą, ale zawsze coś ;)

 

Mimo że auto nie było brudne to moja ciekawość nie pozwoliła mi usiedzieć w domu na tyłku skoro na myjnie rzut beretem :mrgreen:

 

Na pianę przeznaczyłem 4 zł - w sumie 2 razy obleciałem auto dookoła.

 

Odczekałem ok 5 minut aż piana spłynie (chociaż i tak jeszcze trochę jej siedziało na aucie) . Poczekałbym jeszcze dłużej ale narzeczona poganiała :song:

 

Potem mycie z detergentem, następnie płukanie czystą wodą i szybkie nabłyszczanie.

 

Na całość wyłożyłem 10 zł ;)

 

Nie powiem jak sobie radzi w mega brudem bo takiego nie miałem na aucie, ale rano stwierdziłem, że auto jest ładnie odświeżone i czyste :)

 

 

2 fotki - zaraz po nałożeniu piany i jakieś 5 minut po nałożeniu.

 

2uj6qf9.jpg

 

jl6ypx.jpg

 

Jak podjechałem było cicho, głucho i pusto - godz. 18:40 :D Zaraz po mnie podjechały 2 auta i ludzie nieśmiało się czaili, oglądali, ale chyba w końcu umyli auta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Strzegomskiej zdaje się w poniedziałek. Z racji tego, że myłem się już na wszystkich 3 myjniach (Kępińska, Krakowska, Strzegomska) mogę napisać, ze wszystkie 3 myjnie oferują taką samą jakość mycia, identyczne ciśnienie w lancach, gęstość piany XXL i skuteczność mycia.

Z rozmów z właścicielem firmy CMK wynika, że sprawa tych myjni we Wrocławiu jest mocno rozwojowa ale nie będę zdradzał ewentualnych lokalizacji. Zrobi to już właściciel firmy CMK kiedy uzna za stosowne i sprawa będzie pewna na 100%.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dorzucę swoje 3 grosze... jako bodajże pierwszy klient na Strzegomskiej (myłem w nocy dzień przed oficjalnym otwarciem :D )

 

Taka sama jakość jak na Kępińskiej i Krakowskiej, czyli mega zaje###cie

 

Ciśnienie, piana, detergenty wszystko OK i w dodatku nie muszę całego miasta wzdłuż przemierzać, żeby auto umyć, a to się ceni :D

 

Od otwarcia już 3 razy myłem( 2x swoje i 1x teścia auto) , bo 10 zł za takie mycie to nie pieniądz, a lubię jak moja BMW się świeci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie,

mój znajomy otworzył nową myjnię samoobsługową na Karkonoskiej obok salonu AUDI. Ktoś już korzystał? Bo mi się zbytnio nie opłaca jechać z drugiego końca miasta :)

Profil na FB:

https://www.facebook.com/myjniabezdotyk ... aw?fref=ts

I fotka na zachętę:

1982102_243693215816235_8697798516978569331_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szukam we Wrocławiu miejsca na samodzielne umycie samochodu i odświeżenie lakieru one-step. Mam wszystkie potrzebne graty, łącznie z maszyną polerską. Potrzebuję jedynie miejsca pod dachem lub wiatą na maksymalnie jeden dzień. Czy ktoś z Wrocławia orientuje się czy istnieją w ogóle takie miejscówki gdzie można za drobną opłatą ogarnąć samochód własnoręcznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mój znajomy otworzył nową myjnię samoobsługową na Karkonoskiej obok salonu AUDI. Ktoś już korzystał? Bo mi się zbytnio nie opłaca jechać z drugiego końca miasta :)

Sam jestem ciekaw jak ze SKUTECZNOŚCIĄ mycia na tym obiekcie. Czy przynajmniej jest tak skuteczna jak myjki CMK? Jeśli skuteczność taka jak innych myjek karcherowych typu BP itp to co z tego, że ładna i nowa i dużo stanowisk skoro to jedynie strata pieniędzy.

Jak ktoś przetestuje (ale jakieś zaszczurzone auto a nie tylko przykurzone) niech zda relację.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z tej myjni.

Całość prezentuje się bardzo okazale i jest to zdecydowanie największa myjnia tego typu we Wrocławiu.

O godz. 22 zastałem tam 1 osobę korzystającą ze stanowiska i nie było nikogo więcej.

11430965.jpg

Auto nie miałem jakoś specjalnie zabrudzone, ale poza szczotką postanowiłem przetestować wszystkie programy:

11430963.jpg

11430962.jpg

Bardzo ładnie pachnie (kokosem?) program woskowania, program na felgi podawany jest z osobnej lancy rozpylając mgiełkę, "aktywator" wolałbym zastąpić aktywną pianą z pianownicy, ale ten step chciałem wytestować (w przyszłości wolę swoją glorię w tym miejscu).

Po całym procesie za parę złotych ;) zająłem stanowisko, które interesowało mnie najbardziej, czyli osuszanie powietrzem:

11430964.jpg

11430966.jpg

Na osuszanie poszła piątka, ale na aucie spoczywają resztki cherry glaze, więc rewelacji się nie spodziewałem.

Z pewnością na dobrze kropelkującym LSP ten bajer będzie przydatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.