Skocz do zawartości

Mycie ręczne/myjnie bezdotykowe - Wrocław


Manolito77

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Byłe widziałem testowałem ale nie do mnie jako właściciela myjni należy ocena innych obiektów ;) Ale z chęcią poczytam wasze opinie odnośnie tej myjni.

P.S. Maja tam "PIANĘ" przynajmniej w opisie ;)

Z racji, że mam pod prawe pod domem, a u Ciebie Michale często kolejki :) kilka razy już tam byłem. I tak: PIANA jest tylko z nazwy, to zwykły program mycia proszkiem. Dwa, jest szczotka na kiju z wężem, której jednak nie dotykam, więc się nie wypowiadam.

Co do jakości to ciśnienie porównywalne z Twoim, jakość mycia niezła. Może nie to co u Ciebie, ale tragedii również nie ma. Powiem tak: poza CMK ta jest najlepsza. Mam jedno czarne i drugie srebrne żony i w obu przypadkach po myciu jest całkiem ok.

 

Pozdrawiam :)

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Shaddy z tego co napisałeś to można domniewać, że piana z krakowskiej jest nie wiele mocniejsza od proszku z opolskiej. Dobrze zrozumiałem? Nie byłem jeszcze na myjni na opolskiej. Zjeździłem za to kilka bezdotyków w mieście i tylko po krakowskiej auto po pianie wygląda przyzwoicie (auto z LSP jak i bez)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do odsprzedania kartę magnetyczną do myjni CMK na ul. Krakowskiej - za dychę czyli pół oryginalnej ceny. Łatwo ją doładować, nie trzeba ciągle rozmieniać kasy i można dzięki niej dostać fakturę.

Zainteresowanych proszę o wysłanie wiadomości prywatnej.

 

A tak w temacie samej myjni - ostatnio na CMK na Strzegomskiej zauważyłem że gęstość piany chyba zależy od ruchu na myjni - jak wjade zaraz po kimś to piana jest spoko - gęsta i długo spływa po karoserii, ale jak jade w środku dnia kiedy nie ma kolejek to jest jak woda. Miałem tak 2 razy ale nie wiem czy to reguła - ktoś może potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shaddy z tego co napisałeś to można domniewać, że piana z krakowskiej jest nie wiele mocniejsza od proszku z opolskiej. Dobrze zrozumiałem? Nie byłem jeszcze na myjni na opolskiej. Zjeździłem za to kilka bezdotyków w mieście i tylko po krakowskiej auto po pianie wygląda przyzwoicie (auto z LSP jak i bez)

 

Tomku uściślijmy: Krakowska = CMK Michała, Opolska = Radwanice. W Radwanicach mycie proszkiem mojej czarnej Vectry ze znikomą już ilością Colli'ego na lakierze daje efekt zadowalający. Jasne zostaje film z brudu (jak wszędzie), ale jest go naprawdę niewielka ilość. Podjedź umyj i oceń sam, bo jestem ciekaw innych opinii, a kolejek tam naprawdę nie ma. Jest też zmieniarka do banknotów , nie ma za to łapek do dywaników :thumbdown: Zimą trochę tego brakuje, bo zawsze gumy warto wypłukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w poprzednim tygodniu na myjni na Krakowskiej. Cały bezdotyk zrobiłem jak zawsze. Został mi dziwny nalot na całym aucie. Teraz we wtorek myłem na dwa wiadra w domu swoim zestawem. Dalej nie mogę zmyć tego nalotu. Taki jakby biały kurz. Podobny do tego, który robi się kiedy zaschnie piana. Na aucie mam Soft KoG. Po myciu i osuszeniu auta film dalej został, schodził pod palcem. Przejechałem AF Finalle i fibra była trochę brudna. Teraz od dwóch dni pada i nie widzę czy jest ten syf.

 

Jakiś inny skład piany na myjni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli piana na CMK nie pochodzi z jednego źródła i każda myjnia zamawia chemię taką jaka jej się podoba?

Pytam bo dałem jakiś czas temu (18.03) ostatnią szansę myjni na strzegomskiej i niestety tą szansę zmarnowała :)

 

Prawdopodobnie jakaś awaria albo koniec piany, tylko czemu to zawsze padnie na mnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony z mycia na Strzegomskiej, myjnia jest zadbana, piana leci z lancy - czasem nawet za dużo..... zależy ile kto wrzuci kasy na pianowanie :) moim zdaniem na małe autko wystarczy 2-3 zł.

Wody trochę leciało na początku programu więc zadzwoniłem do właściciela - okazuje się że podczas mrozów załącza się system antyfrost, czyli krąży woda w wężach żeby nie zamarło, czas nakładania piany został wydłużony o 5 sekund po to żeby woda która krąży wyleciała i poszła piana i tak jest faktycznie, nie mam zastrzeżeń co do jakości, rozpuszcza brud, najlepiej to widać gdy prawidłowo nałoży się pianę czyli od dołu do góry. :good: Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Jest może gdzieś w okolicy C.H Marino bezdotyk?

w tej chwili od Marino najbliżej masz do myjni zlokalizowanej przy nowo wybudowanych Promenadach Wrocławskich - wjazd na myjnię od ulicy Rychtalskiej (do tej pory była tam stacja LPG i teraz dobudowali tam chyba 4 stanowiska z myjnią bezdotykową). O ów myjni kilka słów za chwilę.

Dodatkowo przy ulicy Obornickiej, na przeciwko stacji Shell (jest to dawny plac po samoobsługowej stacji Neste) buduje się myjnia bezdotykowa na 4-5 stanowisk. Nie wiem jakiego producenta bo nie jest to szyld CMK tylko widnieje tam zwyczajne "Myjnia samochodowa". Niby powoli już kończą budowę (jest już wybrukowane i podłączają całą maszynerię) ale ostatnio dość powolnie im idzie i na moje oko wystartują gdzieś koło września (mooooże jak się sprężą to jeszcze sierpień zahaczą).

 

Teraz kilka słów o myjni przy ul. Rychtalskiej. Myjnia jest "fantastyczna" - celowo napisane w cudzysłowiu. "Fantastyka" polega na tym, że:

1. jest coś namieszane z impulsami i po włożeniu np 3 pln, automat zalicza 2,00 (mogę się mylić czy 2,00 czy mniej czy więcej ale na pewno nie jest to 3,00) - jest to więc pierwsza we Wrocławiu myjnia, która robi klienta w wała już po samym wrzuceniu bilonu

2. jak ostatnio wrzuciłem 1x5pln i 1x2pln to na wyświetlaczu pojawiło się 5,00 (myślałem,że zżarło mi 2 pln ale punkt 1 chyba rozwikłał moją zagadkę

3. osobne lance - jedna na pianę, druga na mikroproszek i całą resztę - piana jest piękna, gęsta, ładnie pachnie i to by było na tyle, z jej zalet bo w kwestii skuteczności domywania (zarówno i piany jak i mikroproszku) należy spuścić zasłonę milczenia...

4. jeszcze odnośnie punktu nr 2 - jak po myciu poszedłem do budki gdzie siedzi "pilnujący i rozmieniający pieniądze" i powiedziałem, że zeżarło mi 2pln to Pan rozłożyl ręce i dal do zrozumienia "to Pana problem i ja mam na to wyj..." (na innych myjniach jak zdarzyła się taka sytuacja i szedłem tylko poinformować bez chęci odzyskiwania czegokolwiek, żeby wrzutniki sprawdzili bo zżera kasę to z reguły słyszałem przepraszam i wydawano bilon w kwocie jaką pożarł automat.

Generalnie jak ktoś ma auto niezbyt upierdliwie brudne to z ciekawości może tam podjechać. Przy mocniejszym zabrudzeniu - szkoda kasy (widać zwłaszcza różnice jak po wizycie na Rychtalskiej następne mycie zalicza się na myjni CMK.

Oczywiście czekam także na jakąś ocenę innej osoby, która tam pojedzie i sprawdzi czy moja opinia jest trafna, czy może się mylę. Ja myłem tam auto po trasie z Sopotu do Wrocławia - jechałem w deszczu i myłem dnia następnego kiedy słońce już wysuszyło brudu.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodatkowo przy ulicy Obornickiej, na przeciwko stacji Shell (jest to dawny plac po samoobsługowej stacji Neste) buduje się myjnia bezdotykowa na 4-5 stanowisk. Nie wiem jakiego producenta bo nie jest to szyld CMK tylko widnieje tam zwyczajne "Myjnia samochodowa". Niby powoli już kończą budowę (jest już wybrukowane i podłączają całą maszynerię) ale ostatnio dość powolnie im idzie i na moje oko wystartują gdzieś koło września (mooooże jak się sprężą to jeszcze sierpień zahaczą).

2 dni temu byłem na testach bo przejeżdżałem tam autem zony i zobaczyłem, że myjnia już otwarta.

Na wstępie zaznaczę, że auto żony nie było jakoś mocno utyrane, jedynie okurzone piaskiem/pyłem ślady po kroplach deszczu. Tak więc na dobrą sprawę wystarczyłby mocny strumień ciepłej wody.

Co do myjni - też ma wrzutniki, które już nie pokazują ilość wrzuconych złotówek a przeliczoną kwotę na impulsy (właściwie sekundy bo impulsy odliczają się tak jak sekundy). I tak - po wrzuceniu 5pln mamy do dyspozycji 300 sekund. Czy to dużo czy mało niech każdy sam odpowie na to pytanie (na CMK - o ile dobrze pamiętam - to jedna złotówka daje 45 sekund czyli po wrzuceniu 5 pln mamy 225 sekund tyle, że i pewność co do skuteczności mycia).

Po uruchomieniu programu opisanego "Oprysk wstepny/Aktywna piana" uznałem, że ów aktywna piana jest TYLKO Z NAZWY - generalnie leci z tego wodnista zupa a nie piana.

Po uruchomieniu programu mycia zasadniczego (szampon z wodą) jest zdziwienie bo konsystencja tego szamponu z wodą jest bardziej skoncentrowana/gęsta niż to co w programie nr 1 miało być niby aktywną pianą. Woda w lancy w miarę gorąca.

Po spłukaniu auto było dość dobrze umyte aczkolwiek nie było też jakoś mocno zapuszczone.

Wnioski: na umycie lekkich zabrudzeń/kurzu można podjechać. Przy mocniejszym zabrudzeniu nie wiem ale nie wydaje mi się, żeby było przynajmniej tak dobrze jak na CMK.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak z ciekawości wszedłem, bo miałem nadzieję, że może są już inne myjnie, na których można porządnie umyć samochód. Ale widzę, że dalej tylko CMK :)

 

 

Swoją drogą.. daleko mam do obydwu, które znam (Strzegomska i Krakowska), ale jak czasem jestem w pobliżu tą wstępuję. I byłem ze dwa tygodnie temu. Też miałem jakby awarię, która polegała na tym,że zamiast ostatniego programu (woda mineralizowana) nagminnie włączał się przedostatni (woskowanie). Nie przesadzając z 4 czy 5 monet (złotówek) tak wrzuciłem. Byłem nawet w budce, ale nikogo nie było, a że samochód spłukać chciałem, to wrzucałem i próbowałem dalej. Pod koniec chyba się odblokowało..

 

Wtedy bluzgałem, ale jak po kilku dniach ze zdziwieniem patrzyłem, że na aucie w ogole kurzu nie ma (co we Wrocławiu jest praktycznie niemożliwe.. zwykle wieczorem tego dnia, kiedy myję samochód, już jest) to sobie o tym przypomniałem. W sumie może jakby tak z 10 minut tam woskować.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to tutaj pojawil sie nam niemiecki WASHTEC?

 

http://wroclaw.fotopolska.eu/Wroclaw/b1 ... 38132-foto

 

Witam serdecznie,

 

jako ze znalazłem na forum odwołanie do naszej myjni, którą otworzyliśmy dokładnie miesiąc temu, chciałbym przywitać się z wszystkimi użytkownikami forum, oraz zachęcić do testów myjni.

Znajdziecie nas przy ul.Slicznej we Wrocławiu ( https://www.google.pl/maps/place/VASK/@ ... bbcf78abf9 )

 

Tak jak zauważył już "Lance_lot" nasza myjnia została zaprojektowana i zbudowana przez niemiecka firmę Washtec.

Jesteśmy ciekawi waszych opinii oraz pytań, na które będziemy z pewnością odpowiadać.

Cennik oraz dodatkowe informacje już niedługo na naszym oficjalnym profilu Facebook.

 

Pozdrawiamy

VASK s.c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka - jeśli WASHTEC będzie przynajmniej tak dobry jak CMyKi to będzie bardzo dobrze, jak nie to zginie w tłumie zwykłych myjni, których jest na pęczki we Wrocławiu. Jak będę miał okazję to podjadę i przetestuję ale dopiero jak auto będzie miało na sobie coś więcej niż tylko kurz.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można z własną chemią na Śliczną, oczywiście w granicach rozsądku?

 

Witam,

 

jeśli chodzi o używanie własnych środków, myślę ze nie będzie z tym problemu jeśli nie będzie to powodować problemow z dostępnością do stanowisk dla innych użytkowników. Dodatkowo mamy tez 2 otwarte stanowiska, na których śmiało można np. woskować auto oraz 2 miejsca na odkurzenie wnętrza auta. Chcielibyśmy zachować atmosferę swobody użytkowania i dostępności dla wszystkich chętnych i to od nas kierowców zależy jak będzie to wyglądać. Szanujmy czas innych a nie będzie problemu.

 

Moje propozycje to:

 

a) późne godziny wieczorne

b) korzystanie z wolnego ostatniego stanowiska celem np. nałożenia wosku

 

 

pozdrawiam,

 

Vask

 

ps. zachęcam tez to przetestowania naszej chemii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie we wroclawiu znajde myjnie bezdotykowa z opcja prania tapicerki?

 

Mysle ze na razie to nigdzie. A testowales juz cos podobnego na innych myjniach? Ciekawy jestem opinii, bo z tego co wiem to jest duzy problem ze skutecznoscia takiego odkurzacza pioracego i utrzymaniem go w nalezytej czystosci, tak aby kolejne osoby umyly sobie tapicerke a nie przejely pozostalosci po poprzedniku.

 

Pozdrawiam,

 

Vask

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.