Skocz do zawartości

Wycieraczki samochodowe-dyskusja


weglus

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.10.2017 o 19:29, keza napisał:

Ktoś używał wycieraczek GOOD RAIN?

Ja kiedyś testowałem, ale same gumy, zbierały bardzo dobrze. Przeżyły równo rok, bez oszczędzania ich zimą na chropowatym lodzie.

Po roku oderwała się część ściągająca wodę. Za 16zł/kpl rewelacjyjny stosunek jakości do ceny był.

 

Nie licząc fabrycznych najlepsze kupione wycieraczki jakie miałem to KCW. Biły na głowę jakością i żywotnoscią wszystkie Bosche.

Obecnie testuję Champion EasyVision.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja właśnie od Maja mam wymienione gumki we wycieraczkach od GOOD RAIN. Niestety chyba się kończą już po tych kilku miesiącach bo strasznie skrzypią mi :( Nie wiem co jest nie tak ? moze jakos je wymyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja polecam od siebie wycieraczki HQ Aero Dynamics. Cena dość korzystna. Ciche, nie przeskakują, ładne pracują na Glaco czy Gyeon View. Po połowie roku musiałem je wymienić tylko dlatego, że miejscu gdzie przecierają czujnik deszczu zaczęły smurzyć i sensor zaczął wariować. Dostępne na stronce: http://www.autoswiatla.pl/pol_m_Wycieraczki-Samochodowe_Wycieraczki-HQ-Aero-Dynamic-671.html

Także myślę, że na pół roku powinny być git.

Jak zamawiacie po "wyszukiwarce samochodów" to zwróćcie uwagę jaki rozmiar Wam zaproponował, czy się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2017 o 22:08, Berd napisał:

Zanim wymienisz kolejne gumki przesmaruj sprężyny dociskowe jakimś smarem w spray 

Dzięki Tobie smarując zamki w samochodach posmarowałem też sprężyny. Używam smaru Sonax SX90. Póki co krótko musiałem używać wycieraczek w Maluchu, gdzie miałem z dociskiem największy problem (na starych Championach podskakiwały, na nowych Motgumach już tylko lekko smużą) i jest ok. Zobaczymy jak dalej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w aso forda wycieraczki do focusa 2 wytrzymaly od lipca do listopada i zaczely podskakiwac,w liatopadzie wymienilem same gumki na grafitowe i od miesiaca jest spokój a wycieraczki uzywane praktycznie codziennie przez 20 km.Koszt nie porównywalny do nowych wycieraczek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, danielek. napisał:

Kupilem w aso forda wycieraczki do focusa 2 wytrzymaly od lipca do listopada i zaczely podskakiwac,w liatopadzie wymienilem same gumki na grafitowe i od miesiaca jest spokój a wycieraczki uzywane praktycznie codziennie przez 20 km.Koszt nie porównywalny do nowych wycieraczek. 

Słusznie, ale na dłuższą metę takie rozwiązanie się nie sprawdzi, bo pióra także tracą swoją sprężystość, powodując problemy ze ścieraniem. Czyli jeśli pióra są w miarę nowe i jest problem, to warto wymienić same gumy, ale jeśli mają powiedzmy dwa lata lub więcej, to już trzeba się zdecydować na całe pióra. :) Dla przykładu: niemal równo dwa lata temu założyłem mamie wycieraczki Heyner Hybrid z zapasową parą gumek. Pierwsze wytrzymały do wiosny tego roku, gdzieś 16 miesięcy, a drugie w zasadzie już nie ścierają za super (zostawiają kilka niedotartych śladów), co jest winą utraty sprężystości całych piór, dlatego mam zamiar je wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michał126 napisał:

Słusznie, ale na dłuższą metę takie rozwiązanie się nie sprawdzi, bo pióra także tracą swoją sprężystość, powodując problemy ze ścieraniem. Czyli jeśli pióra są w miarę nowe i jest problem, to warto wymienić same gumy, ale jeśli mają powiedzmy dwa lata lub więcej, to już trzeba się zdecydować na całe pióra. :) Dla przykładu: niemal równo dwa lata temu założyłem mamie wycieraczki Heyner Hybrid z zapasową parą gumek. Pierwsze wytrzymały do wiosny tego roku, gdzieś 16 miesięcy, a drugie w zasadzie już nie ścierają za super (zostawiają kilka niedotartych śladów), co jest winą utraty sprężystości całych piór, dlatego mam zamiar je wymienić.

Zapomniałem dodać że gumki wrzuciłem do starych wycieraczek :) z tym zbieraniem wody bywa różnie kiedyś kupiłem komplet boscha (wiem że to już nie ta jakość która była 15 lat temu) i od samego początku podskakiwaly i zostawiały smugi, na sprubowanie zaryzykowałem z najtanszymi wycieraczkami z kauflandu i raz w roku je wymienialem na nowe. Teraz wracam do sprawdzonego rozwiazania i będę kupował najtańsze wycieraczki i wymiana 2x w roku przynajmniej nie będzie mi szkoda ich wyrzucić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Marcu założyłem do Golfa VISEE AQUATEC . Zauważyłem że prawe pióro już nie zbiera , mazie szybę denerwując mnie :D Co polecicie w dobrej monecie ? Oximo ma ktoś ?

Nie inwestuje w Boscha bo to bez sensu , w Zafirze u taty w połowie sezonu były do wyrzucenia , więc odpada ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gesiu_15  mam oximo w 3 busach i osobówce 
działają od kilku miesięcy - w busach już czas na wymianę, ale tam wiadomo pracownicy napieprzają na oszronionej szybie... 

kupuje za 60zl zestaw dwóch do busa, więc nie jest źle dla mnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Berd napisał:

chwalę Valeo. Ładują je na pierwszy montaż we francuzach

O nie wiedziałem, a akurat w busach i to w trzech moich i teścia pierwsze wycieraczki były do dupy, od początku piszczały, zostawiały smugi i naprawdę szybko je wymienialiśmy...

ale to jak mówię - jednemu coś bardzo pasuje, innemu nie zadziała jak trzeba i już negatywna opinia wyrobiona 


Z wycieraczkami myślę, że nie ma dużej filozofii -- wymieniać dwa razy w roku i powinno być ok (wszystko zależy też od ilości jechanych km) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gesiu_15 napisał:

@clavikord @kursien Dzięki :good:

Ktoś jeszcze może pomóc , doradzić ? :)

 

Tak, bawiłem się w Bosche aerotwiny za 100zł  i Valeo za niewiele niższe kwoty. Skończyłem na tym, że kupuje najtańsze z kauflanda. Normalna cena 8 PLN, często promocja na 5 PLN i jak tylko są oznaki zużycia to bezboleśnie zmieniam na kolejne.  Zbierają dobrze, nie hałasują, nie przeskakują, wytrzymują kilka miesięcy ( przy mojej jeździe )  a jak się zużyją to za koszt kilku piw mam nowe...

 

Kup, sprawdź, koszt nieodczuwalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gesiu_15 a ja od siebie polecę wycieraczki motgum. Konstrukcja polska, bardzo zbliżona do topowych zagranicznych wycieraczek, wytrzymałość ok. 1 rok. Cena rewelacyjna :good:Już któreś auto z kolei uzbrajam w wycieraczki tej firmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat "jakie wycieraczki?" to jest:

giphy.gif

Kupiłem praktycznie równocześnie Visee Aquatec dziewczynie (do Corsy C) i kumplowi (do Audi A3 8L). To było w maju. W Corsie zbierają CUDOWNIE. Bezdźwięcznie i idealnie. A w Audi trochę smużą i popiskują.

Ja nie wiem. Płyn? Garażowanie i jego brak? Przebiegi praktycznie takie same.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego powtarzam to co pisałem wyżej. Kupować najtańsze za 6-8 zł sztuka i bezboleśnie zmieniać co miesiąc czy dwa. Miałem drogie Bosch i Valeo, potem te z kauflanda za kilka PLN. Żadnego hałasu, smug i problemów. U mnie mają trzeci miesiąc i powoli nadają się do wymiany ale ja jeżdżę około 1000 km na miecha.

 

Przed kupnem Boscha siedziałem kupę czasu na necie i wynik ten sam - im więcej czytasz tym mniej wiesz. Każda jedna wycieraczka u jednego działa super świetnie, u drugiego byle jak. Polecam nie wchodzić w to szambo bo ludziom nawet drogie aerotwin czasem od nowości działają tragicznie i poprostu kupić marketówki za kilka PLN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Do poprzedniego auta tez kupowalem takie z marketów za pare zł pół roku bylo ok potem kosz i bralem nowe nie bylo żal  pare groszy na nowe bo koszt dwóch wychodził ok 20 do 30 zl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestety z Motgumami wtopiłem, nie pasują do E9X a podobno miały... Chodzi o to, że plastik przeszkadza, ten co jest na wycieraczce i jak się ją ustawi na płasko na szybie to nie dolegają do szyby. Spróbuje jeszcze sama gumkę wymienić. Tak to jest jak człowiek chce zaoszczędzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.