Skocz do zawartości

Lampy HQI


CleanerFreak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Panowie, odświeżę lekko temat.

 

mam dwie lampy HQI 150 W - jedna 12000K druga 5600 (pierwszą kupiłem kiedyś na potrzeby akwarium). Teraz moje pytanie. Czy któraś z tych lamp będzie wystarczająca do inspekcji przy korekcie, którą zamierzam zacząć na wiosnę czy lepiej zaopatrzyć się w jakiś "sungun" czy "birkman"? Nadmienię, że wszystko na własny użytek - nie zamierzam robić hurtowo samochodów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Nadmienię, że wszystko na własny użytek - nie zamierzam robić hurtowo samochodów.

 

 

Nie ma to za bardzo znaczenia, jak chcesz zrobić choćby raz własne auto ale profi to z samym halogenem/HQI nie oświetlisz dobrze lakieru , LED/Sungun czy inny Brinkmann to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmienię, że wszystko na własny użytek - nie zamierzam robić hurtowo samochodów.

 

 

Nie ma to za bardzo znaczenia, jak chcesz zrobić choćby raz własne auto ale profi to z samym halogenem/HQI nie oświetlisz dobrze lakieru , LED/Sungun czy inny Brinkmann to podstawa.

 

Kurna, następny wydatek :wallbash::kox: Spróbuję poszukać jakiegoś "second hand".

 

Dzięki za odpowiedz Evo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
bmwsrc, jak po nowym roku ceny za MH70W z żarówką HQI-70W/NDL bez statywu , zmieniły się, napisz coś

dziękuję

 

Cześć,

- oprawa mh70W - 109 zł

- oprawa mh150W - 143 zł

- żarówka osram 70W NDL - 43,50 zł

- żarówka osram 150W NDL - 40 zł

- statyw 44 zł

 

Oprawa w obudowie LED 20W = około 150W to koszt 160 zł.

 

Najczęściej sprzedają się 70W ale sprzedałem również kilka sztuk 150. Koszt wysyłki przy wpłacie na konto 15 zł, pobranie 29 zł. Wszystkie ceny brutto. Wystawiam Fv.

 

Jeśli chcesz gotowy zestaw to do wybranego kompletu musisz doliczyć 25 zł za przewód zasilający z wtyczką hermetyczną.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej sprzedają się 70W ale sprzedałem również kilka sztuk 150

A tak szczerze prywatnie to którą lepiej wziąć? Spora różnica między nimi, a chciałbym kupić raz... ;)

ja mam 70W i naprawdę mocno świeci, mniej więcej jak halogen 500W tyle że biało, i taki też mam zestaw HQI 70W i halogen 500W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak szczerze prywatnie to którą lepiej wziąć? Spora różnica między nimi, a chciałbym kupić raz... ;)

 

70 W w zupełności wystarczy...

 

halo20w.jpg

 

Tak mniej więcej (nie mam go pod ręką) wygląda naświetlacz 20W. Piszą nawet, że to jest około 200W ale dla pewności wolę napisać 150W (wiadomo - normy chińskie) :lol:

 

Jest dużo mniejsza (jak zwykły halogen), lżejsza, ale nie da tyle światła co MH 70W.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I ja muszę pochwalić kolegę bmwsrc :). Kupiłem cały zestaw 70 W nawet z kablem (bardzo dobry kilkumetrowy, gruby z dobrą wtyczką- za 25 zł; sam bym pewnie znalazł coś gorszego). Miałem mały kłopot, bo trafiła mi się jakaś feralna sztuka HQI i po odpaleniu błysła przez 1 s i już potem się nie włączyła (lampy HQI dopiero po ok. 1 min. dobrze świecą; z tą było jednak inaczej- już się nie włączyła), ale ze strony bmwsrc nie było najmniejszych kłopotów. Najpierw wysłał mi DHL-em żarówkę, a potem po odesłaniu lampy na koszt firmy (nowa żarówka nie pomogła), naprawioną i poprawnie hulającą lampę HQI :good:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.