Skocz do zawartości

Lampy HQI


CleanerFreak

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie się sprawdza przerobiony statyw mikrofonowy. Niestety wadą jest rozkładanie i składanie do transportu i praca od wysokosci 140 cm ale podnosi sie do 2,40 i idealnie oświetla dach do pracy ;)

Przy pracy na dolnych partiach trzeba się wspomagać innymi rozwiązaniami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z całego tego zestawu słabym punktem jest statyw, szukam właśnie czegoś mocniejszego bo śrubka która trzyma lampę wypadła z całym mocowaniem, coś tam starałem się naprawić ale trzyma się to słabo...jakby ktoś miał sprawdzony mocny statyw to poprosze o linka

 

Miałem to samo ze statywem kupionym w OBI. Wymienilem go na statyw z Castoramy i jest niebo a ziemia.

Podjedz do Castoramy i oblukaj sobie, a od razu zobaczysz różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel020202 mam identycznie zrobione mocowanie pod halogen tylko plaskownik jest nie pozaginany..

 

W te otwory wkladam sruby z lampy i gra gitara.

 

jacko_1 taniej Cie wyjdzie w jakims markecie zakupic koszt ok 50 pln a ten stojak to badziew. :)

 

no rzeczywiscie w castoramie/leroy merlin byl po 50 zl, dosc sporo ciepla taki 500 W halogen daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz żarnik 230W założyć, jak dla mnie 400/500W to za dużo, wali po oczach tak że szkoda gadać.

Jak grzeje zimą to fajnie, ale latem to już cienko ;)

 

Pytanie do bmwsrc , czy jest możliwość zakupienia w zestawie z lampą innego, mocniejszego statywu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś z Was ma podobny problem jak ja:

 

Mam lampę 70 W od kolegi bmwsrc. Tutaj nie mogę na współpracę narzekać. Moja lampa ma jednak dziwną przypadłość. Otóż co jakiś czas psuje się w niej zapłonnik (ignitor). Jak pierwszy raz ją otrzymałem, to nawet nie raczyła się włączyć, tzn. błysnął żarnik, i już potem się lampa nie włączyła (spoko ;) - wiem jak te lampy działają. Wszystko sprawdziłem po odpowiedniej przerwie itd.). Sprawa została bezproblemowo rozwiązana przez bmwsrc. Lampa zapalała się normalnie, ale za każdym razem wydłużał się czas od podłączenia do prądu do zapalenia się lampy. Aż lampa przestała się w ogóle włączać :/. Tym razem po skonsultowaniu się z kolegą, wymieniliśmy się zapłonnikami (niesprawny został zamieniony na sprawny) ;). Sam wymieniłem niesprawną część- wszystko działało, ale znów po stosunkowo krótkim czasie jest ten sam problem.

 

Lampa nie jest używana przeze mnie "przemysłowo", a raczej sporadycznie. Znam zasady obchodzenia się z takim "halogenem". Chciałbym wiedzieć czy to ja mam pecha i moja lampa jest jakaś felerna, czy problem występuje u kogoś jeszcze :dontknow: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż co jakiś czas psuje się w niej zapłonnik (ignitor). .

 

Napisz mi na PW adres do wysyłki. Powinienem mieć gdzieś jakieś zapasowe zapłonniki więc Ci podeślę...

 

Póki co poszukiwania lepszego statywu chyba sobie odpuszczę bo nie mam na to za bardzo czasu. Przeglądam Allegro i tam można kupić w cenie około 100 zł statywy pod kolumny estradowe, które powinny się lepiej sprawdzać...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

2 dni temu kupiłem w krakowskim sklepie muzycznym statyw do nagłośnienia.

Są dwie wersje: tańsza ze stali (cięższa i moim zdaniem bardziej stabilna) oraz lżejsza z aluminium ale nie wzbudzała mojego zaufania gdy pomyślałem o prawie 3-kilogramowym HQI.

 

Oto i statyw:

http://www.music-shop.pl/kolumnowe/945- ... box-4.html

 

W okolicach weekendu będę robił remanent arsenału i cyknę kilka fotek więc będzie z bliska.

 

Jest jedno ale - brak mocowania HQI. Na to mam patent. Góra statywu ma plastikową zaślepkę. Jeśli nawiercę w niej otwór o średnicy otworu w rączce statywu (1,1cm) i włożę stalowy pręt, który usztywnię np. poxiliną od dołu - całość będzie grała.

Tak to sobie wyobrażam, realizacja do marca.

(alternatywnie można poprosić tokarza o wytoczenie pewnego rodzaju czapeczki z wystającym mocowaniem statywu)

 

 

BhLgR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miyagi - Twój statyw chyba aż za bardzo "pancerny", te do oświetlenia studia są znacznie lżejsze, trochę tańsze, mają większy zakres regulacji i można do nich dokupić zestaw kółek, dodatkowo głowica ma gwint - popatrz np. na aukcji nr 2940999364

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogo, dokładnie taki sam oglądałem kilka dni wcześniej w sklepie dla fotografów :)

Owszem jest lekki ale trzęsie się to jak burek na mrozie, niestabilne i ma płaską końcówkę, przez którą nie przejdzie otwór HQI.

Przejrzałem też wszystko co bozia dała w Obi, Castoramie itd. Po obejrzeniu chyba z 10 możliwych opcji w różnych sklepach ten z muzycznego, choć pancerny, wydaje się być idealny. Kółeczka w pewnych okolicznościach mogą być przeszkodą, natomist gumowe nóżki na pewno same nie odjadą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie... może nadałby się statyw perkusyjny? W cenie do 100 zł coś można nabyć, nawet używki, jest od razu gwint (zazwyczaj M8, nie wiem czy spasuje to do HQI), stabilność statywu prostego jest zazwyczaj bdb (łamańca by trzeba ciut lepszego kupić). No i pełna regulacja, choć w tańszych odrobinę skokowa.

 

Np. coś takiego:

http://drumcenter.pl/product-pol-1952-Dixon-Invader-PSY-9270.html

 

Równie dobre są z firmy Basix. Na allegro ten co podlinkowałem wyżej jest za 99 zł.

 

A kupno masywniejszego łamanego (używki ok 200 zł) to już szał pał, możnaby sobie spokojnie nad maską ustawić lampę. Taki statyw utrzyma wiele, u mnie było to ładnych parę kilo w jedną stronę wysuniętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc powiem coś od siebie jeśli chodzi o statywy do lamp studyjnych.

Koszt statywu około 50 zł (allegro, sklepy fotograficzne)

Moje lampy studyjne ważą ok. 2 kg, po założeniu akcesoriów pewnie będą ważyć około 3 kg czyli tyle ile lampa HQI. Uważam, że jest stabilnie.

Statywy dostępne są ze standardową końcówką 16 mm i gwintem 1/4 cala.

Wysokość maksymalna 225 cm a minimalna 70cm.

Udźwig 2,5 kg, ale jak już wcześniej pisałem, lampa razem np. z małym sotboxem to około 3 kg i spokojnie się trzyma.

Mniej więcej tak to wygląda. (są dostępne też inne statywy - bardziej profesjonalne i masywniejsze, oczywiście droższe)

 

dsc08964v.jpg

 

dsc08984w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.