Skocz do zawartości

Lampy HQI


CleanerFreak

Rekomendowane odpowiedzi

Na to mam patent. Góra statywu ma plastikową zaślepkę. Jeśli nawiercę w niej otwór o średnicy otworu w rączce statywu (1,1cm) i włożę stalowy pręt, który usztywnię np. poxiliną od dołu - całość będzie grała.

Tak to sobie wyobrażam, realizacja do marca.

(alternatywnie można poprosić tokarza o wytoczenie pewnego rodzaju czapeczki z wystającym mocowaniem statywu)

powielasz problem który mamy z obecnymi statywami bo i ile jest on w miarę stabilny to właśnie mocowanie hqi- statyw jest jego problemem, jedynym rozwiązaniem było by wrzucenie metalowej tulei w statyw dość głęboko. Do tulei musial by być uchwyt przyspawany, wtedy miało by to ręce i nogi a tak będzie się to wszystko gibać jak rezus na wiejskiej dyskotece ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZANDAR,

 

Wokół domu kilka wisi i świeci.

Lepiej kupić hqi

Dzięki za pomoc, bo już chciałem zamawiać tą lampę. Czyli jednak nie świecą tak mocno jak chociażby HQI 150W? :o

Jakiej firmy żarówkę najlepiej założyć do HQI żeby barwa światła była odpowiednia do korekty?

Raczej dużego wyboru nie ma, albo 3000K lub 6500K...u znajomego widziałem jak świeci Osram 3000K 70W i powiem, że daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy żarówkę najlepiej założyć do HQI żeby barwa światła była odpowiednia do korekty?

 

Jakieś znanej :P ale barwę brałbym "ciepłą", mam teraz zimną i nie na każdym kolorze wszystko widać... IMO "ciepła" jest bardziej uniwersalna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy żarówkę najlepiej założyć do HQI żeby barwa światła była odpowiednia do korekty?

 

Jakieś znanej :P ale barwę brałbym "ciepłą", mam teraz zimną i nie na każdym kolorze wszystko widać... IMO "ciepła" jest bardziej uniwersalna :)

 

Jakimś linkiem możesz podrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimś linkiem możesz podrzucić?

 

Kupowałem tutaj SKLEP , ale wtedy były żarówki osrama jeszcze jak dobrze pamiętam. Patrzeć na barwę i trzonek czyli Rx7s.

 

Ta w promocyjnej cenie 37 zł netto (45 zł brutto) to jest właśnie Osram.

 

Barwy światła w Osramie:

- WDL- 3000 K

- NDL - 4200 K

- D - 5600 K.

 

Ps. Mogę takie sprzedawać po 42 zł (brutto). Chętnych zapraszam na PW.

 

pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecana przeróbka zakupionego statywu nagłośnieniowego (info kilka postów wyżej).

Wizyta u tokarza i lokalnego mechanika z możliwością spawania.

Koszt: 40 zł + piwo + 2 śruby z castoramy.

Stabilność całej konstrukcji po włożeniu elementu w statyw i dokręceniu do niego HQI dwiema śrubami, z racji tego, że statyw jest gruby i stalowy - więcej niż dobra.

Element wymaga tylko powierzchniowego odczyszczenia i polakierowania co stanie się na dniach.

 

 

PgQEiXI.jpg

 

ZsxqT9i.jpg

 

F4UKALk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak masz za duzo $$$ i brak zdolnosci manualnych to mozesz kupic... ale dla mnie cena przegiecie bo lampe w Castoramie widzialem ostatnio 140zl do tego kupic zarnik + przedow + wtyczka dowolnie. A zrobic taki statyw to nie sa tak duze koszta jak w podanym linku :) Wydac 300-500zl, a 1000zl jest roznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz za duzo $$$ i brak zdolnosci manualnych to mozesz kupic... ale dla mnie cena przegiecie bo lampe w Castoramie widzialem ostatnio 140zl + zarnik + przedow + wtyczka dowolnie. A zrobic taki statyw to nie sa tak duze koszta jak w podanym linku :) Wydac 300-500zl, a 1000zl jest roznica

 

....to czemu jeszcze nikt nie wykonał takiego statywu jak to takie proste.. bo na forum stosują statywy takie jak pod halopaki .. lampa ze statywem moim zdaniem wart swojej ceny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiać to na zdjęciu podstawa wygląda na wygiętą a ta skrzynka akcesoryjna też jakoś majtek nie zrywa - ale skoro ktoś widział na żywo wersję produkcyjną i jest ok to wierzę na słowo. Oczywiście za 300 zł raczej tematu się nie da skompletować, a statyw wygląda na konstrukcję z profilu a nie jakieś adaptacje. Szczerze mówiąc to moim banchmarkiem jest lampa Tomka w ShineOn - czy ktoś mógłby się wypowiedzieć i porównać tą od Fresh i Tomka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.