Skocz do zawartości

Lampy HQI


CleanerFreak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Panowie ruszyło sie coś w temacie tych lamp?

Widział ktoś może już gotowe zrobione czyli stojak+oprawa+żarnik ??? czy trzeba samemu kupować wszystko osobno i sklecać? Bo osobno troche bez sensu, stojak trzeba kupić ze zwykłym halogenem, oprawe wyrzucić, dokupić oprawe hqi plus żarnik (to ok.200zł chyba jakoś).. poskładać. Razem ze 300zł wyjdzie. Jak by to było razem sprzedawne wszystko to wydaje mi sie że owiele taniej i prościej by było.. Widział coś gdzieś ktoś?

 

 

Bo chyba kupić podwójny halogen max500w wrzucić 2x 150w to kiepski pomysł ??? Czy da rade?

 

aha spotkałem sie też z określeniem Naświetlacz MHN, wie ktoś oco z tym chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naświetlacz MHN ---> Naświetlacz metalohalogenowy

 

"najważniejszą cechą jest doskonałe oddawanie barw oświetlanych przedmiotów"

 

Temperatury barwowe od 3.500K przy strumieniu świetlnym 6 000 lm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwojny to kiepski pomysl, bo pojedynczy jest juz dosc ciezki... zreszta jest tez wystarczajacy (150W). W temacie juz nie siedze bo jestem po zakupie od jakiegoś czasu, polecam Luxmarket.pl poza stojakiem bo ten kupilem ze zwyklym halogenem w castoramie. Całość to wydatek, ale jak patrze na na licznik energii w garażu to się zwróci... za jakiś czas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Panowie lepiej kupić zwykły halogen 230W (wydaje mi sie że najlepszy wybór "mocy" bo z tego co czytałem to 400-500w to gruuba przesada) czy odrazu inwestować i robić HQI ? Naprawde duża różnica?
230W? :idea:

A może 230 V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyjaśniam w czym jest rzecz, troche miałem z tym do czynienia przy akwarystyce :P

 

Strumień świetlny zdecydowanie bardziej skoncentrowany no i mocniejszy od zwykłach halogenów. Przy zastosowaniu żarnika o temp. barwowej 6500K możemy znakomicie zasymulować oświetlenie np. na stacjach paliw gdzie niesamowice widać swirle na lakierze.

Dostępne są również żarniki o temp. 5200K które emitują światło dzienne.

 

Moce żarników 70W i 150W. Strumień świetlny dla 150W ok.11000lm, dla 70W ok. 4800lm

 

Uwaga: żarniki te nie pasują do standardowych halogenów (lamp) należy montować jej w specjalnych metahalogenach!!!

 

Wadą tych lamp może być dość spora temperatura która może wysuszać pastę. Wszak przy tak mocnym strumieniu światła lampa nie może stac blisko auta bo by lakier przegrzała 8-) , trzeba by było przetestować. Drugi minus to masa lampy - dość spora!

 

Generalnie - nie ma co nawet porównywać światła ze zwykłego haloegena do hqi na plus dla hqi oczywiście, zupełnie inna bajka!

 

Dla testów zarówno lampe metalohalogenową jak i żarnik mogę udostępnić zainteresowanym w cenie hurtowej (dla forum) ;) Jak ktoś byłby zainteresowany proszę pisac na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga: żarniki te nie pasują do standardowych halogenów (lamp) należy montować jej w specjalnych metahalogenach!!!
Żarnik 70 w bez problemu pasuje do obudowy halogenu ( tylko chyba tego większego 400-500w )

+ do tego elektroniczny zapłon który waży dużo mniej niż zwykły i mamy dość ciekawą lampkę do oświetlania

Świeci gdzieś jak 200 watowy halogen z tym że światło bardziej ładniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Zauważyłem, że do oświetlenia stosujecie oprawy hqi. Pracuję w hurtowni elektrycznej, więc jak by ktoś był zainteresowany to mogę sprzedać w dobrej cenie. Oczywiście nowe na gwarancji.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Mogę zaproponować następujące ceny:

 

- żarówka HQI-70W/NDL - 45zł (4200K - bardziej białe światło)

- żarówka HQI-70W/WDL - 50zł (3000K - bardziej żółte swiatło)

 

- żarówka HQI-150W/NDL - 44zł (4200K - bardziej białe światło)

- żarówka HQI-150W/WDL - 45zł (3000K - bardziej żółte światło)

 

Do tego wiadomo trzeba zakupić oprawę ze specjalnym układem zapłonowym i statecznikiem

- MH70W to koszt ok. 110 zł

- MH150W to koszt ok. 140 zł

 

Do oprawy 150W można założyć żarówkę 70W ale na 100% skróci to jej żywotność.

 

Jeśli ktoś byłby chętny proszę o kontakt.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ponieważ prowadzę sprzedaż internetową istnieje możliwość wystawienia na aukcji kompletu tj. oprawy, żarówki oraz według potrzeb statywu.

Koszt wysyłki przy wpłacie na konto to 15 zł lub za pobraniem 29 zł. Przesyłki są wysyłane kurierem oraz są ubezpieczone.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.