Skocz do zawartości

Lampy HQI


CleanerFreak

Rekomendowane odpowiedzi

bmwsrc,

Mógłbyś napisać lub dąć link do danych technicznych tej oprawy (producent itp)?? :)

Jaką barwę światła wybiera większość ludzi z Ka ? :)

 

Oprawa firmy Anlux. Moc 150W. Wymiary przybliżone:

* wysokość całkowita: 455mm

* szerokość: 230mm

* głębokość: 85mm

 

Żarniki firmy Osram, które mam w sprzedaży, mają następujące barwy:

- WDL - 3000K, 12000 lm,

- NDL - 4200K, 12500 lm,

- D - 5600K, 13500 lm.

 

Zdecydowana większość bierze NDL.

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę napisać, że robiłem swoją pierwszą korektę używając lampy od Łukasza. Żarnik 4200K, porządny kabel, statyw o wiele lepszy niż ciastoramowy, szybka wysyłka. Jeśli mogę tak na forum napisać: polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mam pytanie czy 4 naświetlacze LED 10W na statywie dadzą radę oświetlić samochód tak by szło przy niem pracować np. korekta, pranie tapicerki, naprawa silnika ?

 

Ja ostatnio wziąłem naświetlacz Led 50W na próbę do korekty, ale wg. mnie się nie nadaje i zwykły halogen go bije na łeb pod względem efektu lakieru/rys na fotkach i na zywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy 4 naświetlacze LED 10W na statywie dadzą radę oświetlić samochód tak by szło przy niem pracować np. korekta, pranie tapicerki, naprawa silnika ?

 

Ja ostatnio wziąłem naświetlacz Led 50W na próbę do korekty, ale wg. mnie się nie nadaje i zwykły halogen go bije na łeb pod względem efektu lakieru/rys na fotkach i na zywo.

 

Pranie tapicerki, naprawa silnika - myślę, że tak. Ale do korekty potrzebujesz innej barwy światła - najlepszy wybór to HQI 150W.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

a co byscie doradzili do oswietlenia takiej wiaty. nie chodzi mi o korektę lakieru itp tylko czasem cos podłubac przy aucie ewentualnie oddanie klientowi auta po robocie .

 

cxdl.jpg

 

[ Dodano: 6 Listopad 2013, 20:56 ]

a co byście doradzili do oświetlenia takiej wiaty. nie chodzi mi o korektę lakieru itp tylko czasem cos po dłubac przy aucie ewęntualnie oddanie klientowi auta po robocie .

 

cxdl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 x150W, pierwsza i ostatnia belka prostopadla do rynny, zamontowane lekko pod skosem :) Najlepiej metoda prob nocnych, dobrać odpowiednie ustawienie ;) Bo wymiarow wiaty nie znamy, bo moze 2 od gory zamocowane sie tez sprawdza. Ja sprawdzalem kiedys metahalogeny to 2x150W na otwartej przestrzeni i w badmintona gralismy w noocy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka temp. barwy światła będzie najlepsza do ukazania niedoskonałości lakieru? Czy będzie to barwa zbliżona do światła słonecznego, czy też bardziej zimne barwy? Posiadam taki zwykły halogen 150W ze zwykłym żarnikiem za ok 5zł. Światło to jednak nie oddaje rys czy hologramów choć odrobinę podobnie, jak światło słoneczne. Co o tym myślicie? Co się najlepiej nada na lampę na stojaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQI najlepiej sobie skompletuj :) luxmarket.pl albo od kolegi wyżej tylko stojak kup porządny ciężki kolumnowy bo HQI sporo waży, wczoraj mi wiatr przewrócił i szyba zbita bo stojak za lekki miałem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matteo, 4200k-4300K będziesz miał najbardziej zbliżone do normalnego światła dziennego u nas.

Żarniki opisywane jako światło dzienne mają światło zbyt przesunięte w kierunku niebieskiego - zbyt wysoką temp. i daja niezbyt naturalny efekt.

 

Jak chcesz najlepsze odwzorowanie bierz MasterCoulour Philipsa z serii 9xx (90%+ wierności koloru) lub ekwiwalent np. Osram albo Narva - o ile robią HQI w takich wersjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matteo, 4200k-4300K będziesz miał najbardziej zbliżone do normalnego światła dziennego u nas

 

Jak chcesz najlepsze odwzorowanie bierz MasterCoulour Philipsa z serii 9xx (90%+ wierności koloru) lub ekwiwalent np. Osram albo Narva - o ile robią HQI w takich wersjach

 

Osram robi bo właśnie taki jest w zestawie, który sprzedaję powyżej...

 

tak myśłałem zeby MH zamontować ale czy na belkach czy na ścianie ? i jakiej mocy ?

 

Metalohalogen to lampa wyładowcza. Będzie świecić pełną mocą po około 5 minutach i w dodatku za mocno (moim zdaniem). Takie lampy montuje się na większych wysokościach. Około 4-5 mb jest w sam raz. Pod wiatą najlepszym rozwiązaniem będzie oprawa świetlówkowa hermetyczna 2 x 18W z każdej strony. Jeśli chcesz coś grzebać przy aucie wtedy można zastosować 2x36W z obu stron.

 

Ze zdjęć wygląda, że wiata ma około 3m wysokości więc najwięcej wydajności uzyskasz z opraw świetlówkowych.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.