Skocz do zawartości

Nasze małe Car Spa - czyli pokaż nam swój garaż!


Rekomendowane odpowiedzi

@pablo15005 hobbistycznie i sporadycznie, wiadomo czasem trafi się jakaś fucha za "co łaska na utrzymanie garażu".  @zeea lata temu był tam warsztat to się przydawała, nie było potrzeby jej teraz usuwać 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne. Watergold jbc 😉

 

20230625_145658.jpg

20230625_150144.jpg

20230625_150210.jpg

 

@AndrewZS ja mam techniart. Jak się kładzie nie wiem ale użytkuje 1.5 roku.

Poza punktowym odparzeniem (błąd wykonawcy nie produktu..) jest okej.

Mam aquaplast 400 i na to techniplast 200. Nie ma już tego połysku ale też nie jest matowe, nie rysuje się wyraźnie i wygląda schludnie.

Raczej nie uzywalbym samej 400 bez "lakieru". Sąsiad tak zrobił i brakuje twardości. Zostają np ślady po obracaniu kołami w miejscu. U mnie tego nie ma.

20230625_150307.jpg

20230625_150336.jpg

20230625_150352.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.06.2023 o 11:42, Slovak napisał(a):

Macie jakieś sprawdzone żywice na podłogę w garażu? Najlepiej z płatkami. Przejrzałem strony kilku producentów, ale mam ogromny mętlik w głowie co wybrać. Najbardziej skłaniam się do Sikafloor, ale nigdzie nie znalazłem wiarygodnych informacji jak sprawdza się kilku latach.

Ja mam Sika od kilku lat i polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciemno miałem w garażu więc trochę światła wpuściłem....doszło 4 lampy LED 30 w, 1 lampa 60w, i 2 halogeny.

Już sporo lepiej....na razie zrobiłem to bezinwazyjnie bo będę garaż przerabiał i trochę regałów się pozbywał...

 

IMG_20230705_143645.jpg

IMG_20230705_143632.jpg

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Moderator

No i pomalowane 🙂

2024-03-01-08-30-59.jpg


2024-03-02-15-27-57.jpg

Uprzedzam pytania - nie jest to epoksyd - nie będę w wynajmowanym garażu inwestował tysiaka na takie farby 😉 Znalazłem na allegro takie farby: 14167904202

Spoiler

W swoim mam epoksyd i jej cacy 🙂

2024-01-14-11-51-52.jpg

Kupiłem w ciemno. Nie znalazłem żadnych opinii prócz tych w aukcji. Mozna u nich kupic próbki. Pomalowałem sobie piwnicę. Testowałem gwoździami, szuraniem ciężkimi przedmiotami - stwierdziłem OK siedzi jak zło, kupie i zaryzykuję w garażu - biorę i czas pokaże 🙂

Malowałem mega obficie, nie oszczędzałem, 3 warstwy 🙂  Najpierw kilka dni pod scianą 2 metry, jak wyschło i sie utwardziło przeniosłem rzeczy pod scianę jak były i potem kolejne 3 dni resztę 🙂 Farba świetnie kryje, nie pachnie niczym, szybko wysycha. A jak trwałość? Będę informował 🙂

2024-02-29-13-32-23.jpg
2024-02-29-17-21-02.jpg
2024-02-29-18-47-31.jpg
2024-02-29-18-47-38.jpg
2024-02-29-18-47-42.jpg
2024-03-01-17-26-02.jpg
2024-03-01-17-26-14.jpg

 

A jeszcze wcześniej 3 dni mi zajeło szpachlowanie i szlifowanie dziur 😄 To była meka szlifowanie tej szpachli. Twarda jak cholera. Musiałem kupić specjalną rolkę scierną i nakłądkę na kątówkę do odsysania pyłu 🙂 A na to grunt żelowy głeboko penetrujący 🙂

2024-02-17-14-54-27.jpg


2024-02-17-14-54-32.jpg


2024-02-17-14-54-40.jpg


2024-02-17-14-54-44.jpg

  • Lubię to 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel powiedz coś więcej o tej farbie? Wydajność tak jak pisze w aukcji? Jaki metraż ma Twój garaż? Ile farby użyłeś? Czym malowane? Na wiosnę chce zrobić remont u siebie w garażu. 2 lata temu robiłem nowa wylewkę betonowa więc taka farba siadła by idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Nowym Rokiem u mnie też małe zmiany 😁 w końcu udało się zakupić wynajmowany garaż więc trzeba było go prawilnie ogarnąć jak na "car-spa-freaka" przystało 😁

Tu na razie jest ściernisko...

c1_20240302_23010939.jpeg.e288d9ac823b1d2abc3b3cc16877df26.jpeg

c1_20240302_23010914.jpeg.4db044a4b7bb6c2a921e49ff0fbc2580.jpeg

...Ale wyszło San Francisco 😁🥰

 Jaram się na maxa bo atmosfera teraz w garażu to jest jak w domu. Płytki i woda w garażu już wkrótce. 

Prezentuje Wam "Atelier Korekty I Woskowania " 😁

c1_20240302_23010863.jpeg.f3a351fb6e1d43ea35d96be9ad170b62.jpeg

c1_20240302_23010890.jpeg.7fee6bd0ae0d4779ef1bdd56380da572.jpeg

  • Lubię to 8
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel wygląda to równie dobrze jak żywica. Co do właśnie użytkowych to ja żywicą nie jestem zachwycony 😉 a jak gdzieś coś odbijesz i będą poprawki to przynajmniej nie trzeba tego mieszać z dwóch komponentów i czekać potem tydzień 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafal9304 ja kiedyś pomalowałem u siebie drogową i jest lipa... Odchodzi już. Ale u mnie jest lanie woda podczas mycia, autem nie jeżdżę po tym tylko mata... Żyrafa wyszlifowalem wierzchnią warstwę, odkurzone ale bez żadnego gruntu... Tyle od siebie mogę dodać, a i drugi raz czarnej bym nie zrobił...😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pablo15005 napisał(a):

@Rafal9304 ja kiedyś pomalowałem u siebie drogową i jest lipa... Odchodzi już. Ale u mnie jest lanie woda podczas mycia, autem nie jeżdżę po tym tylko mata... Żyrafa wyszlifowalem wierzchnią warstwę, odkurzone ale bez żadnego gruntu... Tyle od siebie mogę dodać, a i drugi raz czarnej bym nie zrobił...😆

Widziałem parę razy podłogę malowaną farbą drogową i nie za bardzo podobało mi się to a po zdjęciach wyżej ta farba wygląda ciekawie. Chyba zaryzykuję i na wiosnę pomaluje w szary albo brąz 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam straszny dylemat na strefę mokra... Czy płytka na to co jest popękane i ta farba drogowa... Chciałem porobić spadki odpływ i chyba lepiej będzie wylać nowe i zrobić żywice... Bo wylać nowe że spadkami, zrobić płytki super ale już koszta większe... Ciężki temat spory budżet jak na hobbystyczne działania 🫣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pablo15005 napisał(a):

Ja mam straszny dylemat na strefę mokra... Czy płytka na to co jest popękane i ta farba drogowa... Chciałem porobić spadki odpływ i chyba lepiej będzie wylać nowe i zrobić żywice... Bo wylać nowe że spadkami, zrobić płytki super ale już koszta większe... Ciężki temat spory budżet jak na hobbystyczne działania 🫣

Jak chcesz porządnie to posadzka przemysłowa lana maszynowo przez posadzkarza, wielokrotnie widziałem na żywo i jest pięknie ( ogólnie dobra firma typowo od posadzek to bajka, płytki później możesz kleić bez poziomnicy) cenowo wychodzi taniej niż tradycyjna wylewka i płytki ( o ile kogoś najmujesz do pracy) 

Najlepiej zrobić delikatny spadek w stronę bramy i odpływ na zewnątrz do drenażu , no chyba że chcesz być eko. 

Kładzenie płytek na spekane podłoże to loteria, szczególnie jak jeździsz po tym samochodem, jednemu trzyma 10 lat, drugi się będzie spuszczał tzn. siatka, dobrej jakości grunt i odpadnie po roku 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
22 godziny temu, Lotek900 napisał(a):

@Domel powiedz coś więcej o tej farbie? Wydajność tak jak pisze w aukcji? Jaki metraż ma Twój garaż? Ile farby użyłeś? Czym malowane? Na wiosnę chce zrobić remont u siebie w garażu. 2 lata temu robiłem nowa wylewkę betonowa więc taka farba siadła by idealnie

 

4 godziny temu, analyzator napisał(a):

@Domel wygląda to równie dobrze jak żywica. Co do właśnie użytkowych to ja żywicą nie jestem zachwycony 😉 a jak gdzieś coś odbijesz i będą poprawki to przynajmniej nie trzeba tego mieszać z dwóch komponentów i czekać potem tydzień 😉

 

22 godziny temu, Rafal9304 napisał(a):

Też jestem ciekawy, szukam tańszej alternatywy dla żywicy, do pomalowania 80m2. 

Nie dam wam gwarancji na tą farbę, kupiłem w ciemno. Jeszcze im opinii na allegro nie wystawiłem 😄 Czekam kilka dni az sie utwardzi, dopiero wjadę. U mnie jest strach bo całe pole przed garażem to mikro kamyczki które wchodzą w oponę i potem taka opona z tymi kamykami dziara posadzkę. Nie wiem czy ta farba to wytrzyma.... zobaczymy 🙂  5 Litrów poszło, litr został mi na zapas. Metraz około 16,5 m2.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel nie oczekuje gwarancji 😀 wiadomo że za tą cenę nie można wymagać, jednak na Twoich zdjęciach wygląda to mega dobrze. Ile czekałeś po położeniu gruntu? I ile po nałożeniu pierwszej warstwy farby żeby kłaść druga? Malowane zwykłym wałkiem?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, analyzator napisał(a):

@Domel wygląda to równie dobrze jak żywica. Co do właśnie użytkowych to ja żywicą nie jestem zachwycony 😉 a jak gdzieś coś odbijesz i będą poprawki to przynajmniej nie trzeba tego mieszać z dwóch komponentów i czekać potem tydzień 😉

Dokladnie 🙂 Mam litr na zapas.

Żywicę mam w drugim garazu - użytkuje się super - mega trwała - chociaż o dziwo po roku jakieś jedno przetarcie jakies mi wyskoczyło - no i pamietam, że aplikacja z dwóch kompnentów to była masakra.

2 minuty temu, Lotek900 napisał(a):

Malowane zwykłym wałkiem?

Wałek ten: 12131468411

5 minut temu, Lotek900 napisał(a):

Ile czekałeś po położeniu gruntu? I ile po nałożeniu pierwszej warstwy farby żeby kłaść druga?

Napisali mi:

Cytat

Jeśli chodzi o nakładanie drugiej warstwy wszystko zależy od wilgotności powietrza, temperatury i schnięcia farby. Zazwyczaj jest to czas 2-3 godziny po 1 malowaniu

Ja nakładałem np rano o 8:00 a druga warstwa o 18:00 a trzecia zaś rano o 8:00

 

6 minut temu, Lotek900 napisał(a):

wygląda to mega dobrze.

Jesli chodzi o wrażenia wizualne to jestem mega zadowolony - pieknie siadło na szpachli. Krycie ma cudne.

 

Koło wtorku wjadę autem. Jeśli wszystko odpadnie - wkleję wam fotki 🙂 😄

Grunt ten: 15084180009

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.