Skocz do zawartości

Nasze małe Car Spa - czyli pokaż nam swój garaż!


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.05.2023 o 14:32, Slovak napisał(a):

nazywasz to ciasnym garażem?

Compact spokojnie się mieści, przy e91 jest już ciasno, x siódema by się pewnie już nie zmieściła, ale nie narzekam 🙂 jest gicior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2023 o 20:54, ral6014 napisał(a):

@davor Konkretnie jakie wymiary? Kończe robić swój garaż i chętnie porównam. U mnie będzie 5,80 x 4,20 

Sorki, że tak późno. U mnie bardzo podobnie 5,60 x 4,10, ale trochę miejsca jeszcze schody zajmują.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator

Ciśnie mnie jednak aby i ten garaz dla MK1 zrobić w epoksydzie.

2023-05-30-17-26-13.jpg

Pozbędę się tych kratownic. Czym uzupełnić dziury w podłodze przed epoksydem? Mnieman, że szlifowanie też mnie czeka....

2023-05-30-17-20-45.jpg


2023-05-30-17-20-58.jpg


2023-05-30-17-21-38.jpg


2023-05-30-17-21-40.jpg


2023-05-30-17-21-43.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Macie jakieś sprawdzone żywice na podłogę w garażu? Najlepiej z płatkami. Przejrzałem strony kilku producentów, ale mam ogromny mętlik w głowie co wybrać. Najbardziej skłaniam się do Sikafloor, ale nigdzie nie znalazłem wiarygodnych informacji jak sprawdza się kilku latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2023 o 09:30, analyzator napisał(a):

@BiałyGTi ja bym nie rezygnował z przygotowania. U mnie trochę budwlaniec odpuścił i psuje to efekt. Szczególnie że jest w lakierze/połysku.

Dokładnie. Gładka posadzka, to zimą łatwiej utrzymać w czystości, bo wystarczy ściągaczka podłogowa do wody i już jest elegancko.

@Domel albo przeszlifuj całość albo wylej masę samopoziomującą (tylko najpierw pokusiłbym się o "zmatowienie" tej posadzki), a jak już masa dobrze wyschnie to pomaluj to farbą epoksydową.

Ważne ! Posadzka musi być totalnie sucha bo inaczej epoksyd szybko zacznie ci odparzać.

W dniu 19.06.2023 o 11:42, Slovak napisał(a):

Macie jakieś sprawdzone żywice na podłogę w garażu? Najlepiej z płatkami. Przejrzałem strony kilku producentów, ale mam ogromny mętlik w głowie co wybrać. Najbardziej skłaniam się do Sikafloor, ale nigdzie nie znalazłem wiarygodnych informacji jak sprawdza się kilku latach.

Ja już 4 rok mam Tikurilę. Tyle, że nie jest to tradycyjna żywica, że można ją grubiej dawać lecz typowa farba epoksydowa: 1x gruntowane, 2x malowanie właściwe wałkiem.

Auto codziennie wjeżdża do garażu, zimą topi się śnieg z błotem. Żadnych problemów.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Pytanie do osób mających garaże wolno stojące lub szeregowce. Ile wam wychodzą rachunki za prąd miesięcznie?

Dostaliśmy w końcu po roku ofertę podłączenia - 700 pln

Zacząłem się zastanawiać po co mi prąd w garażu skoro światło mam z lamp akumulatorowych a prędzej mi się chyba zwróci zakup polerki flexa na aku niż bulić po 100 miesięcznie tauronowi.

Jak to wychodzi u was za garaz, miesiecznie za prąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
20 minut temu, penkus5 napisał(a):

@Domel Licząc miesiące gdy sprzątam tylko swoje auto,  to wychodzi mi 20-23 zł miesięcznie.  Co weekend odkurzanie plus jakieś tam pierdółki. 

Czyli tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2023 o 08:35, Domel napisał(a):

Czyli tragedii nie ma.

A no nie ma. Aż sprawdziłem ostatni rachunek,  to wliczając 2 etapową korektę mazdy cx5, trochę polatania przy swoim i weekendowe odkurzanie... ostatni rachunek wynosi 21,73 zł. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.