Skocz do zawartości

Nasze małe Car Spa - czyli pokaż nam swój garaż!


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.03.2020 o 22:03, kicaj napisał:

@Stolaar13 dzięki. Ja też dodałem troche światełek.  Jeszcze dojdzie kilka zmian. Dokoncze szafe to wrzuce fotki ale na tą chwile to wygląda tak.  Dzis auto na szybko umyte NO RINSE bo udalo mi się w koncu ogarnąć garaż i wjechać. 

Zawsze uwielbiałem jak ktoś miał czysto i schludnie w studio i chciałbym namiastkę tego w garażu. Udalo mi się sporo rzeczy wyniesc do gospodarczego i robi sie coraz przejrzyściej. 

 

 

 

Co to za kompresor? Jesteś zadowolony? Bo się przymierzam na dniach do zakupy i mam taki mętlik w głowie że szok😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kowloonwax napisał:

Co to za kompresor? Jesteś zadowolony? Bo się przymierzam na dniach do zakupy i mam taki mętlik w głowie że szok😞

To airpress hl 425/100

Jakos wykonania jak wszystko w tej cenie ale mam dwa lata i nadal żyje. Jest dwutłokowy wiec dosc szybko nabija i jestem w stanie oracowac na nim polerką pneumatyczną i tornadorem. Oczywiscie chwilke musze zaczekac az dobije ale nie jest zle. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany planami ale niestety otwarcie studia nie wypaliło, plany się zupełnie pozmieniały a szafa już była zamówiona. Trafiła się więc okazja na mały remoncik garażu i zielony ustąpił białemu. 

20190331_111216_copy_1280x960.jpg

20200305_205555_copy_1600x800.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@xadamx mam jeszcze pytanie odnośnie Twojej posadzki z postu #1347.

1. Jak z wydajnością tej farby TEMACOAT RM 40 ? Można liczyć tak jak deklaruje producent na opakowaniu czy trzeba trochę więcej liczyć ?

2. Widzę, że masz tam połączenie dwóch kolorów. Można kupić jakąś bazę i kolory uzyskać z dedykowanych pigmentów ? Pytam bo zastanawiam się czy jakbym chciał zrobić dwa wąskie pasy wzdłuż garażu to czy mogę właśnie zabarwić to odpowiednim pigmentem czy muszę kupić całe opakowanie w innym kolorze i reszta w kosz ?

3. Jaka jest struktura tej farby po wyschnięciu ? Jest to idealnie gładka powierzchnia ? Czy w połączeniu z wodą/śniegiem jest ślisko ?

Będę wdzięczny za odpowiedź na powyższe pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stawek

1. Szczerze mówiąc to mi wyszło więcej o jakieś 30-40% niż wg zaleceń producenta. Ale ja tą samą farbą, odpowiednio rozrzedzoną, gruntowałem powierzchnię oraz malowałem na 2x.

2. Ja barwiłem w miejscu zakupu - kolory z palety RAL. Są mniejsze wiaderka dostępne.

3. Po wyschnięciu jest gładka. Jeśli chcesz mieć powierzchnię antypoślizgową to świeżo pomalowane podłoże posyp drobnym żwirkiem, a następnie po wyschnięciu ponownie pomaluj.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dareme89 a skąd masz pewność, że te 50W mają faktycznie 50? 😛

to są chińskie lampy i ja im nie wierzę wierzę 😜

Takie trzy lampy na stojaku plus do tego naświetlacz  LED 50W na stronę dla mnie jest już optymalne 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowiedzcie mi proszę gdzie można kupić taką zasłonę(pod wymiar) wraz z kółkami i karniszem by podczas używania karchera/mycia ze szlaucha zasunąć taką zasłonę i oddzielić część gdzie leżą maszyny polerskie itd by zmniejszyć ilość wilgoci, która może się na nich osadzać.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.