Skocz do zawartości

Nasze małe Car Spa - czyli pokaż nam swój garaż!


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
@xadamx a jak Ci się sprawuje ta "podłoga" ? Długo użytkujesz ?
Sam się zastanawiam nad takim rozwiązaniem, ale widziałem u sąsiadów i obie w złym stanie mimo, iż robione były dwa lata temu.

Jak było przygotowane podłoże?
W galeriach na parkingach nic tym farbom nie jest po wielu latach ale wszystko jest robione systemowo, najważniejsze jest przygotowanie podloza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stawek napisał:

@xadamx a jak Ci się sprawuje ta "podłoga" ? Długo użytkujesz ?

Sam się zastanawiam nad takim rozwiązaniem, ale widziałem u sąsiadów i obie w złym stanie mimo, iż robione były dwa lata temu.

NIedługo. Jakieś 4 miesiące. Jak na razie wszystko jest ok. Chemia tego nie rusza.

Sąsiad ma już 2 lata położone i nic się nie dzieje u niego. Fakt, farba u sąsiada ma raczej lekki żywot, bo tylko garażuje tam auto. Ale 2 lata już ma i nic nie chodzi.

Postawa to dobrze przygotować podłoże: odkurzyć, zagruntować ale nie jakimś unigruntem itp, ale tą samą farbą tylko rozrzedzoną rozpuszczalnikiem, pomalować (ja pomalowałem 2 warstwy).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx u mnie sprawa jest łatwiejsza bo w sumie kuć nic nie muszę. Póki co jest surowa wylewka, z którą jeszcze nic nie było robione i tak się zastanawiam czy iść w klasykę i walnąć płytkę czy właśnie żywicę/farbę.

Swoją drogą czym nakładać taką farbę ? Wałkiem ? (pytam o tę Tikkurilę RM40).

@ Tomas-sg u mnie w pracy jest na całej hali taki beton. Po roku wygląda tragicznie. 

Przemysł raczej ciężki, uszkodzeń zero ale gdy odkleiliśmy taśmy, którymi były wyznaczone ciągi komunikacyjne to się dopiero zdziwiliśmy jak już pociemniała podłoga.

Ogólnie uszkodzić trudno, ale bardzo chłonie wszystko co na nią spadnie. Być może jakość kiepska albo wykonanie, ale u siebie bym tego na pewno nie zrobił. Mogę Ci jakieś fotki jutro porobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie aktualizowałem, zrobiłem już strefe mokrą, brama ruzuswana na boki wymiary strefy mokrej 8x6, plus kanciapa na Hds,oświetlenie 4 x halogen 150 wat, luxusy, do mycia aut barwa zimna,  naswietlacze z Grenni po 300 zł szt, robi robote, polecam, wcześniej wrzucalem zdjęcia ale w trakcie prac, trochę czasu schodzi bo samemu robimy z Tatą tak wiec upload 😉 

Na następny sezon ocieplenie, albo z piany pur zrobię z natrysku albo styropian 5 cm na to pójdą panele pcv. 

 

 

 

IMG_20190924_095600.jpg.b05b3cefd140c5508c6386620cc1600e.jpg

IMG_20190921_153721.jpg.7259faf498f66567e9f3e66cc6ac7d8a.jpg

Screenshot_20200126_173934_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20200126_173940_com.android.gallery3d.jpg

Screenshot_20200126_174011_com.android.gallery3d.jpg

IMG_20200125_164307.jpg

  • Lubię to 3
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boT jak z pozwoleniem na takie cuda bo przecież na zgłoszenie takiej powierzchni nie da się zrobić. Kierownik budowy pozwolenie itp czy jakiś inny sposób znalazłeś?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkadio_Gdansk  cała teczka papierów, wygląda identycznie jak projekt domu, zgody, pozwolenia wodnoprawne,sanitarka separator szambo i reszta dokumentacji potrzebnej aby robić w pełni legalnie, a priorytetem było umycie auta, to kosztowało mnie to z odrolnieniem gruntu około 32/35 tys złotych, papierologia biurokracja tylko aby móc legalnie myć 😬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zw1erz nie myje w srodku, to tylko do pracy na sucho, ale powiem ci że się nie nada, rdza go zje wcześniej czy później 😉 

Do tego typu zadań, mam żabę niski profil do 50 cm winduje moment, dwutlokowy.  Koszt około 600zl + -.  Taki najtańszy na aledrogo można powiedzieć 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kukson napisał:

@Stolaar 😍

Idealny. Ja już bym nic nie zmieniał 😊

Dzięki, zmiany będą kosmetyczne, płytki już zamówione w kolorze białym/kremowym w imitacji drewna, zastanawiam się jeszcze nad kolorem ścian oraz ilością oświetlenia typowo pod wystawke 🙂

 

2 godziny temu, smerf91 napisał:

@Stolaar co to za konstrukcja? Pokaz z zewnątrz 🙂  Mega garaż, zazdroszcze!

Cały lokal robiłem samemu od podstaw, konstrukcja w pełni drewniana z podbitki dachowej + spora ilość ocieplenia, przy temperaturach zewnętrznych w okolicach - 5 stopni w środku mam mniej więcej 7/8 stopni więc jakąś izolacja termiczna jest pod tym względem 🙂 Najlepsze w tym wszystkim jest ciagly zapach świeżego drewna 🥰😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.