Skocz do zawartości

Nasze małe Car Spa - czyli pokaż nam swój garaż!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam małe pytanie może trochę dziwne ale planuje w niedalekiej przyszłości postawić garaż wolnostojący, szkieletowy , w środku płyta osb wygluszenie wełna i na zewnątrz dac steropian,  a co za tym idzie troszkę pobawić się w detailing dla własnych potrzeb. Będę poszukiwał maszyny polerskiej i tu pojawia się moje nietypowe pytanie , jak głośne są tego typu maszyny? Czy jest opcja że jej dźwięk będzie słychać poza garażem, np.jesli będę pracował w godzinach wieczornych , czy to może być uciążliwe dla sąsiadów.  Na yt jest sporo filmików Ale ciężko się do nich odnieść gdyż są nagrwane blisko mikrofonu lub w tle jest muzyka 😕. Sasiadow mam w odleglosci okolo min.10metrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla jak to dokładnie działa, powołuje się na jakiś artykuł czy poprostu każdy sprzedawca powinien znać pojęcie "rękojmia". Np idę do sklepu, godom chłopu że lampa się zdupcylo i mo mi oddać kasa albo wymienić na nowo bo ni mom paragonu ale płaciłech tutej karta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powołujesz się na "rękojmię" czyli niezgodne z umową konsumencką jaką zawarłeś ze sprzedawcą . Sprzedawca wystawia papier i czekasz max 14 dni kalendarzowych (nie roboczych!) na decyzję , a jeśli do tego czasu nie dostaniesz jej, to prawo stanowi iż wtedy sprzedawca uznaje Twoje roszczenia.  To co dzieje się potem zależy od tego co uzgodniłeś ze sprzedawcą w czasie spisywania reklamacji tzn. zwraca kasę, daje nowy towar lub obniża cenę. Nie trzeba mieć paragonu a wystarczy dowód zakupu , czyli np wyciąg z karty . Wystarczy nawet świadek zakupu ale ... jak dotąd nigdy nie miałem takiej sytuacji 🙂 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, buka napisał:

Panowie, świetlówki hermetyczne 120cm, wieszać je na suficie czy lepiej na ścianie gdzieś na wysokości 2.2m

Mają dać światło dla pomieszczenia czy pomóc oświetlić auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof w tym garażu akurat więcej dłubie przy autach mechanicznie. 

Nadal nie wiem czy masz światło punktowe i to światło ma za zadanie oświetlić garaż czy masz światło w garażu i to światło ma doświetlić auto/lakier.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, boT napisał:

U mnie leci już strefa mokra, pierwsze szkielety stoją, ścianka, górą szyby, +kotary około 50m2 pod moczenie auta

Czyli najwyższa pora na konto partnera na forum - odpowiedni dział i regularne relacje z odszczurzania aut 😄😄😄😄

Pamiętam czasy jak studia regularnie dawały relacje z prac przy autach 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel  regularnie coś się dzieje to fakt, na fb juz ci podsylam zapa.

Jeszcze w tamtym roku jak miałem czas robilem obszerne fotorelacje na swojego Fanpaga FB i insta, aczkolwiek zaczęło tego czasu brakować po 7 latach, masa innych obowiązków które tak ograniczyły czas robienia zdjęć jak i samych opisów do minimum że tym bardziej na forum było by ciężko to połączyć, a robimy przeważnie tylko we dwóch, a pracy w zakresie poprawy estetyki mam ogrom 💪  projektów wykonanych również mnóstwo, i naprawdę były by ciekawe propozycje na opisy i fotorelacje 🤩

Zresztą dział 50/50 staram się zasypywac fotkami jak tylko mogę 👊

A jakimś partnerem mógłbym zostać czemu nie😋 zawsze mogę wspomóc materialnie w formie jakiś kosmetyków, zestawem, czy gadżetami związanymi z car detailingiem. 

 

Edit.  Widzę ze juz mam Cię na fb 😬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak sobie radzicie z ogrzewaniem garażu wolnostojącego. Chodzi mi o to że kosmetyków sporo i tak biegać i nosić je do piwnicy non stop to problem. A na zimę zostawić ich ni chce bo pójdą do śmieci. Jakieś pomysły na stałe utrzymanie temperatury powyżej kilku stopni? Mowa o ekonomicznym rozwiązaniu

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkadio_Gdansk ten sam problem mnie meczy teraz... i w co uderzyc nie wiem...gdyby bylo przylacze wody do garazu to juz latwiej ale niestety brak...
Ja mam dostęp tylko zimnej wody która na zimę musi być zakręcona bo niestety za płytko w ziemi i zamarza;/
Może ktoś ma podobny problem i sobie z nim poradził?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ari napisał:

Epoksydowa + płatki

@Ari to że epoksydowa z płatkami to ja wiem. Tylko co za producent?

Godzinę temu, Arkadio_Gdansk napisał:

Panowie a jak sobie radzicie z ogrzewaniem garażu wolnostojącego.

Ja ostatecznie pójdę w piec akumulacyjny i ustawię go tak aby mi się załączał koło 12-13 kiedy mam największą produkcję z fotowoltaiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatecznie pójdę w piec akumulacyjny i ustawię go tak aby mi się załączał koło 12-13 kiedy mam największą produkcję z fotowoltaiki.
Fotowoltaiki brak a z doświadczenia wiem że najzimniej nocą bo w dzień nawet w duże mrozy dało się żyć a teraz dodatkowo ocieplone od wewnątrz watą wszystko tylko nie bramy garażowe. Dodam że garaż w konstrukcji kanadyjskiej/szkieletowej. Chciałbym stałe utrzymywać około 7-10°C i jak najmniej obsługowo

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkadio_Gdansk jeśli masz dwie taryfy to możesz sterownikiem ustawić aby akumulacyjny uruchamiał się w nocy. Później i tak dość długo oddaje ciepło.

Garaż mam z białego H+H (sam bloczek jest już w miarę ciepły) + 12cm styropianu (lambda 035)+ 30cm wełna na dachu (Rockwool labmda 035). Wrota garażowe segmentowe. Ciekaw jestem jak będzie bez ogrzewania, gdy zrobi się chłodniej.

Póki co obserwuję ogłoszenia z piecami i jak się coś trafi w fajnej cenie to kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.