Skocz do zawartości

Nasze małe Car Spa - czyli pokaż nam swój garaż!


Rekomendowane odpowiedzi

[mention=8113]siwy01[/mention] Jak chcesz zgodnie z prawem mieć, to w wylewce odpływy, które dalej idą przez separator oleju w kanalizę. Jak chcesz mieć nielegalnie to odpływ do kanalizy bez separatora, lub w glebę.

Na swój użytek trzeba sprawdzic co mówi regulamin czystości danej gminy. U mnie moge odprowadzać do kanałów ściekowych na legalu.
W niektórych gminach nie wolno myć na swojej posesji nawet


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof Racja, za dużo wątków na raz czytam i pomyślałem o zabudowie pod ewentualną działalność.

W przypadku użytku własnego racja - wg. regulaminu, np. u mnie można odprowadzać do ścieków bez niczego, ale myć można tylko wodą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3124]Birkhof[/mention] Racja, za dużo wątków na raz czytam i pomyślałem o zabudowie pod ewentualną działalność.
W przypadku użytku własnego racja - wg. regulaminu, np. u mnie można odprowadzać do ścieków bez niczego, ale myć można tylko wodą...

A chemia biodegradowalna?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof 

Cytat

3. Mycie pojazdów samochodowych poza myjniami może się odbywać pod warunkiem:

a) niezanieczyszczania środowiska i odprowadzania powstających ścieków do kanalizacji sanitarnej lub zbiornika bezodpływowego,

b) dokonywania mycia na utwardzonych częściach nieruchomości oraz bez użycia detergentów, szamponów i innych środków chemicznych,

c) mycia wyłącznie nadwozi samochodowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3124]Birkhof[/mention] 

3. Mycie pojazdów samochodowych poza myjniami może się odbywać pod warunkiem:

a) niezanieczyszczania środowiska i odprowadzania powstających ścieków do kanalizacji sanitarnej lub zbiornika bezodpływowego,

b) dokonywania mycia na utwardzonych częściach nieruchomości oraz bez użycia detergentów, szamponów i innych środków chemicznych,

c) mycia wyłącznie nadwozi samochodowych.

 

 

I to jest hipokryzja bo możesz wylać do tej kanalizacji sanitarnej wode z pralki z silnymi detergentami piorącym spodnie robocze brudne od np oleju i smaru a juz nie mozesz umyć auta chemią biodegradowalną i nieszkodliwą dla środowiska :|

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś farbą to chyba do pokładów łodzi. Śmierdzi bardzo. Zdjęcie jeszcze jak schła
Skąd takową nabyłeś? Szukam pomysłu na swoją posadzkę w garażu

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał to mi zostało sporo żywicy epoksydowej ( grunt + żywica właściwa ). Oba produkty kupowane w 30kg opakowaniach.

Produkty Sikafloor 161- grunt i Sikafloor 264 powłoka właściwa, kolor RAL 7035. Puszki metalowe oryginalnie są zamykane metalowym pierścieniem który został usunięty. W tej chwili jest to szczelnie zaklejone taśmą przemysłową i folią, ale nie wysyłam tego więc tylko odbiór osobisty - Podlaskie, Mazowieckie, Mazury. Mam 43m2 i zostało spokojnie na tyle samo. Dla chętnych zważę wiadra. Produkty najlepiej sobie sprawdzić w internecie. Fotka z garażu w sztucznym oświetleniu + ten sam kolor tylko w wykonaniu w połysku w jakimś salonie VW.

Jakby coś to pisać na PW aby śmietnika nie było 🙂

 

 

 

ebbett-2.jpg

IMG_20190306_005826.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do farby drogowej to podczas malowania bez maski ''nie podchodz'', smierdzi nie miłosiernie ale trzyma dobrze. U siebie wjazd do garazu i piwnice mam pomalowane taką farba i juz siedzi z 10 lat jedynie jak cos bardzo twardego upadnie to może sie wykruszyc a tak poza tym to polecam. Sam bede u siebie na wiosne posadzke w garazu malował takową na szary jasny ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3124]Birkhof[/mention] a czy pod taką farbę są specjalne grunty? Czy uniwersalny będzie ok?
 
Pytam bo sam niedługo bede musiał cos położyć na wylewke w garazu. 

Najlepiej cały system danego producenta. Jest tak wiele rodzajów gruntów ze zalecam kontakt z technicznym działem firmy z ktorej bedziesz brał farbę. Uniwersalny raczej nie bedzie dobrym wyborem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.