Skocz do zawartości

Nasze małe Car Spa - czyli pokaż nam swój garaż!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
6 minut temu, rygryss napisał:

@boczak91 , już ze zdjęć widać wymiary 6,5m na 6,5m

miałeś jakieś kontrole etc etc ze względu na powierzchnie ? Z tego co się orientuję garaże powyżej 36 m2 już nawet w jakiś podatek wchodzą... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 minut temu, rygryss napisał:

@Domel , o ile mi wiadomo jak ma fundament, czyli na stałe związany z podłożem.

Próbowałem rozeznać temat nie dawno i każdy mi pisał jedź do urzędu miasta bo każdy powiat ma inne regulacje..... nie miałem czasu z takimi pierdołami szlajać sie po urzędach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 minut temu, SylPio napisał:

@Domel Co konkretnie chcecie wiedzieć w tym temacie ?

 

Czy za garaż o powierzchni 6x8 - panelowy - tynkowany - wolno stojący - no ale w teorii nie na stałe spięty z gruntem - coś jak blaszak tylko ze w technologi panelowej, otynkowanej zapłacę podatek od całej powierzchni czy tylko 48-36=12m

http://www.wawsystem.pl/garaze-jednospadowe0-kat-43-str-3.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=2113]Domel[/mention] jutro postaram się ogarnąć odpowiedz oczywiście względem swojego powiatu. Chyba, że ustawodawca nie dał wolnej ręki radzie powiatu i sam odgórnie określa jak ma to wyglądać.

36 m to wg Ciebie próg pobierania opłaty

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 minut temu, SylPio napisał:

36 m to wg Ciebie próg pobierania opłaty

Z tego co wiem to tak

Cytat

Garaże do 35m2 nie wymagają pozwolenia na budowę i jeśli nie są trwale przytwierdzone do podłoża również opodatkowaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel powyżej 35 wymagane jest oczywiscie pozwolenie.

Płacisz podatek od całości czyli w tym konkretnym przypadku za 48 metrów.

W celu zmniejszenia wysokości podatku można część budynku teoretycznie zaadaptować na pomieszczenie gospodarcze mimo że będą tam np. tylko dwie furtki garażowe bez innych drzwi. Jest to bardzo dobre rozwiazania dla użytkownika tego obiektu ponieważ od obiektu gospodarczego płaci się mniejszy podatek.

Nie polecam natomiast wpisywania całości jako obiekt gospodarczy ponieważ w przypadku szkody na aucie lub obiekcie, w którym znajdował się samochód ubezpieczyciel występuje do innych instytucji w celu oceny przeznaczenia takiego obiektu. Zgodnie z przepisami trzymanie auta w budynku gospodarczym będzie podstawą do odmowy wypłaty jakiegokolwiek odszkodowania czy to z AC czy też z tytułu ubezpieczenia obiektu.

 

Bez pozwolenia można zrobić większy metraż ale tylko wiaty. Czyli zabudowa z trzech stron.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, rygryss napisał:

@boczak91 , już ze zdjęć widać wymiary 6,5m na 6,5m

 

a jakie zdjęcia Cię interesują

Interesuje mnie postawienie blaszaka 5x5 i docelowo w środku maja stać 2 auta: Citroen 2CV przytulony do ściany i MX5 to grzebania i się zastanawiam czy się w ogóle w środku zmieszczę 😛

A fotki jakieś przedstawiające całość od wjazdu jak to wygląda 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, boczak91 said:

Interesuje mnie postawienie blaszaka 5x5 i docelowo w środku maja stać 2 auta: Citroen 2CV przytulony do ściany i MX5 to grzebania i się zastanawiam czy się w ogóle w środku zmieszczę 😛

A fotki jakieś przedstawiające całość od wjazdu jak to wygląda 🙂

zmierz samochody, rozrysuj na kartce w odpowiedniej skali i zobaczysz ile miejsca Ci zostanie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2019 o 21:11, Domel napisał:

miałeś jakieś kontrole etc etc ze względu na powierzchnie ? Z tego co się orientuję garaże powyżej 36 m2 już nawet w jakiś podatek wchodzą... ??

Nie wiem od czego to zależy mój garaż ma  powierzchnie 60 m o ile się nie mylę i nigdy żadnej kontroli nie było a mieszkam tu 12 lat kiedyś mieli takie zamiary bo twierdzili ze jest źle podana więc z 60 zmieniłem na 63 i mam spokój 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bez pozwolenia można zrobić większy metraż ale tylko wiaty. Czyli zabudowa z trzech stron.

rozciągnięta plandeka lub tuje służące za czwartą ścianę są legalne?

 

@rygryss wypełniłeś czymś szpary pomiędzy płytami? Co z "trójkątem" pod dachem jakiś patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, piotr@sta napisał:

wypełniłeś czymś szpary pomiędzy płytami?

pianka montażowa 

 

 

10 godzin temu, piotr@sta napisał:

Co z "trójkątem" pod dachem jakiś patent?

tak to rozwiązałem

DSC00540.JPG.ff51863733a8de00a2b38dd8b60e15f7.JPGDSC00543.JPG.959a25c1fecf2c986ec20b32c94d5d6f.JPGDSC00637.JPG.b74763437b265f2748edff74c8aaaf10.JPG

 

 

 

 

 

 

37 minut temu, david2888 napisał:

Od środka steropianem czy cos ?

jeżeli już to ociepla się na zewnątrz styropianem... myślałem, ale na razie nie widzę potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fredi88 napisał:

@Kukson jak sprawuje się taka nagrzewnica gazowa? Po dłuższym czasie nie śmierdzi gazem? Na ile wystarczy ci taka duża butla?

Slabo, mialem u siebie, przesadzisz z przeplywem to pójdzie raz dwa... wilgoc tez sie po czasie robila ze az woda na ścianach sciekala... czuc gazem tez bylo.. zrobilem kubusia na drzewo (mieszkam na wsi) i jak przesadzi sie to +25/30 stopni w takim garazu to nie problem, jeszcze jakby mieszac powietrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy takiej nagrzewnicy to na pewno to, że szybko nagrzewa. Ale chyba jednak jest więcej minusów. Tak jak pisze kolega pablo wilgoc pojawiająca się na scianie( wystarczy uchylić drzwi, troszkę).  Gaz troszkę czuć, ale w moim odczuciu nie jest to groźne. Jak malowalem ściany, robiłem elektryke to chodziła praktycznie non-stop. Butla starczy w moim odczuciu na około 11h. Kolejnym minusem według mnie jest też to, że nie wykorzystuje butli do końca. Jak jest już mało gazu to coś tam grzeje ale na takim poziomie, że nie ma sensu "grzać" . Co do temperatury to taki garaz jak moj ogrzewa w około 20 minut do ponad 20 stopni gdzie na dworze okolice 0 do 2 stopni. Ogólnie drugi raz chyba jednak bym nie kupil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fredi88 napisał:

@Kukson jak sprawuje się taka nagrzewnica gazowa? Po dłuższym czasie nie śmierdzi gazem? Na ile wystarczy ci taka duża butla?

Rozkminiałem ostatnio temat szybkiego nagrzewania pomieszczenia do temp np. 20 stopniz np. 10. Nagrzewnica Volcano na osobnym obiegu wody póki co najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo15005 @Kukson @Birkhof dzięki za odpowiedzi. I tak za kilka miesięcy będę montował 2 grzejniki w garażu (i całej piwnicy) podłączone do instalacji domowej CO. Szukałem po prostu jakiegoś szybkiego rozwiązania na teraz, ale zostanę chyba przy prądzie w momencie kiedy coś robię, a tak po prostu zostawię nieogrzewane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.