Skocz do zawartości

Efekt "krwawienia" felg - Deironizer


tasek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uważam że Prix jest O.K. Jakoś przerażająco nie śmierdzi, konsystencja wody. Działać działa, krwawić krwawi. Może nie jest tak mocny jak cale te X i smoki ale za taką cenę można spokojnie dwa razy psiknąć felgi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła nie były traktowane kwasem, a sam Iron faktycznie spływa szybko. Część zabrudzeń jest punktowych, ale trafiają się też większe, głównie w miejscu łączenia szprychy z obręczą.

 

Co sądzicie o kwasie Tenzi?

Jeśli mówisz o aluxie albo też alux strong to dość fajne produkty ;) choć ja na grube tematy lecę iron xem w żelu,albo zwykły iron,względnie kenotek wheel cleaner ultra plus magiczna wycierająca się gąbeczka,wszystko złazi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że Prix jest O.K. Jakoś przerażająco nie śmierdzi, konsystencja wody. Działać działa, krwawić krwawi. Może nie jest tak mocny jak cale te X i smoki ale za taką cenę można spokojnie dwa razy psiknąć felgi.

Pozdrawiam

 

 

panuje taka powszechna opinia że Prix jako główny konkurent cenowy Dragon'sa jest gorszy. Nie wiem na jakiej podstaiwie ktoś to napisał ale prawda tego nazwać nie moge. Posiadam zarówno jedno jak i drugie i uwazam że Prix w ogóle nie odstaje od dragon'sa. Od razu mówie ze iron'x jest mi obcy. Prosty test który wielokrotnie ukazuje sie w testach srodków deironizujących - czyli jeden proeparat po drugim. I co sie okazało? Ze zarówno Dragon's krwawi po Prixie jak i na odwrót. Tego typu testy sa nierównoznaczne. Wystarczy lekkie przetarcie do czystego metalu i preparat zawsze będzie krwawił, nawet po 10 kt\rotnym myciu. A dlaczego dla mnie Prix lepszy? ponad 2 razy tańszy i w lepszym opakowaniu. sprayer z mozliwościa pianowania przez sitko którey jest w Pixie jest zadowalajacy. Mimo że Prix nie ma konsystencji lekkiego żelu jak Dragon's to nadrabia to tym włan\snie że mozna go lekko spienić. A po wszystkim lepiej sie słukuje. Żelowa kosystencja Dragon'sa moze stawiać lekki opór przy spłukiwaniu jesli ktos nie ma myjki tylko zwykły wąż. Tenzi ma gówniane preparaty ale przyznam szczeże że wg mnie jest ich nie wiele. Byle by dalej nie brneli w powłoki ochronne do lakieru bo to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie więc jak to jest.. warto dopłacić i wziąć DRAGONS czy PRIXa? bo nie ukrywając chciało by się IRONX ale cena to trochę przeginka tym bardziej że wiadome że klient nie zapłaci więcej bo "droższy/lepszy" produkt się użyło tylko za to że jest dobrze oczyszczone auto czyli między innymi felgi..a nie czym się czyściło. IronX bardziej zakupił bym sobie dla siebie na prywatne auta. No chyba że jest przepaść w sile czyli też i wydajności to skuszę się na Irona :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie, to akurat zaleta, że Dragon ma taką żelową konsystencję, na zajechanych felgach leżał mi ponad 30 min. Psiknąć, rozprowadzić i zostawić, a w tym czasie domywać następne koło i co kilka minut przepędzelkować . Iron za szybko spływa i zasycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Co kupić rozważam SG Iron Off Bleeding czy VP Dragon Breath (różnica niewielka 10zł na litrze). A może wziąć 2litry TENZI PRIXa i na bogato używać?Chodzi mi o ekonomiczność gdyż IRON X szybko zużyłem gdyż nie wymieniłem spryskiwacza tylko tym od producenta pracowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wiele tych preparatów, osobiście polecam prix'a. Cena niewygórowana i efekt na wysokim poziome.

 

Potwierdzam, tuga dodatkowo jest bezpieczna do polerowanych felg o czym się przekonałem, prix niestety nie.

 

Ale jeśli ktoś szuka taniego środka do odszczurzenia felg to polecam Tenzi Alux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alux nie krwawi ale też jest dobry,

fakt faktem jeśli macie chromy koło felg, (np audi C5 allroad czy te nowe citroeny) czy na felgach. śrubach itp to daleko z prixem, albo starać sie obklejać.

Nie dawno u siebie w motocyklu chciałem wymyć tylną felgę, użyłem prixa ale miałem chromowaną zębatkę, któraś tam kropla na tą zębatkę wpadła i masakra... musiałem dokręcać i na nowo ją wyprowadzać... ale felga czyściutka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli ktoś szuka taniego środka do odszczurzenia felg to polecam Tenzi Alux

 

Ale o ile mi wiadomo to Alux nie krwawi, a temat jest o tych co krwawią. ;)

 

Tak wiem, że nie krwawi, wczoraj zrobiłem test mały 4 raczej niskobudżetowych preparatów.

 

1 i 2 krawaią.

 

1. Tenzi Prix

2. Tuga Alu-Teufel Spezial

3. Tenxi Alux

4. Tenzi En-Jee

 

Takich zawodników wczoraj miałem na tapecie:

 

20140611_082132.jpg

 

 

Kolejność taka jak na zdjęciu,

strona prawa u góry prix, na dole tuga

strona lewa u góry en-jee na dole alux

20140611_083438.jpg

 

Tak to wygląda po aplikacji :

20140611_083555.jpg

 

Pędzelkowanie:

20140611_083900.jpg

 

Po spłukaniu tak to wygląda:

20140611_084006.jpg

 

Strona prawa En-jee, strona lewa Alux:

20140611_084010.jpg

 

Strona prawa Tuga, strona lewa Prix

20140611_084015.jpg

 

Ponowna aplikacja tych samych środków na to samo miejsce:

20140611_084223.jpg

 

20140611_084216.jpg

 

Tutaj takie małe spostrzeżenie, prix już spłynął a Tuga jeszcze krwawi:

20140611_084434.jpg

 

Po pędzelkowaniu i spłukaniu tak wygląda strona alux-enjee

20140611_084612.jpg

 

A tak wygląda prix-tuga

20140611_084618.jpg

 

Na sam koniec poszedł Alux na stronę prix tuga

20140611_084925.jpg

 

I tak wyglądają w miarę czyste felgi :)

20140611_140555.jpg

 

Wszystkie powyższe środki w miarę sobie radziły, en-jee przeznaczony niby do "codziennego" stosowania nie odstępował konkurentom :) Alux chyba wypadł najlepiej, ale ostrożnie z nim bo zostawiony bez opieki może porobić smugi na lakierowanej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.