Skocz do zawartości

Jak usuwacie śnieg ?


Gibon86

Rekomendowane odpowiedzi

Witka. Ciekaw jestem jak pozbywacie się grubej warstwy śniegu z waszych samochodów? Wiadomo że każdemu się zdarza się ze jego auto jest pokryte 20cm śniegu. Można to usunąc miotłą (robi chyba tak większośc ludzi) ale raczej ma to negatywny wpływ na lakier. Wiadomo że pod warstwa śniegu znajduje się brud i zsuwając śnieg szorujemy po lakierze. Jak radzicie sobie z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marctwain, a ten śnieg co zostanie jak zacznie się topić to zjedzie z dachu razem z brudem i rysy gotowe, niestety ja też tak robie bo jakoś alternatywy dla tego nie widzę, staram się jednak prawie do lakieru wszystko wyczyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zastanowieniu się doszedłem do wniosku, że właśnie zmiatanie śniegu było genezą większości zarysowań lakieru (+ wycieranie na myjni ręcznej niby "bezdotykowej" sćiagaczką i szmatami nie zawsze czystymi chyba). Dotychczas parkowałem pod chmurką, teraz będzie Alfunia garażować, ale też nie zawsze przecież.

Więc tej zimy mam postanowienie zrobić eksperyment i dać śniegowi topnieć samemu, no może wierzchnią warstwę gdy będzie grubo naprawdę zejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na śnieg chyba nie ma rady. Kiedys miałem taki patent w głowie ale zabrakło mi chęci i czasu na jego wykonanie :D . Polegało by to na tym że pod zderzakiem tylnim (niewidoczne miejsce) byłaby zamontowana taka powiedzmy zwijarka (takie coś jak roleta w bagażnieku combi) i z niej rozciągałoby się taki pokrowiec na tył dach i maske a zaczepiałoby się na dole przedniego zderzaka. Przykryte były by te elementy które są najbardziej narażone na gruby śniegi i lód (poziome płaszczyzny). Myślę że swoją role by spełniało a pozatym błyskawicznie i bez brudzenia się można złożyc i wyczyścic. Co do kilku przeszkód typu rura wydechowa to mam gotowe rozwiązania. Nie wiem czy dobry pomysł ale zawsze jakieś rozwiązanie jest. Może uda się mi coś takiego zrobic przed zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł ciekawy,ale nie wiem czy bym chciał takie cudo u siebie ;) musi to być tworzywo ( materiał) oddychający, miękki , nie przepuszczający wody bo w końcu ma nie rysować,a dwa jak woda poleci na niego to ma nie przymarzać do dachu .... tak więc nie może to być byle co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo. Co do materiału to należałoby się spytac jakiegoś znawcy ale myślę że to najmniejszy problem. Największą przeszkodą chyba jest wieczny brak czasu an zrobienie tego :) . Gdybym ja coś takiego znalazł na rynku to bym chętnie kupił (warunek że materiał spełnia wymogi opisane przez ciebie i że po złożeniu jest niewidoczne) ponieważ z tego co zaobserwowałem większośc rys i uszkodzeń lakieru podczas postoju powstaje na poziomych elementach karoserii np. żywice i ptasie odchody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma. Pozatym takie zdmuchiwanie podobnie jak spłukiwanie karcherem jest troche ryzykowne ponieważ zrywa lód który może uderzyc o lakier (temat niestety przerobiony przez mojego kolege). Jedyne bezpieczne wyjście to chyba czekac aż śniegstopnieje. Thomas a co do tego materiału to ja mam kurtke z czegoś takiego tzn można lac wode i nic nie przepuści, miękki jest i powietrze wiadomo że musi przepuszczac. Samo przepuszczanie powietrza akurat nie jest najważniejszą cechą gdyż nie okrywa się całego samochodu tylko górną częśc także zawsze jakiś przepływ powietrza pod materiałem jest. Pomyślę coś w środe bo wkońcu wolny dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dla Was śnieg jest rzeczywiście aż takim problemem? bo jestem pełen podziwu dla inwencji w tym temacie, szczególnie dla Twojego pomysły Marcin, ale ja sam nigdy nie traktowałem tego w kategoriach aż takiego kłopotu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Jak mamy czyste auto (a chyba każdy z Was się o to stara) to nie powinno być problemu z usuwaniem śniegu spychając go grubą rękawicą. Szczotki też mogą być, ale z bardzo miękkim włosiem i do zmrożonego puchu, bo mokry śnieg tylko nam się "zbije".

 

Jeżeli nie musimy mieć auta bez śladów śniegu, a poprzedniej nocy nam zasypało wóz po 20cm to ja bym odpuścił gimnastykę (chyba, że chcecie się rozgrzać). Używając auta zaraz ten śnieg spadnie, lub się stopi i będziecie mieć najwyżej ślady po błocie śniegowym od jazdy.

 

Duże amplitudy temperatury są dobre do prostowania blach po wgnieceniach, a nie do roztapiania śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże amplitudy temperatury są dobre do prostowania blach po wgnieceniach, a nie do roztapiania śniegu.

temperatura też nie wyprostuje blachy ... jak masz małe wgniotki to zapomnij ... duże powierzchnie i płaskie co innego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie musimy mieć auta bez śladów śniegu, a poprzedniej nocy nam zasypało wóz po 20cm to ja bym odpuścił gimnastykę (chyba, że chcecie się rozgrzać). Używając auta zaraz ten śnieg spadnie, lub się stopi i będziecie mieć najwyżej ślady po błocie śniegowym od jazdy.

 

 

a potem sie jedzie za takim delikwentem i wali nam po szybach i masce ;) poz tym w wwa mozna zarwac mandat za nieodsniezone auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , snieg usuwać TRZEBA i to nie podlega jakiejkolwiek watpliwosci !! Najgorsze co moze być zimą, to jazda za nieodśnieżonym samochodem z którego zwiewa luźny snieg, a świateł ani kierunkowskazów po prostu nie widać. Problemem dla nas pasjonatów gładkiego i nieporysowanego lakieru jest co zrobić z warstwą przymarznięta do lakieru. Ja stoje na stanowisku żeby tej warsty nie ruszać. Podczas jazdy raczej ona nie spadnie i nie narobi innym szkody, zreszta jest dość cienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Teraz dopiero zaczynam rozumieć, bo ja zanim dojadę do asfaltu to w "najkrótszym" przypadku mam 0,5km a potem do najbliższego skrzyżowania i jakiejś główniejszej drogi mam kolejne 2km i w tym czasie otrząsam się ze śniegu :)

 

Ale światła, lusterka i szyby to obowiązek bezwzględny nawet jeśli jest niewielka warstwa śniegu.

 

Problemem dla nas pasjonatów gładkiego i nieporysowanego lakieru jest co zrobić z warstwą przymarznięta do lakieru.

Co byśmy robili gdyby ten lakier się jednak nie porysował? ;) mniej przyjemności przy autodetalingu. A serio to skrobanie odpada, więc jeżeli nikt nie przykrył auta np tekturą i ma lód na karoserii to czekać, aż sam zejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam to szczęście, że moja matka jest fanką produktów firmy ACT (taka wymyślna sprzedaż bezpośrednia) i dzięki niej zostałem zaopatrzony w szczotkę i miotłę z gumowym "włosiem". Są fenomenalne w zimie do szybkiego (i dużo bezpieczniejszego dla lakieru) odśnieżenia auta. Gdyby nie one to miałbym duży zgryz czym odśnieżyć auto.

 

Problemem dla nas pasjonatów gładkiego i nieporysowanego lakieru jest co zrobić z warstwą przymarznięta do lakieru.

Najlepiej nic. :) W końcu przyjdzie odwilż i ją rozpuści. Poza tym ma ona działanie ochronne, no nie?? :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w pracy pewna Pani odśnieżała samochód ściągaczką do wody używaną do podłogi :lol: a śnieg był przymarznięty i zmarznięty bo padał wcześniej śnieg z deszczem i później śnieg więc zrobił się lód i przymarzło do dachu ... nie chce nawet patrzeć jak to teraz dach wygląda :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Polecam taki wynalazek 2 w 1 - Vikan 520 052 za 25zł,

a dla hardkorowców szczotka 524 652 też pięknie usuwa sypki śnieg (aczkolwiek ma inne przeznaczenie) i nie polecam jej stosować w syberyjskich mrozach.

Do tego jeśli szyby zamarzną zwykła skrobaczka (z tworzywa sztucznego) z marketu za 3 zł ale z idealnie prostą krawędzią + najpierw koniecznie jakiś płyn do zmiękczenia lodu np. Alaska Max.

Należy zdecydowanie odrzucić skrobaczki mosiężne, które rysują szyby!

Stosując je na pewno zaoszczędzimy czas ale szyba po 3 latach będzie zmasakrowana i nadawała się będzie tylko do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jeśli szyby zamarzną zwykła skrobaczka (z tworzywa sztucznego) z marketu za 3 zł ale z idealnie prostą krawędzią + najpierw koniecznie jakiś płyn do zmiękczenia lodu np. Alaska Max.

Należy zdecydowanie odrzucić skrobaczki mosiężne, które rysują szyby!

 

chyba odwrotnie, skrobaczka plastikowa z każdym uzyciem coraz bardziej się tępi przez co szorujesz dociśniętym brudem po szybie. Mosiężna odrywa szron z brudem jednym pociągnięciem i między ostrzem a szybą nic nie ma, a sam mosiądz jest za miekki żeby szkło porysować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.