Skocz do zawartości

Jak usuwacie śnieg ?


Gibon86

Rekomendowane odpowiedzi

Vikan Snow Brush kupiłem na alledrogo ale w sklepie który miał duży wybór Vikana i wydawał się być ok. Powiem tak szczotka taka do śmieci co jest w komplecie z szufelką ma delikatniejsze włosie. Szyby można delikatnie zgarnąć ale lakieru nią nie tknę

Na ten rok kupiłem dwie drewniane szcotki z naturalnym włosiem i ich będę używał do zgarniania śniegu. Fakt jak jest pół mokry snieg zabijają się ale wystarczy strzepnąć i dalej jazda, no ale włosie głaszcze, jest mega delikatne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tasek napisał/a:

 

Na ten rok kupiłem dwie drewniane szcotki z naturalnym włosiem i ich będę używał do zgarniania śniegu.

 

 

 

Używam takiej od lat, i jest super

 

Szczotka tylko z naturalnym włosiem, żaden plastik.

 

Jakiś przykład możesz podrzucić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Co do powyższej mojej wypowiedzi, nie używałem tej szczotki jeszcze do usuwania śniegu, zimę mamy jaką mamy...

Ale do czyszczenia nart ze śniegu nadaje się dobrze, a twardy plastik nadaje się bardzo dobrze do usuwania lodu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

@Radu5 zerknij na tą: https://allegro.pl/oferta/zmiotka-szczotka-do-sniegu-do-samochodu-miekka-9986345257

Sporo osób ją poleca 😁

Żeby nie było to sam również zamówiłem 😁 dodatkowo zamówiłem z Vikana i będę miał porównanie 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać swoje trzy grosze na temat polecanych szczotek.

Kupiłem szczotki:

1. VIKAN Snow Brush - 521552 - Ultra delikatna szczotka do usuwania śniegu z auta - obecna cena 21,25 na MrCleaner.

Długość szczotki 330mm, długość włosia 50mm, włosie na długości 180mm, włosie syntetyczne, rączka plastikowa powleczona gumą, waga 188 gram.

2. Zmiotka szczotka do samochodu miękka - 12898706492 - aktualna cena 45 (kilka dni temu było 40) na aliegro.

Długość szczotki 600mm, długość włosia 50mm, włosie na długości 140mm, włosie naturalne (szczecina), rączka drewno bukowe lakierowane, waga 290 gram.

 

IMG_20221123_154820.jpg.ed476e50b8c69747bd20270477fdae42.jpg

IMG_20221123_154943.jpg.8406b0e2f798386d23e40a0f2dc7c719.jpg

IMG_20221123_154801.jpg.3e354d70f02877b9dcea369396a6d639.jpg

 

Teraz to co tygryski lubią najbardziej, czyli podsumowanie.

Obie szczotki spełniają swoją funkcję, czyli usuwają śnieg z auta. 

Delikatniejsze i bardziej miękkie włosie ma szczotka z naturalnego włosia przez co bardziej przekonała mnie do siebie. Dodatkowo długa rękojeść pozwala na komfortowe odśnieżenie dachu auta jak i całego samochodu. Szczotka VIKAN jest mała, poręczna i komfortowa, może ciut za krótka.  

Większa waga szczotki nie przeszkadza w użytkowaniu. 

Ja wybrałem drewnianą szczotkę a Kochana Żona wolała szczotkę VIKAN i każdy jest zadowolony.

 

Dziękuję za poświęcony czas na przeczytanie moich wypocin 🙂

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.