Skocz do zawartości

Jak usuwacie śnieg ?


Gibon86

Rekomendowane odpowiedzi

tasek, ojciec kiedyś przywiózł z niemiec jakaś skrobaczke z mosiądzu i powiem szczerze nie ma szału i dupy Ci nie urwie :P Ja tam sie bałem tym dotknąć mojej szyby bo dotykając ją rękoma stwierdziłem że jest za twarda i jej "ostrze" jest za Cienkie przez co była/jest bardzo podatna na odkształcenia. A teraz sobie wyobraź jak taki skrobak sie pokrzywi i tym wybrzuszenie ( nie wiem jak to nazwać) będziesz skrobał szyby to prawie nic innego jakbyś skrobał jakimś kluczem.

 

Na koniec tylko na pisze, że nie wiem jakiej firmy jest ta nasza więc być moze ta z all jest inna. Chociaż ja i tak wole odmrazacz i do tego skrobaczke taką zwykła baaa nawet najzwyklejsza z miękiego plastiku za "zeta pięćdziesiąt" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz sobie wyobraź jak taki skrobak sie pokrzywi i tym wybrzuszenie ( nie wiem jak to nazwać) będziesz skrobał szyby to prawie nic innego jakbyś skrobał jakimś kluczem.
nie da się zarysować twardego materiału miękkim przedmiotem, to tak jakbyś próbował diament zarysować nożem kuchennym :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro sa 2 rodzaje skrobaczek murska:

1/ taka z dodatkowym cudem do czyszczenia piór wycieraczek,

2/ bez tego udobstwa, ale wyglądająca masywniej.

Nie pamiętam teraz numerów, ale ta z pozycji drugiej miała wyższy model (numer producenta).

Polecacie ta standardowa, czy ta nowsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam już drugą zimę, co do działania nie mam zastrzeżeń, wszystkie inne plastikowe itp itd mogą się schować daleko w d.... tyle :D

 

Jednak rys się nie da uniknąć, zauważyłem po ostatniej zimie więcej rys pod słońce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wersje z ustrojstwe do wycieraczek (nie uzywalem na wycieraczki poki co), sama skrobaczke uzytkuje 2 lata - nie ma na niej sladow zuzycia, nie mowiac o uszkodzeniach tego mosiadzu... co do rys to jak juz powiedziano cudow nie ma, rysa powstaja ale zdecydowanie mniej i pltytsze niz po plastiku w ktorego wlaza kamyczki i inny syf...

szybki przejazd tlenkiem ceru na wiosne i po sprawie, po plastikowej to juz dzien zabawy tlenkiem ceru (przeszlo 8h roboty) a po mosiadzu z godzinke...

o dzialaniu jako skrobaczki juz nie wspominam bo to niebo a ziemia w stosunku do plasikowych.

 

Znajomy porownal mosiezna do plastikowej takimi oto slowami "plastikiem to sie skrobie szyby a mosiezna sie tylko glaszcze i wszystko schodzi" W tych slowach jest cala esencja dzialania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Swoop, mam prośbę - możesz mi napisać po czym poznać podróbkę Murskiej? Ew. podeślesz mi na PW link do aukcji z oryginałem? Chcę kupić 3 sztuki i wolałbym trafić na oryginał, a nie wiem czym się różnią ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
fakt, jest dosyć twarda, ale myślę że kształt, rzadkie włosie, dziura w środku itd. ma jakieś logiczne uzasadnienie i mimo pozorów jest bezpieczna

Dokładnie tak jest. To logiczne wytłumaczenie ma swoje oparcie w zmiataniu śniegu, a nie w ścieraniu, jak to się odbywa przy "pełnej" szczotce nabitej śniegiem już przy pierwszym ruchu. Również twardośc ma tu duże znaczenie. Miękka się 'gnie' i nie zamiata, a sciera. Wbrew pozorom, to odczucie, że jest twardsza, jest jak najbardziej właściwe, ale zdecydowanie nie rysuje lakieru, przynajmniej twardego. Osobiście uważam, że jest to szczotka do śniegu, której nie zamieniłbym na żadną inną, chociaż z pewnością nie znam wszystkich i raczej na pewno istnieją inne równie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może od razu na forum, więcej osób by skorzystało,jak odróżnić oryginał od podroby.

Wiem ze nie powinno sie wklejać linków na allegro, ale wyjątki juz bywały ;)

 

Jestem za :)

 

ja mam standardową i nie widzę możliwości jej połamania czy porysowania

 

Na alle są też podróbki Murska, ale łatwo poznać bo wyglądają trochę inaczej

 

Można można prosić o podpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Idzie sezon na mrozy i można by przygotować jakieś odmrażacze do szyb. W tamtym roku używałem skrobaczki Murska, ale chyba raczej w tym się na nią nie zdecyduje. Jakoś dziwnie dużo rys mam na szybach... :(

 

Ktoś coś ciekawego poleca z odmrażaczy w pompce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie sezon na mrozy i można by przygotować jakieś odmrażacze do szyb. W tamtym roku używałem skrobaczki Murska, ale chyba raczej w tym się na nią nie zdecyduje. Jakoś dziwnie dużo rys mam na szybach... :(

 

Ktoś coś ciekawego poleca z odmrażaczy w pompce?

Polecam osłonę na szybę ;)

Podchodzisz, cyk do bagażnika i jazda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.