Skocz do zawartości

Jak usuwacie śnieg ?


Gibon86

Rekomendowane odpowiedzi

kanar, sposob moze dobry ,ale dla Twojego silnika juz nie :/
a jazda godzinami w korkach jest dobra ? ;) zdaje sobie sprawę, że po odpaleniu powinienem od razu ruszać w drogę ale robię tak jak mi wygodniej, zresztą to nie forum na dywagacje techniczne.

no fakt to nie te forum ;)

najgorzej ma zimny silnik i jeszce jak jest diesle ale koniec ot

szkoda tez szyb skrobaczka potraktowac pozniej te rysy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jeśli jest przymarznięta warstewka, bezpośrednio na lakierze to bym zrzucał w miarę możliwości jak najczęściej - oczywiście nie ruszając tej przymarzniętej części, żeby nie rysować.

Jeśli mamy temperaturę na plusie, to zrzucanie śniegu zawsze się wiąże z jakimś szuraniem po lakierze, wiec wtedy bym się ograniczył do odśnieżania przed sama jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super mięciutka i nie powinna porysować lakieru

Też mam taką, dodatkowo włosie na końcach jest "postrzępione" co wg mnie dodatkowo niweluje powstawanie rys.

 

Sąsiad do odśnieżania używa zwykłej szczotki, zgarnia śnieg ile się da, a na koniec wyciera szmatą do sucha :D. A jak spadnie dużo śniegu to pomaga sobie szuflą do śniegu i/lub miotłom. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad do odśnieżania używa zwykłej szczotki, zgarnia śnieg ile się da, a na koniec wyciera szmatą do sucha :D . A jak spadnie dużo śniegu to pomaga sobie szuflą do śniegu i/lub miotłom. :lol:

To chyba standard u mnie na osiedłu to połowa tak robi.. i mówi szkoda czasu i miotłom ,,ulicznica" taka co ma z 50-60cm szerokości i mówi ,, dwa czy 3 ruchy i mam czysty samochód.." :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł dziś kurierem Vikan 521552

 

więc jak to z tym Vikanem jest, nadaje się czy nie, bo już miałem zamawiać?

 

Generalnie Vinakowych szczotek jest kilka, jedne do odśnieżania inne do mycia, i może ta do mycia ma miększe włosie... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja przestudiowałem wątek, to ta do mycia jest twardsza.

Więc celowo kupiłem teoretycznie miększą do odśnieżania.

I fajnie wykonana, ale to włosie strasznie sztywne.

 

Zastanawiam się czy jej nie upłynnię na alledrogo i czy nie poszukam czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrobaczka z mosiężnym ostrzem

- MURSKA - jedyna oryginalna, która nie rysuje szyby !!

Ostrze skrobaczki wykonane jest ze stopu mosiądzu mniejszej twardości niż szkło,

dzięki czemu jej użytkowanie jest w 100% bezpieczne

 

tak wygląda reklama na allegro, ale czy w praktyce tak jest? Używał ktoś może jej?

Lub polećcie koledzy jakaś inna dobra skrobaczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.