Skocz do zawartości

Jak usuwacie śnieg ?


Gibon86

Rekomendowane odpowiedzi

Też tak myślałem ale rzeczywistość zweryfikowała te poglądy i mam kilka skrobaczek w zapasie

jak się wyszczerbi coś :D (nie jest to jakiś duży koszt ostatnio dorwałem po 99gr. a przednia szyba ok. 500zł więc chyba warto.

Jak chcesz to mogę tanio odsprzedać te fińskie wynalazki, ja już nimi szyby nie trącę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luigi, 524 652 ma miękkie włosy, co dla lakieru jest jak najbardziej wskazane, za to ta długa ze skrobaczką wg strony ma włosy sztywne, które mogą porysować lakier.

 

zwykła skrobaczka z marketu - 3zł, taka z mosiężną końcówką - 8zł z przesyłką. 5zł różnicy - wrażenia z polerowania szyb po zimie: bezcenne :lol:

 

PS: Czy jakiś mod może scalić wszystkie zimowe tematy, bo robi się burdel powoli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odnośnie szczotek - mam w garażu ze trzy kilkunastoletnie samochodowe szczotki do śniegu i zastanawiam się jak tu sprawdzić czy mają odpowiednio miękkie włosie? :o niby dedykowane do samochodów, ale jedna jest chyba jeszcze z PRL a reszta z Niemiec z lat 90, kiedy to mój ojciec kupował tam samochody... mam małe wątpliwości czy wtedy przykładano uwagę do bezpieczeństwa lakieru w takim stopniu jak w dzisiejszych czasach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o skrobaczki, to ja w tym roku zamowilem kilka z mosiezna koncowka - finskie. Powiem tak, to jest mercedes wsrod skrobaczek, a mam w domu chyba z 10 roznych. Moja zona w pierwszym dniu gdy wrocilem do domu od razu powiedziala ze skrobaczka jest pierwsza klasa i podziekowala za prezent :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam te fińskie skrobaczki z mosiężną końcówką, idzie jak po sznurku ;) choć na poprzednią Nigrinowską (plastikową) też narzekać nie mogę dotąd aż się nie połamała na konkretnym lodzie. Pytanie tylko czy te mosiężne skrobaczki na prawdę są takie bezpieczne?

A szczotkę jakąś bardziej przyjazną dla lakieru też chyba będę musiał nabyć bo póki co posiadam marketową rzeźnicką sztukę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ok to jutro przetestuje na płycie CD :mrgreen: a odnośnie skrobaczek to ja nie mam do nich w ogóle zaufania - jak szyby są usyfione pod śniegiem to napewno rysuje...

ja przednią i tylną szybę mam podgrzewaną, także walcze tylko z bocznymi i nie tykam żadnych skrobaczek :kox: (pomijam to, że mam garaż, także te bitwy bardzo częste nie są :-] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry. Zasugerowałem się postem gryzon bezpośrednio przed postem evo. Nie zauważyłem, że evo cytował Jordan.

 

Przemko, czytanie ze zrozumieniem się kłania, czyli powrót do podstawówki.

Gdybym czegoś nie zrozumiał - to bym dopytał. Tego właśnie można się w podstawówce nauczyć. Przynajmniej w tej, do której ja uczęszczałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja dzisiaj podjechałem po swoją, nr 521552,czyli do odśnieżania. Do mycia już nie było więc wyboru nie miałem, brałem co jest. Ale mimo tego że sklepy podają że jest to włosie twarde, to w porównaniu do szczotek marketowych jest gigantyczna różnica na plus. Zobaczymy jak się będzie sprawowała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie chodzi ;) mój lakier do najmiększych nie należy i też go jest całkiem sporo bo po polerce zostało trochę głębszych rys więc też jest pole do działania :D

Mój samochodzik wolny od śniegu czeka w garażu na jutrzejszą trasę, ale robi się coś zimno, już -11*C...

 

P.S. Ile zapłaciłeś za tą szczotkę Vikana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam czytam o tym pieszczeniu sie z odsniezaniem i na dobra sprawe to jakbym mial zrobic tak jak niektorzy to zeby odsniezyc woz i wyrobic sie do pracy musialbym wstac ze 2 h wczesniej :] U ojca w domu mialem karton z masa szczotek, jego kolega tym handluje, wiec moglem przebierac i wybierac, trafilem na ladna czerwona ( czerwone jest szybsze bedzie szybciej sie odsniezalo :P ) szczotke z miekkim wlosiem i daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed Wjazdem do garażu , lub wyjazdem odśnieżam (staram się do gołej kostki brukowej) , auto przed wjazdem ma dokładnie opukane wrzątkiem nadkola żeby sól usunąć. A jeśli chodzi o odśnieżanie to Szczotka (delikatnie włosie) potem odmrażacz do szyb zeby nie skrobać , wjazd go garażu i tam osuszanie kompletne , jak się ma obok garażu kotłownie to samo wszystko się wysuszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.