Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać ? Sugestie ,opinie mile widziane.


Rekomendowane odpowiedzi

Ale ocena obrazu w sklepi to ma tyle samo sensu co kładzenie wosku na auto umyte tylko szamponem.

Każdy TV w sklepie ma ustawienia takie, że w domu nie da się na nich oglądać. Każdy telewizor powyżej średnich celarzy należałoby skalibrować aby korzystać z tego, co on może zrobić. Przeciętny kupujący to może sobie ocenić czy mu się tv podoba, jakie ma parametry i jaki jest serwis Ocena po obrazie czy dzwięku w sklepi nie ma dużego sensu. A sprzedawcy mają też różne bonusy od sprzedaży różnych produktów/marek.

Samsung/Sony/LG ma podobną jakość i poziom technologii. Reszta stawki to większe ryzyko awarii i gorsze wykonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko mogę powiedzieć zeby nie pachać się w matrycę EDGE 🙂 dla mnie to istotny szczegół i widzę, że @Grzechu23 ogarnia już temat.

Co do TV na wystawach maja włączony "tryb sklepowy" - masakra tam wszystko jest na 100%

Ja jak jechalem kupować TV to pendrive z materiałami do testowania ekranu  i mowie ze chce posprawdzać, to nawet konsultant nie podchodzil, bo nie wiedział co to jest 😄  bał się że coś zapytam 😄 

 

@Syrio Dobrze mówisz 🙂 odpowiednia kalibracja TV. Bez tego to możesz mieć tv za 5tysięcy PLN i nie wykorzystasz jego mocy 🙂

Dlatego podałem to forum 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe moje zycie rodzice korzystali tylko z sonego i przenigdy nie było problemów z tymi telewizorami i sam w tamtym roku zakupiłem 55 cali 200 mhz odśnieżaniem matrycy za 3599, gdybym mógł wybrać jeszcze raz to zastanowiłbym się nad 60-65 bo apetyt na całe rosnie tak samo jak na chęć testowania nowości w detailingu 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@397 A wiesz czy masz 200Hz matryce? 🙂 Czy oprogramowanie co sztucznie Ci podnosi do 200Hz odświeżanie ?

Bo z tego co wiem to Telewizorów z realnie sprzętowo istniejącą matrycą 100Hz jest mało 🙂  jak ja kupowałem to chyba dwa modele i to był awaryjny PHILIPS. Do tego drogie był. Więc takie 200 -800 Hz to marketingowy bojkot i tylko oprogramowanie 😉 które lubi się czasem pier...

zwykły Kowalski co idzie kupic tv to tylko jara się Calami 🙂 a ja patrze na parametry i podzespoły z jakiego są zrobione (zboczenie zawodowe, wykształcenie takie mam 🙂

Minusy Matryc LED rozwiązuje zakupienie TV OLED 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Panasonic niezbyt popularny. Ze swojej strony polecę te telewizory. Bardzo dobre odwzorowanie barw. Brak sztucznego nasycenia charakterystycznego dla samsunga. Przy filmach różnica Panasonic vs pozostałe marki jest znaczna.

@Grzechu23 zobacz jeszcze na żywo Panasonic FX780

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam telewizor Phillipsa (42 cali, kupiony dobre 6 lat temu) Ale z roku na rok jestem z niego coraz mniej zadowolony. Nie wiem, czy coś się dzieje z telewizorem czy jest to po prostu wina większych wymagań youtube ale mi się zacina. A wlaśnie ze smart tv korzystam najczęściej. Tv również czasami oglądam, ale są to jedynie wiadomości (nie mam ochoty oglądać reklam a obecna telewizja to praktycznie jedynie same reklamy).

Jaki tv w cenie do 3000 zł oraz o wielkości do 50 cali polecicie pod katem smart tv? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam telewizor Phillipsa (42 cali, kupiony dobre 6 lat temu) Ale z roku na rok jestem z niego coraz mniej zadowolony. Nie wiem, czy coś się dzieje z telewizorem czy jest to po prostu wina większych wymagań youtube ale mi się zacina. A wlaśnie ze smart tv korzystam najczęściej. Tv również czasami oglądam, ale są to jedynie wiadomości (nie mam ochoty oglądać reklam a obecna telewizja to praktycznie jedynie same reklamy).
Jaki tv w cenie do 3000 zł oraz o wielkości do 50 cali polecicie pod katem smart tv? 

A nie lepiej przystawkę do niego kupic typu Apple TV czy inna?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BirkhofApple TV podobno daje najlepszą jakość obrazu spośród wszystkich przystawek, ale osobiście wolałbym zmienić telewizor na większy, bo 42" jak dla mnie to się nie nadaje nawet do najmniejszego salonu jaki widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3124]Birkhof[/mention]Apple TV podobno daje najlepszą jakość obrazu spośród wszystkich przystawek, ale osobiście wolałbym zmienić telewizor na większy, bo 42" jak dla mnie to się nie nadaje nawet do najmniejszego salonu jaki widziałem.

No zapomniałem zapytać czy chodzi o YT czy o zmianę TV :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odgrzeje trochę tamat. Może nie do końca chodzi o telewizor ale o telewizję satelitarną. Ja się na tym nie znam kompletnie i potrzebuje pomocy. Kabel antenowy wyciągnąłem z salonu na strych i następnie że strychu na zewnątrz domu. Sypialnie mam po remoncie i z niej też mam wypuszczony kabel ale tylko na strych. I teraz pytanie. Czy jak wezne sobie telewizję satelitarną to czy na strychu dam radę rozdzielić sygnał żeby telewizja była i w salonie i w sypialni? Czy muszę jakoś przedłużyć kabel który jest na strychu z sypialni i wypuścić go na zewnątrz. 

P.S przeciągnąć nowego kabla do sypialni nie da rady bo sypialnia już po remoncie. 

EDIT: już wszystko wiem. Nie było pytania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy ktoś z Was jest na bieżąco z tymi bajerami w obecnych telewizorach ?

Jakie matryce, ile Hz, ile cali ? Czy cale nadal przelicza się do pow. pomieszczenia ? Bo słyszałem gdzieś, że telewizory z ekranem o wysokiej rozdzielczości można oglądać z bliskiej odległości i nie przelicza się przekątnej ekranu do odległości od tv. Na co zwrócić uwagę przy zakupie ? Jakie parametry są najbardziej istotne aby obraz był jak najlepszej jakości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jaki masz budżet. Wielkość wg mnie musisz określić samodzielnie, za duży w małym pokoju to bezsens i na odwrót. Ile metrów ma pokój ? Hz obecnie nie są tak ważne jak kiedyś (100 hz wtedy to było coś). generalnie podstawa to Full HD, HDR (podniesienie realizmu oglądanego obrazu). Obecnie jest już 4K Ultra HD, jeśli masz spory budżet i podpinasz nowe konsole lub filmy na Blu Ray to jak najbardziej 4K jest na topie.  Od siebie polece TV Panasonica, mam i plazme i LED (plazma ma już z 8 lat a obraz jest genialny) LED kupiony za ok 1800 zł jako zastępczy TV i w porównaniu do innych w tej cenie LG itp to nie ma co porównywać. Postawa to LED, jak masz duży budżet to OLED lub QLED wszystko kwestia kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stawek polecam Ci trochę poczytać forum HDTV polska. 

Jeśli kupisz tv z matrycą led. To trzeba zwrócić uwagę na matrycę jaka wolisz. Czy VGA, czy IPS. Podswietlanie matrycy czy EDGE led - krawędziowe, czy Direct Led - punktowe, całościowe.

Zjawisko cloudingu, dimming. 

To są takie tematy tv led. Natomiast QLED wybacza wszystkie problemy LeDow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Od siebie polece TV Panasonica, mam i plazme i LED (plazma ma już z 8 lat a obraz jest genialny)

Ja mam TX-P42ST60E i ani myślę zmieniać a w zimę mam dodatkowy grzejnik.
Moja ma sześć lat i wtedy chyba "pansłonik" przestał robić plazmy.


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielka szkoda bo jedyny telewizor który sie równał na tamten czas z Panasonic'iem  to był Pioneer KURO kosztujący coś koło 10 tyś. Potem weszły LEDy i obraz w porównaniu do plazmy był tragiczny. Teraz troche je dopracowali i dobry QLED  robi robotę ale i tak modle się aby mi sie ta plazma nie popsuła....grzac grzeje zimą to fakt 🙂 ale latem już to przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy mam upatrzone poniższe modele.

https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-lg-led-65sm8600,id-1362260#tab_opinions

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd-65xg8596.bhtml?from=ceneo&p=4399.00&cr=0&t=20191229-1440

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qled-qe65q67rat.bhtml#opinie

https://allegro.pl/oferta/samsung-qled-qe65q60r-4k-uhd-smart-tv-3000hz-hdr-8729184514

Ktoś mógłby coś na ich temat powiedzieć patrząc na parametry ?

Czy ktoś z Was wyłapał różnice w modelach QE65Q67RAT a QE65Q60R ? Finansowo to aż 800zł, a w rzeczywistości skąd bierze się taka rozbieżność ?

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Golden łopata goes to..... 🙂🙂

A nuż ktoś podpowie. Coś dla dziecka do pokoju. Obecnie obstawiam


Samsung UE32T5302AK (1100zł) FHD, smart
Samsung UE32K5102AKXXH + dokupienie Xiaomi Stick'a żeby był smart (razem 900zł)
LG 32LK6200 (1050zł) FHD, smart
Toshiba 32L3063DG (810zł) FHD, smart


Budżet 1100 jest absolutnie nieprzekraczalny. Toshiba najlepiej cenowo wypada.

 

A może HD Ready wystarczy ? 1,5 metra odległość. Bedzie oglądany Netflix, YT i może jakieś bajki z dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.