Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać ? Sugestie ,opinie mile widziane.


Rekomendowane odpowiedzi

@david2888 słuchaj nas, a nie sprzedawców :P  Prawda jest niestety taka jak koledzy piszą, sprzedawca ma Ci sprzedać taki tv aby był przede wszystkim on zadowolony - wiem, bo sam mam kolegów w sklepach rtv i znam historie jakie opowiadają jak przyjdzie Grażyna i Janusz po nowy wielki telewizjor ;)  Z dwa-trzy lata temu był boom na te zakrzywione tv Samsunga - nawet mi się podobały, ale jak zobaczyłem w ME jak te tv odbijają wszystko co jest przed nimi to szybko podziękowałem - dosłownie siedząc lekko pod kątem do telewizora to połowa obrazu była zasłonięta odbiciem ekranu. Też warto na ten punkt spojrzeć (dużo zależy od tego gdzie w domu zamontujesz tv) 

Chłopaki Ci dobrze radzą - jak masz możliwość obejrzenia na raz tych dwóch telewizorów, to zrób to i będziesz widział różnicę 

Przy moim wyborze te kilka lat temu najważniejsze było aby miał dużo wyjść HDMI i ma 4 i ciągle mam 3 zajęte, więc ten czynnik mi się zgrał idealnie. A że też brałem głównie pod ps3 to właśnie wybór padł na Sony - sprawdzona marka, 5 lat gwarancji, jeszcze z darmową dostawą i montażem na ścianę i uchwytem! Taka fajna promo była w Sony Center -- ps polecam, często mają dobre ceny i promocje ( ten sam tv był piętro wyżej w saturnie za 300zl wiecej bez uchwytu i montażu za free). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor, faktycznie ma 120hz, ja sugerowałem się danymi na wejściu HDMI.

Jednak nadal przypominam, że fizycznie nie ma możliwości, żeby mecz nadawany w telewizji wyglądał inaczej na 120hz a 60hz. Fizyki nie da się oszukać, czy matryca jest w stanie odświeżyć obraz 120 czy 60 razy na sekundę, to i tak transmisja nadaje 30 klatek na sekundę, reszta to jakieś wytwory algorytmu telewizora.


Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sony kd 55x8007c, odpowiednik obecnego xe8507, i podejrzewam, że ta seria 7000 to jest wciąż ta sama matryca, tylko bez androida. Ja jestem zadowolony, jednak u mnie matryca na czerni nie ma tej równości, są bielsze pola. Jednak procesorem i algorytmami obrazu przebijał każdego smasunga i LG, którego oglądałem. Jednak android ma swoje bolączki, którymi jest brak płynności mimo 4 rdzeni. Wtedy philips miał 2 rdzenie, więc wyglądało to katastroficznie. Jednak po czasie uważam, że system lg jest szybszy.

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@lol19pl no u mnie matryca SVA co ma byc czarne to jest na prawde czarne nie ma zadnej szarosci czy plam itd  (mam IPS w sypialni i obraz jest spoko ale do ks7000 to przepaśc) na ten ich system Tizen czy jak to sie tam nazywało nie moge narzekać bo nigdy nic sie nie zacieło nie przycieło nie zawisiło u mnie tv gra nieraz od rana do nocy ciagle netflix, youtube oraz ipla  tam tez sie nic nie dzieje wszytsko lata płynnie 

Jak swojego brałem to interesował mnie tez Panas dx750, tyle ze tam mnie odrzuciło ze panas stracił wsparcie firefoxa i ciągną to na własna reke (nie wiadomo ile to pożyje) a szkoda bo tv na poziomie  :( zawsze mozna dokupic sam smart tv na andku ale to dodatkowa puszka w domu

co do Sony tez byłem zainteresowany seria xd85 tez mi sie podobał tyle ze nie moglem go dostac wszędzie braki a z allegro nie wchodziło w gre i tak padło na KS7000 z którego jestem mega zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dylemat dotyczy troche mniejszych cali.
Mam pomóc dziewczynie znaleźć tv do małego pokoju. W gre wchodzi jedynie 32 cale i nic więcej. 
Tv będzie używany na dwa sposoby..głównie do oglądanie filmów (netflix itp), YouTube, facebook allegro, oraz będzie spięty ze stacjonarką i służył jako monitor. Żadnych gier, konsol itd. 

Pytanie czy iść w FULL HD, czy przy takim użytkowaniu decydować się na zwykłe HD ready :oróżnica ok. 300-400 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Grzechu23 napisał:

Pytanie czy iść w FULL HD, czy przy takim użytkowaniu decydować się na zwykłe HD ready :oróżnica ok. 300-400 zł

Nawet się nie zastanawiaj, na 20 calach widać wielką różnicę między 720p a 1080p, a co dopiero w 30, HD ready na czymś z dwucyfrową przekątną to dramat dla oczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BiałyGTi napisał:

(mam IPS w sypialni i obraz jest spoko ale do ks7000 to przepaśc)

Ips jest świetny dopóki chodzi o statyczny obraz i do zastosowań graficznych (Każdy, kto choć trochę zajmował się obróbką zdjęć chętnie sięga po ips). Ale według mnie ips się właśnie świetnie nadaje do jasnego salonu, gdzie ogląda się pod różnymi stronami, a nie do zaciemnionego pokoju, w którym odprawiamy wieczorne kino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po całym dniu czytania, czytania, szukania, doszedłem to takich wniosków

1)TV musi być z matrycą VA - dużo oglądam wieczorami filmów i kontrast, czerń jest dla mnie najistotniejsza

2)Podświetlanie matrycy technologią Direct LED - nie są dla mnie akceptowalne zjawiska cloudingu itp (czyli po prostu jasne plamy na ciemnym ekranie) musi być równomiernie podświetlona matryca :)

3)No i chyba będę szukał z takimi parametrami telewizor od : 1)SONY 2)Samsung 3)LG

4)Rozmiar 49-50cali no chyba, że będzie niewielka różnica cenowa z 55calami :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.. zmagań z tv ciąg dalszy :) co sądzicie o tych dwóch modelach UJ701V z matrycą 60Hz i podświetlanie Direct LED, czy model wyższy z matryca 120Hz ale podswietlanei EDGE LED ?

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/99f81b49a

Sprzedawaca w Media Expert mowił że ten model wyzszy to lepszy bo juz ma prawdziwe 4K, a ten model UJ701V ma oszukane 4K, bo ma rozwiązanie RGBW- dodany jest biały pixel.

A specyfikacja display mówi mi co innego :) obydwa maja rozwiązanie RGBW :/ znacie się coś na tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Philips 32PFS6402/12. Szukałem trochę TV w takich rozmiarach, wybór jest kiepski, na elektrodzie możesz znaleźć sporo tematów. Tutaj masz ambilight fajna sprawa, do tego android więc telefon może robić jako pilot. Póki co mam drugi tydzień śmiało mogę polecić. Netflix działa fajnie, youtube trochę gorszą ma jakość, pod hdmi póki co nie podłączałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

to ja doleje benzyny do ognia.
phillips 49pus6561
6 reklamacji! tabum tssss

nie pytajcie o szczegóły bo mi się robi niedobrze
teraz czekam na odpowiedź na ostatnią o jak nie oddadzą $ to idziemy do sądu

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie, trochę odgrzebie kotleta. jestem przed wyborem TV


Założenia dość proste:
LG, 55", UHD LED
Cena ok. 3500 zł

Główne różnice:

SK8100 - matryca EDGE LED, jasność 320 cd/m2, głośniki 2x 10W, kontrast 1400:1

https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-lg-led-55sk8100pla,id-1100777?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=880922&utm_campaign=2019-02&utm_term=TELEWIZORY&ceneo_spo=true

SK8500 - matryca Direct LED, jasność 400 cd/m2, głośniki 2x 20W, kontrast 1600:1

https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-lg-led-55sk8500,id-1100775
 

Tutaj całe porównanie:
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/93d14e589
 

Różnica w cenie to 700 zł

I teraz pytanie?
Czy jest sens dopłacać 7 stów do matrycy Direct LED, lepszej jasności i troche lepszego kontrastu? Głośniki pomijam z racji ze w przyszłości wleci soundbar.
Opinie o podświetlaniu krawędziowym EDGE LED są dość zniechęcające ;/

Reszta parametrów praktycznie identyczna.

@david2888 na co się zdecydowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23 Ja kupiłem samsunga UE50MU6172

Matryca VA- ponieważ oglądam głównie wieczorem filmy oraz gram na PS4, więc stawiam na lepszy kontrast/czerń
Podświetlanie Direct LED - żadnego Cloudingu, żadnych białych pół na ekranie
tutaj specyfikacja: https://www.displayspecifications.com/en/model/0646c69

Dwa najwazniejsze paramtery jakie szukałem czyli VA + Direct LED jest w tym TV i dałem za niego bagatela 2199zł 😄 heh 
Co lepsze, ten sam model z matrycą 55cali miał już podświetlania ramkowe EDGE LED. Trzeba sprawdzać 🙂 

Wszystko zależy do czego potrzebujesz TV, jak i gdzie będzie użytkowany. Jak za dnia i do dużego salony to MATRYCA IPS lepsza niz VA, a jak wieczorem i tylko dla Ciebie to VA. 
Z rodzajem podświetlania to już loteria 😉 trzeba sprawdzać , szukac 

Ja używam już chyba rok i jest mega zadowolony 🙂 

Co do opini itp to polecam Ci najlepsze forum: http://www.hdtv.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info 🙂 

u mnie w grę wchodzi tylko matryca IPS (oglądanie w dzień, duzy jasny salon + częste oglądanie również pod kątem przy stole), także na bank musi byc IPS.

Widziałem juz kilka razy na żywo to podświetlanie EDGE i kurde średnio to wygląda (zwłaszcza w nocy i przy ciemnych ujęciach) ->  białe prześwity.

Poczytam forum hdtv i coś zdecyduje ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, david2888 napisał:

Ja kupiłem samsunga UE50MU6172

 

1 godzinę temu, david2888 napisał:

i dałem za niego bagatela 2199zł

Ale @Grzechu23 pyta o TV 55"

Dwa miesiące temu również kupowałem TV 55". Pojechałem z nastawieniem na Samsunga. Na szczęście trafiłem na ogarniętego sprzedawcę i podpowiedział, żebym się jeszcze zastanowił i polecił tv Sony. Był na tyle uprzejmy, że nawet specjalnie postawił obok siebie Samsunga i Sony. Gdy zobaczyłem obraz z obu decyzja była szybka i zdecydowałem się na Sony - konkretnie model KD-55XF7005.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.