Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ma ktoś jakieś tanie i sprawdzone żarówki które świecą z białą barwą, ew. lekko niebieską? Przerobiłem trochę żarówek i niestety najlepiej sprawdzają się u mnie te najtańsze po 5-10zł..., te drogie może i ciut lepiej świeciły za to jarały się jak poje***. Za to te po 5-10zł przelatują na luzie 30-50tyś km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, inspire napisał:

Ma ktoś jakieś tanie i sprawdzone żarówki które świecą z białą barwą, ew. lekko niebieską? Przerobiłem trochę żarówek i niestety najlepiej sprawdzają się u mnie te najtańsze po 5-10zł..., te drogie może i ciut lepiej świeciły za to jarały się jak poje***. Za to te po 5-10zł przelatują na luzie 30-50tyś km...

Była na ten temat dyskusja nawet stronę temu... Ja od lat używam tungsramów +120/130/150 % i nie kojarzę, żeby się szybko przepalały, a świecą wyraźnie lepiej od tanich marketówek. Barwa 3700K jest zbliżona do białej, ale oczywiście nie jest tak biała jak 4300K (światło dzienne). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Masa05 napisał:

Była na ten temat dyskusja nawet stronę temu...

Czytałem ale nie wychaczyłem tam słowa tania, a jak na szybko przerzucałem ceny to zobaczyłem 40zł+ więc nie interesowałem się nimi + nie dopatrzyłem że to cena za 2szt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Halo, Halo, cisza w temacie, to pozwolę sobie trochę odkopać 😅

Moze ktoś ma jakieś nowosci z Żarówek H7? Bo miałem Phillips Xtreme vision i po ponad roku, jedna się spaliła. 

Jak na razie, na oku mam Tungsram Megalight Ultra +150%. Ma ktoś focie jak to świeci i wygląda w lampie wieczorem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
10 godzin temu, kepa416 napisał:

Cześć, szukam żarników d2s czy Osram Xenarc jest warta ceny? Czy zwykła Bosma wystarczy?

U mnie bosma D2S fajnie świeciła, lecz wytrzymały 26 tyś kilometrów kiedy to się wypaliła jedna. Zamieniłem na Osram Cool Blue Intense i jak na razie sobie chwalę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buka Są szukaj Philipsa a co do reszty to nie wiem. Miałem styczność z philipsem led i masz nawet bez soczewki dobrą linię odcięcia.@kepa416 obecnie mam bosme d1s 6000k i nic złego powiedzieć nie mogę bo tutaj wszystko zależy od soczewki i odblasku 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2021 o 20:33, Alfa47 napisał:

Halo, Halo, cisza w temacie, to pozwolę sobie trochę odkopać 😅

Moze ktoś ma jakieś nowosci z Żarówek H7? Bo miałem Phillips Xtreme vision i po ponad roku, jedna się spaliła. 

Jak na razie, na oku mam Tungsram Megalight Ultra +150%. Ma ktoś focie jak to świeci i wygląda w lampie wieczorem? 

Dlalej potrzebujesz foto? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taka rozkmina. Moje auto wyjechało fabrycznie z xenonem D1S. Z biegiem czasu odbłysk już sie troche wypalił (nadal jest spoko ale to już nie to co nowe) i nachodzi mnie taka myśl. Czy jeśli zdecyduje się zamiast regenerować odbłysk wstawić nowy zestaw z gładką soczewką 3 cale (oczywiscie markowy produkt Hella a nie noname z aliexpress) to moje oświetlenie nadal w świetle prawa będzie legale? Nowa soczewka dalej pracowała by z xenonen D1S. Pytam bo koszt zakupu soczewek a regeneracji w zasadzie jest podobny a przy okazji sporo poprawił bym jakość oświetlenia. Bo obecnie mam prążkowaną soczewkę a ona dupy nie urywa jeśli chodzi o jakość i ilość światła (nawet po regeneracji) 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 6.11.2021 o 14:03, DaV napisał:

Panowie taka rozkmina. Moje auto wyjechało fabrycznie z xenonem D1S. Z biegiem czasu odbłysk już sie troche wypalił (nadal jest spoko ale to już nie to co nowe) i nachodzi mnie taka myśl. Czy jeśli zdecyduje się zamiast regenerować odbłysk wstawić nowy zestaw z gładką soczewką 3 cale (oczywiscie markowy produkt Hella a nie noname z aliexpress) to moje oświetlenie nadal w świetle prawa będzie legale? Nowa soczewka dalej pracowała by z xenonen D1S. Pytam bo koszt zakupu soczewek a regeneracji w zasadzie jest podobny a przy okazji sporo poprawił bym jakość oświetlenia. Bo obecnie mam prążkowaną soczewkę a ona dupy nie urywa jeśli chodzi o jakość i ilość światła (nawet po regeneracji) 😄

Odrazu daj biled z Ali Ronan lub NHK jak masz więcej kasy, to nie a ziemia do ksenonu, jeśli masz skretny stracisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka za pisownie, po co Ci homologacja? Nikt nie sprawdzi Ci czy masz soczewkę z homologacja czy też nie tu tylko chodzi o spryskiwacze które posiadasz a je masz także żaden pies czy stacja nie doczepi Ci się na bank! Co do skrętnych ponoć się traci dzwoniłem do autogamma i proretrofit i nie ma szans żeby to utrzymać, ja będę sam robić i zoabcze czy jest szansa zachować adaptiv z afs. Adapteru i tak trzeba mieć żeby soczewkę zamontować, chyba że robiłeś i się mylę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Tungsramy White Xensation 5500K, przeczytałem o nich dobre opinię to mam nadzieję, że będą fajnie świeciły 😀

Polecaliście wiele razy Tungsramy H7 i wleciały do wozu taty, naprawdę dają radę 👌

Bosmy fakt są tanie ale ich żywotność nie jest rewelacyjna, barwa 6000k to tylko względy estetyczne, w deszczu bardzo słabo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.