Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.11.2017 o 14:09, kedar napisał:

Dla mnie na razie najlepsze są Osram Silverstar 2.0, ładne białe światło, dobrze oświetla i długo wytrzymuje, ok.30-35 tys.km

Potwierdzam - miałem te żarówki i dają ładne, białe światło - dobre do jazdy w nocy jak i w deszczu -  polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osram night breaker laser + 130 nie może stać obok ksenonów chociażby na temperaturę barwy 3600 K.

Są żarówki dopuszczalne do ruchu z homologacja z temperaturą 4300 K.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Tylko, że te z temperaturą barwową 4300K będą gorzej oświetlały drogę szczególnie w nocy podczas deszczu. Ja jeżdżę na Osram NB Unlimited i jestem zadowolony. W porównaniu do Philips BV, Osramy zdecydowanie lepiej radzą sobie w nocy na mokrym, ale znowu barwę ładniejszą mają Philipsy, więc coś za coś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szału nie robi, ale na pewno barwa jest ładniejsza jak zwykłej żarówki. Dla mnie barwa nie jest aż tak istotna, wolę w nocy podczas deszczu więcej widzieć, ale znam kilka osób dla których barwa jest ważniejsza. W żarówkach "malowanych" niebieski filtr ogranicza światło, mamy niby bielsze światło i z daleka może lekko niebieską poświatę, ale kosztem jasnosci. Dla przykladu Osram NB ma 1534 lumeny a Philips BV 1381, czyli jaśniejsze są Osramy. Lekko zabarwiona banka BV juz zabiera sporo lumenów, a co dopiero te wszystkie inne żarówki mocniej barwione

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ja też miałem z "niebieskich" Philipsy Blue Vision i Osram Cool Blue Intense i o ile na suchej nawierzchni jeszcze można powiedzieć że były ok to na mokrej tak jak piszecie tragedia.
Kupiłem Osram Night Breaker i jestem bardzo zadowolony z tego jak oświetlają drogę. Patrząc na lampę barwa nie jest tak biała jak tych "niebieskich" żarówek, ale dla mnie to nieistotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto na to zwróci uwage jaką barwe ma lampa.......takie rzeczy to Seby do golfów wsadzają licząc że ksenony zobią :)    w praktyce te niebieskie świeca troche jaśniej niż zwykłe, także żaden xenon effect super turbo ultra hiper blue z tego nie wyjdzie :D  żarówka ma świecić a nie wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2017 o 22:52, Michał126 napisał:

@kM3, ale czemu to przeszkadza? Miałem tak samo w bliźniaczych Tungsramach. Większość z tych ubytków powstała podczas montażu.

choćby dlatego, że reszta tej powłoki została w środku lampy.... nigdy wcześniej sie spotkałem sie z takim problemem u innych producentów...

teraz wjechały Osram silverstar.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W1Michal nie tylko do Golfów, Ty jakie miałeś auto jak miałeś Blue Vision? Ja je miałem w Fordzie, więc to nie Golf no i kto powiedział że będą świecić jak xen albo że będą wyglądały jak xen? Nikt i chyba każdy o tym wie, że żarówka halogenowa nie może się równać z xenem, ale niezaprzeczalnym jest fakt że barwa np Blue Vision jest inna jak choćby Night Breaker'ów i to widać, a znowu Night Breaker'y mają inną barwę jak zwykle żarówki. Z żarówki xena nie zrobi, jedynie można zmienić barwę na bardziej białą, ale w żarówkach "malowanych" kosztem widocznośći, bo niebieski filtr tłumi światło. Po drugie cały czas piszemy o tym że dla nas żarówka ma świecić a nie wyglądać, więc jak już sam przyznałeś tte "malowane" tylko wyglądają a nie świecą (szczególnie w nocy w deszczu).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2017 o 22:47, czarekcw napisał:

Magneti Marelli wypuściło nowe żarówki http://motofaktor.pl/m/47,2/WARSZTAT-24-7/Zarowka-samochodowa,7967.html

Zapytałem się ich na fb, czy wersja White 4200K ma barwione szkło to odpowiedzieli,że nie. Więc może być fajnie.

Gdzie można zamówić owe żarówki http://www.magnetimarelli-checkstar.pl/dystrybutorzy,2,4,0

 

Ja się nastawiam na te. Jak tylko będzie można gdzieś je dostać to zacznę myśleć o zakupie. Może być ciekawa opcja jeżeli szkło nie będzie barwione. 

Pierwsze co muszę zrobić to chyba jednak zregenerować lampy. Słabo to już świeci. Najpierw polerowanie kloszy, a potem jak nie pomoże to jednak trzeba będzie od środka regenerować flaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osram albo Phillips, i to tez kupić z zaufanego źródła bo pełno jest podrobionych osramow. Najlepiej brać z jakiejś hurtowni części samochodowych a już w ogole najlepiej mając zniżkę warsztatową. Na inne lepiej uważać, bo można łatwo spalić przetwornice


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi Jak chcesz dobre sprawdzone palniki Xenonowe i w konkurencyjnej cenie to popatrz Bosma D1s.

Chyba najtańsze z firmówek a xenony mają bdb, holenderski konkurent philpsa.

Odrobinę droższy będzie Tungsram ale też rellatywnie tani jak na markowe.

Z droższych Osram i Philips to wiadomo, popularne nie trzeba przedstawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ghost napisał:

Bosma D1s.

Tak, też tak uważam, że Bosma będzie git, jako żarnik do soczewki. Mea culpa. Za bardzo się kierowałem swoimi żarnikami czyli D2R, bo tutaj nic innego nie powinno być wstawiane niż to co napisałem. D2R jest do zwykłego reflektora i żarniki innych marek kreują zupełnie inną wiązkę światła i zaburzają dość widocznie granicę światło-cienia (jako, że to reflektor to dodatkowy czynnik na który trzeba uważać, żeby nie oślepiać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2017 o 17:48, flatron007 napisał:

W1Michal nie tylko do Golfów, Ty jakie miałeś auto jak miałeś Blue Vision? Ja je miałem w Fordzie, więc to nie Golfemoji6.png no i kto powiedział że będą świecić jak xen albo że będą wyglądały jak xen? Nikt i chyba każdy o tym wie, że żarówka halogenowa nie może się równać z xenem, ale niezaprzeczalnym jest fakt że barwa np Blue Vision jest inna jak choćby Night Breaker'ów i to widać, a znowu Night Breaker'y mają inną barwę jak zwykle żarówki. Z żarówki xena nie zrobi, jedynie można zmienić barwę na bardziej białą, ale w żarówkach "malowanych" kosztem widocznośći, bo niebieski filtr tłumi światło. Po drugie cały czas piszemy o tym że dla nas żarówka ma świecić a nie wyglądać, więc jak już sam przyznałeś tte "malowane" tylko wyglądają a nie świecą (szczególnie w nocy w deszczu).

 

 

Też przychylam się do głosów za Osram Night Breaker Unlimited. Są naprawdę dobre, ale wada jest taka, że szybko się kończą. No ale coś za coś. Nie zmienię ich póki co i czekam na tę nowość Magneti Marelli. Jakby ktoś szukał Osram NB to polecam ten sklep, mają darmową wysyłkę: https://automator.pl/zarowka-12v-h1-55w-110-night-breaker-unlimited-p14-5s-1szt-karton-osram-64150nbu--499459s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, BiałyGTi napisał:

Moze ktos sie wypowie o D1S  ?? chce kupić nowe na zapas ze w razie czego jak sie spali zeby nie czekac az dojda

bierz bosme mam już 2 rok i ładnie świecą na biało a mam 6000K na początku trochę w niebieski wpadały a po 1,5 miesiąca świeca na mega biało :) ja polecę, za tą cenę to lepszych nie ma i niczym nie ustępuje osramowi co miałem wcześniej :) a nawet jak dla mnie świeci lepiej :)

a tak święcą na aucie :)

lbiLSl1l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.