Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem Evox R 2.0 i wg tej (https://www.retrofitlab.com/en/hella-evox-r-20-bi-xenon-projectors-1.html) stronki jest sporo jaśniejszy od mojej helli E55. Jeszcze kiedyś znalazłem wykres gdzie te projektory zdecydowanie wygrywały jeśi chodzi i jasność. Tutaj piszą, że to też najlepszy wybór jeśli chodzi o żarówki d2s http://www.lightwerkz.net/index.php/components/hid-projectors/bi-xenon-evoxr-2-0.html

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2017 o 22:12, bienek napisał:

Skoro mowa o xenonach. Dzisiaj do foki włożyłem nowe żarówki D2S philips X-treme vision 150% v2 i w porówaniu do starych żarówek to róznica jest kolosalna. 

Edit, nie doczytałem. Nie było tematu. :sleep:

 

Ktoś miał philipsy +150% H7? Coś więcej o nich powie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecacie te tungsramy, a powiedzcie mi, czy "zwykłe" +1XX%, z nie barwionym szkłem będą świeciły bielszym światłem niż osram orginal, które są na pierwszy montaż w megane? Bo ja jeżdżę mało, nie zależy mi na niesamowitej żywotności, i chce coś, co lepiej się skomponuje z ledami i przy tym będzie dawało dużo światła, a nie będzie przeszkadzało w deszczu.

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@W1Michal a nie wypadają słabo podczas deszczu? Bo powoli zbliża się pora deszczowa i na tym mi zależy, bo jednak niebieska bańka blokuje trochę światła. A testował ktoś Philips Racing Vision? Warto dać za nie te 140zł? Ja za dnia bujam się na ledach, więc nie nadużywam, ale czasem wracanie o 2 w nocy od znajomych przez ciemny las to nie najlepsze co mnie w życiu spotkało. Z drugiej strony zastanawiałem się nad tymi tungsramami, bo mają dobre opinie, a jak kupię za cenę 1/3 "markowych" halogenów, to nie będzie szkoda, że coś mi nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2017 o 11:52, W1Michal napisał:

lepiej wziąć Xtreme Vision, + 150 świeca mocno ale mają krótki zasięg, dobre do offroadu. Sam mam Xtreme Vision i są mega dobre

Dzięki, te właśnie kupiłem i założyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lol19pl napisał:

@W1Michal a nie wypadają słabo podczas deszczu? Bo powoli zbliża się pora deszczowa i na tym mi zależy, bo jednak niebieska bańka blokuje trochę światła. A testował ktoś Philips Racing Vision? Warto dać za nie te 140zł? Ja za dnia bujam się na ledach, więc nie nadużywam, ale czasem wracanie o 2 w nocy od znajomych przez ciemny las to nie najlepsze co mnie w życiu spotkało. Z drugiej strony zastanawiałem się nad tymi tungsramami, bo mają dobre opinie, a jak kupię za cenę 1/3 "markowych" halogenów, to nie będzie szkoda, że coś mi nie pasuje.

zamiast Racing lepiej Xtreme vision, pisałem że Racingi mają krótki zasięg, za to xtreme w deszczu testowane dużo razy i świecą super, u mnie wytrzymały na razie rok czasu i 12 000 km i nadal świecą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lol19pl napisał:

Może takie dziwne pytanie, ale żarówki w światłach drogowych też wymieniać na te same co w mijania, czy zastosować inne?

Bez najmniejszego znaczenia. Możesz jednak dać mocniejsze o krótkiej żywotności typu NB, bo realnie bardzo rzadko się ich używa, więc nawet jak mają 150h to nie szkoda na drogowe.

 

Dorwałem katalog lub info sklepowe o żywotności Tc/B3 dla kilku modeli H7 (zakładając, że w źródłach poprawnie podano)

General Electric/Tungsram +130 Tc = 250h.

GE/Tungsram +120  Tc = 250h.

GE/Tungsram +90 Tc = 350h

Osram Nightbreaker Laser Tc = 250h (B3 = 150h)

Ring Xenon 130 (nie udało śię znaleźć)

Ring Xenon Ultima 120% Tc = 300h (B3 = 250h)

Ring Xenon Max 100% Tc = 300h (B3 = 250h)

Philips X-treme vision 130% Tc = 350h (B3 = 200h)

Bosma H7 PLUS 100% Tc = 300h (B3 = 250h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o H7 to polecam Osram NightBreaker Unlimited kupiłem je jak zobaczyłem test w 101 napraw. Faktycznie dobrze świecą. Nie świecą bezpośrednio pod maską tak mocno tylko na dalszy dystans i jak na razie mi się nie przepaliły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem h7 osrama nb. Bardzo fajne dobrze świecą. Mam h1 Philips blue vision już 8 czy 9 lat, troszke już słabiej świecą ale do puki żyją nie wymieniam ich, bo wiem że już żadna żarówka nie wytrzyma tyle lat!

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Pany ale kusicie. Auto kupiłem ze zwykłą Narvą H7 i jak się spaliła to kupiłem drugą taką.

W sumie 90% to trasy w dzień i światła praktycznie nie używam ale sama ciekawość mnie żre jak bym sobie zapodał jakieś mocne o białej barwie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę jest różnica na + lepiej widać drogę i w portfelu też wydać różnicę . Ale warto jeśli dużo jeździsz w nocy. Kupowałem różne żarówki i tylko raz żałowałem gdy kupiłem Philips eko vision h7 miały być ponoć bardzo trwałe , okazało się że żyły dwa razy krócej niż najtańsze philipsy ( wytrzymały kilka miesięcy ) i bardzo słabo oświetlały drogę, już ich nie kupię.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Volvo używałem H7 i Philips VisionPlus i Orsam SilverStar 2.0. Średnio Philipsy nie dały rady do 18tys.km wytrwać, a Osramy świeciły przez ok.22-24tys.km.
Jakość światła porównywalna, ładny biały odcień, cena podobna, ale jeśli będę zmieniał w obecnym aucie to wezmę H7 Osram SilverStar 2.0 i te właśnie mogę zdecydowanie polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2017 o 15:17, StreamHD napisał:

No za 7 dych jest paczuszka fajna bo 2 x H7 i 2 x W5W https://www.ceneo.pl/33263726 i chyba sobie zamówię.

Zamówiłem je. Dam znać jak wrażenia jak przyjdą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w lewym wymieniłem cały zestaw żarówek na Philips White Vision H7 + H7 + W5W.
Małe zdjęcie porównawcze. Narazie tylko takie ale jak nadarzy się okazja to będzie więcej.

Lewa lampa to zestaw Philips White Vision H7 + H7 + W5W 
Prawa lampa to Narva + Osram - podstawowe najtańsze żarówki.

Narazie sam nie mam wyrobione zdania. Wstawiłem, poczekałem na noc, zrobiłem fotki i tyle. Później będą zdjęcia które więcej mówią. 

 

Kliknijcie aby powiększyć zdjęcie. 
 

Światła mijania

765cc112798b4b44med.jpg

Światła drogowe 
c00f3f9a258fcecdmed.jpg

 

Zdjęcia mają ukazać rzekomo bielsze światło philipsa. Coś faktycznie widać ale to trzeba przetestować po ludzki, a nie w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.