Skocz do zawartości

Sealant czy wosk na trudne warunki ?


CMQ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 271
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Moderator

Wczoraj kładłem na srebrnym o 18:00 a polerowałem ok. 18:30 i rzeczywiście zostawały takie kropelki zaschnięte. Ale myślę, że po pierwsze polerowałem za późno po nałożeniu i pora też już nieodpowiednia - za wilgotno już o tej porze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również bo nałożeniu bordy wrapa zostały smugi, ale podobnie jak reszta z Was za późno się za to wziąłem, było już ciemno i duża wilgoć, w sobotę nałożę drugą warstwę, ale wezmę się za to dużo wcześniej. Wydaje mi się też, że za długo czekałem ze spolerowaniem wolf'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Zaaplikowałem na przednie drzwi Wolf's Body Wrap a na tylne Naviwax Light.

Odpychanie wody i kropelki w obu przypadkach wyglądają super. Tylko mam nadzieję, że Wolf's będzie tak wytrzymały jak obiecują.

Nakręciłem filmik jak to wygląda ale ostrzegam - jest długi, nudny i nic się nie dzieje.

Jak to w polskim filmie :-]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

panowie mam pytanie, stosuje teraz Zymol HD i Zymol carbon, ale tak sie zastanawiam czy nie przejść na wosk syntetyczny. Miałem kiedyś Meguiarsa Quik Wax w sprayu i bardzo miło go wspominam, nie trzeba sie było napracować, a efekt był naprawde dla mnie zadowalający. do tego Ultimate Quik detailer. Pytanie tylko co da lepszą ochrone - carnauba czy syntetyk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

W1Michal, Nie ma zasady, są sealanty słabsze od Carnauby, ale także są trwalsze od carnauby.

 

Musisz najpierw podjąć decyzję na czym ci zależy: jaki efekt, jaka trwałość, jaka forma aplikacji itp itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak, nie mam za bardzo czasu i miejsca aby spędzać pół dnia na kładzenie Zymola HD (z którym ciężko mi sie pracuje) i jeszzce po tym carbon. Produkty w sprayu są mniej czasochłonne. W dodatku efekt po takim połaczeniu średnio mi sie spodobał. Wole chyba jednak efekt lustrzanego szklistego odbicia niż wet look. Dlatego zastanawiam sie nad meguiarsem quik wax, co do detailera, tu sie waham nad Megsem utlimate a czymś innym, co będzie dobrze współgrało z quick waxem, i jeszcze bardziej podkręci efekt lustra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

W1Michal, Jak chcesz przejść na Sealant-y i mieć dobrą ochronę to moim zdaniem użycie tylko produktów w spray-u nie da odpowiednio mocnej ochrony, najlepiej byłoby nałożenie normalnego trwałego sealantu np DG, FK itp, raz w miesiącu sealant w spray-u , a po każdym myciu QD na bazie polimerów. Dzięki takim zabiegom będziesz miał ochronę na bardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.