Skocz do zawartości

Sealant czy wosk na trudne warunki ?


CMQ

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 271
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Update :)

 

Dziś Isuzu zostało na reszcie umyte (na myjni kolegów z forum, są świadkami jak coś :D ) efekt jest następujący :

 

W ramach przypomnienia aplikacja odbyła się 16.12.2011, czyli prawie 8 tygodni temu przejechane z 2500km w różnych warunkach

 

Podsumowując:

 

Maska : DG 105 +601 - FK1000 +IPA - DG TCR +601 - nic już nie ma :oops:

Błotnik prawy : DG TCR +601 - - nic już nie ma od dawna:oops:

Błotnik lewy : DG 105 +601 - - nic już nie ma od dawna:oops:

Drzwi przód prawe : DG TCR +601 - nic już nie ma od dawna:oops:

Drzwi przód lewe : DG 105 +601 - nic już nie ma od dawna:oops:

Drzwi tył p+l : Shield + HDC - słabo ale jeszcze jest :)

Paka p+l : Glasur + HDC - słabo ale jeszcze jest :)

Paka tył : Coli + IPA - słabo ale jeszcze jest :)

Szybki 2x Unique - przód już koniec, boki OK

 

cdn chyba nie nastąpi, pierwsza lepsza pogoda i nowe testy rozpocznę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nie ma wszystkiego na jednym elemencie, chyba chciales za duzo na raz porownac :)

 

No nie miałem tylu autek na raz do testu, ale z niego można wiele wywnioskować :-]

 

dzinkins, qrcze jakoś szybko wszystko się zwinęło :roll:

 

Autko było bez korekty, dość niska teperatura aplikacji itp - tylko cleaner i wszystko w jednej warstwie :o

Ale moim zdaniem jak na warunki w jakim pracowało autko to i tak nieźle :-]

 

Słabe coś te wyniki... Nawet FK1000 tak szybko się poddał? (wielu użytkowników notuje znacznie lepsze efekty) :dontknow:

 

Fakt, faktów że słabe wyniki ale chyba wynika to z niskiej temperatury aplikacji bo faktycznie FK gdzie nie aplikowałem to był nieśmiertelny :-]:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak woski i sealenty muszą mieć odpowiednią temperaturę, moim zdaniem co najmniej 15 stopni i to przez 24 h aby wosk dobrze związał się z lakierem.

ja końcem pażdziernika lub początkiem listopada nakładałem Megs#16 i też długo nie posiedział. A temperatura była koło 10 stopni, w nocy napewno mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując wyniki zawartości słoiczków czy to czarnych czy przezroczystych zaczynam wątpić w sens sealantów.... :song:

 

Dobrze kombinujesz :song::song::song:

 

powoli chyba mit niesamowitych wosków Duraglossa pada..mnie tylko zaskoczyły mało pozytywnie...tak gdzie były nie ma nic po 1,5 miesiąca, FK1000 dalej się trzyma i to na masce i zderzakach...

 

Mamy podobne wnioski ......... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mit niesamowitych wosków Duraglossa pada

Ale to my sami ten mit stworzyliśmy.

 

Znam kilka osób które po TCR spodziewały się kilera zimowego a przecież on ma show robić a nie trwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dużo zależy od odpowiedniej aplikacji itp,

Nie wiem ale ja kłade mechanicznie srp + egp na to i 4 miesiace trzyma, wiadomo że zimą będzie to krócej ale po 2,5 miesiaca nadaj po umyciu ładnie kropelkuje.

Osobną kwestą jest nakręcanie sie nawzajem na forum na nowe kosmetyki jakie to cudowne i super. No i tak na chłopski rozum po TCR który stworzony jest do tego żeby trzymał miesiac w lato i zeby był śliski i błyszczący. A jak ktoś ładuje go na zime to sam sobie winien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak na chłopski rozum po TCR który stworzony jest do tego żeby trzymał miesiac w lato i zeby był śliski i błyszczący. A jak ktoś ładuje go na zime to sam sobie winien.

 

dokładnie , wosk na lato a co niektórzy walą go w zimie i jeszcze w niskiej temperaturze nakładają i żądają super wytrzymałości

 

ba , niektórzy to nawet nakładają na wilgotny lakier , zaczyna to już być chore....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wosk na lato a co niektórzy walą go w zimie i jeszcze w niskiej temperaturze nakładają i żądają super wytrzymałości

 

Dobrze się wczytaj, kto i od czego co oczekuje :dontknow: , nie mąć wody :wallbash: , test jest poglądowy a nie wyrocznią czy jest dobre czy złe 8-) - jak kolega zna wszystkie odpowiedzi na wszystkie pytania i zna wszystkie produkty i jak się zachowują w różnych warunkach gratuluje :good: - ja jeszcze nie wiem dlatego się bawię ;):song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wosk na lato a co niektórzy walą go w zimie i jeszcze w niskiej temperaturze nakładają i żądają super wytrzymałości

 

Dobrze się wczytaj, kto i od czego co oczekuje :dontknow: , nie mąć wody :wallbash: , test jest poglądowy a nie wyrocznią czy jest dobre czy złe 8-) - jak kolega zna wszystkie odpowiedzi na wszystkie pytania i zna wszystkie produkty i jak się zachowują w różnych warunkach gratuluje :good: - ja jeszcze nie wiem dlatego się bawię ;):song:

 

nie mącę wody , tylko różni ludzie czytają , różnie interpretują i potem jak czytam forum wychodzą niezłe kwiatki ( jęk zawodu ) i nie chodzi o twój test ....

 

[ Dodano: 7 Luty 2012, 11:28 ]

_Shadow widzę że się rozumiemy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony proponuję co najmniej w połowie tak dobrze przygotowywać powierzchnię przed testami jak zrobił to kolega EVO przed testem Swissvax finest, do tego warunki też niech będą podobne, czyli chodzi mi o temp oscylującą w granicach 15st. Po takim nazwijmy to "wstępie" można wyciągać obiektywne wnioski co do danych produktów nie zależnie czy kosztują xxzł czy xxxxzł. Takie moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test pokazuje, że czego byśmy nie położyli, to i tak warunki aplikacji mają znaczny wpływ na wyniki. Nawet autor testu zauważył, że fk zawsze dawało radę a teraz kaszana. Także test wartościowy, a powtórzony w cieplejszych warunkach może dać zupełnie inne wyniki. Czekamy zatem na następny z tymi samymi zawodnikami w bardziej sprzyjających okolicznościach przyrody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

bąku, Temperatura aplikacji 11,3 C ,suchy garaż co więcej trzeba?

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... &start=180

To ,że promienników nie było?!

Oczywiście masz rację ale czy w tym przypadku :o

Z produktami DG jest jakaś dziwna sprawa. Ktoś kiedyś na forum się zachwycił i od razu Wszyscy jak te owce.... Zabrakło w sklepach.

...ale czy ten ktoś powiedział ,że to złoty środek, piękny i wytrzymały? NIE!!!

Sam poszedłem w DG i nie żałuję. Zrobiłem test i jestem zadowolony. Trwałości się nie spodziewałem ale zrobiłem :shock: jak auto po tym wyglądało.

 

whateverek, :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bąku, Temperatura aplikacji 11,3 C ,suchy garaż co więcej trzeba?

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... &start=180

To ,że promienników nie było?!

Oczywiście masz rację ale czy w tym przypadku :o

Z produktami DG jest jakaś dziwna sprawa. Ktoś kiedyś na forum się zachwycił i od razu Wszyscy jak te owce.... Zabrakło w sklepach.

...ale czy ten ktoś powiedział ,że to złoty środek, piękny i wytrzymały? NIE!!!

Sam poszedłem w DG i nie żałuję. Zrobiłem test i jestem zadowolony. Trwałości się nie spodziewałem ale zrobiłem :shock: jak auto po tym wyglądało.

 

whateverek, :good:

 

Nie chodzi mi promienniki :) Jeżeli patrzeć na test pod względem przygotowanie powierzchni to jak najbardziej wynik jest taki że ma to bardzo duże znaczenia, ale uważam że do tego nie trzeba żadnych testów, bo jest to oczywiste :)

Tego typu test to najlepiej zrobić w ciepły październikowy dzień, przygotować powierzchnię pod każdy produkt i wtedy jak przyjdzie zima przyglądać się jak i co kiedy znika :)

Złotego środka nigdy nie było, niema i go niebędzie ;)

Ja również jestem użytkownikiem DG i uważam że produkty są bardzo dobre :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.