Skocz do zawartości

Sealant czy wosk na trudne warunki ?


CMQ

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos moze wie jak dlugo utrzymuje sie efekt i ochrona po uzyciu dobrego wosku np.

-Collinite 476s Super polecany na forum.

 

a jak dlugo po sealant'cie np.

-Wolfgang Deep Gloss Paint Sealant 3.0 czy

-Poorboys EX-P

 

Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze to zalezy od pogody, uzytkowania samochodu, czestosci mycia. Ale chodzi mi o ogolna trwalosc, efekt wizualny i ochrone tych produktow.

 

Jesli mielibyscie wybierac tylko 1 z nich to co zastosowalibyscie do swojego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 271
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja również używam NXT 2.0, i trzyma całkiem spoko. Nałożony zimą na dworzu, i niestety troche za szybko spolerowany trzymał jakies 1,5 miesiaca, natomiast nakładany już wiosną, dwie warstwy, to spokojnie te 4 miesiące wytrzyma:) Oczywiście w międzyczasie ze 3-4 razy auto było myte na BP bezdotykowej, więc, jak już nie raz na tym forum było pisane, NXT jest dosyć trwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, parę pytań mam:

 

1. Autoglym SRP jest cleanerem. Czy nakładając drugą warstwę nie usunę tej pierwszej? Chcę z niego skorzystać ze względu na 'mityczne' właściwości maskujące swirle.

 

2. Która kombinacja jest najtrwalsza i czy produkty wzajemnie nie będą się 'gryzły'?

 

a) autoglym SRP + NXT 2.0

b) autoglym SRP + Colli 476

c) autoglym SRP + NXT 2.0 + Colli 476

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

ad.1

 

SRP to nie tylko cleaner, to AIO. Nie, odpowiednio aplikując drugą warstwe nie usuniesz pierwszej. Trzeba to tylko robić z wyczuciem i stosować dużo mniejszy nacisk niż przy pierwszje.

 

ad.2

 

odp. b).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam jeszcze sporo NXT 2.0, a SRP właśnie przyniósł mi listonosz więc siłą rzeczy będzie kombinacja SRP+NXT, zaś Colli to by się pojawił dopiero tak na jesieni aby auto na zimę lepiej zabezpieczyć, producent mówi o 11 miesiącach ochrony ale aż nie chce mi się w to wierzyć, wystarczy 5-6. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
I czym to się objawia?

 

NXT ma swoje wypełniacze które usuną te zostawione przez SRP, i generalnie źle wpłynie na warstwe którą zostawiło SRP.

 

Czy po sealencie Wolfgang można zastosować wosk?

 

Możesz, odczekaj tylko 24-48h po aplikacji sealanta żeby się "ułożył".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam oba woski (insulator w testerze). Chwilowo wypowiem się jedynie odnośnie nakładania i wyglądu. Nakładanie: z racji, ze 476 jest woskiem twardym nakłada się gorzej i trudniej się go poleruje. Insulator ma bardzo plynną konsystencję. W/g mnie lakier po insulator'ze ma wiekszy WET LOOK (co ciekawe chyba ten WetLook jest mocniejszy niż po DuraGloss 111). Insulator'a nakłada się bajecznie łatwo i tak samo latwo się go poleruje. Jeśli trwałość insulatora bedzie porównywalna z 476 to w 100% bardziej polecam insulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co sądzicie o połączeniu PB EX-P, a na to dwie warstwy Meg's-a #16, jako cleaner już jest PB PP. Na jednym aucie zrobiłem dwie warstwy #16 ale tak się zastanawiam, czy na drugim, bardziej obciążonym zimowymi warunkami nie położyć jeszcze PB EX-P, a na to Meg's-a #16. Czy będzie duża różnica w wytrzymałości? Auto stoi w garażu i czeka na wosk, jeśli będzie duża różnica to poczeka jeszcze jeden dzień na EX-P (musiałbym zamówić). :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZyBA, W zime raczej z drzew nic nie leci :) Natty's Red jest calkiem wytrzymaly ale na zime wolal bym jakis pewnik, czyli 476, #16 lub 1000p - chociaz ten ostatni chyba na forum nie przechodzil testow zimowych. Natomiast w Twoim przypadku pomyslal bym o przeglinkowaniu auta przed przygotowaniem go na zime, zeby usunac to co moglo zostac po drzewach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bo auto będzie mówię jeżdżone max 2 x w tyg i tak samo co 3-4 dni odnieżane tylko. Ostatnie mycie pewnie będzie jakoś około listopada natomiast później pewnie w Marcu. I tak się zastanawiam co i jak w jakich ilościach położyć na auto aby w miare zabezpieczyć je. Mycie aktywną pianą potem mycie szamponem, glinka, mycie szamponem, może SRP przelece albo PB WD bo rys i tak ręcznie nie usunę a na wiosne będzie pewnie polerka. Na koniec PB PB no i teraz właśnie wybór co i jak z woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na zime nakladam 1000p, ale po prostu tylko taki z najtrwalszych woskow aktualnie mam i co do jego trwalosci przynajmniej w lecie sie przekonalem (moze gdzies zrobie jeszcze maly fragment do testow z EX-P i Natty's Red ewentualnie dodo White Diamond). Na pewno beda dwie warstwy wosku i potem jeszcze jedna powtorzona jak tylko sie da gdzies po tygodniu. Ale powiem szczerze, ze tez sie zastanawiam co dac pod spod. Pewnie bedzie cleaner PB PP a potem mam trzy warianty, nic i od razu wosk, SRP lub PB WD i na to wosk. Wariant ostatni raczej odpada bo IMO srodki o wiele lepiej trzymaja sie na SRP niz na WD, ten drugi jest troche oleisty. Pewnie bedzie SRP i 1000p bo nigdy nie mialem problemow z SRP, wrecz przeciwnie no i bardzo lubie ten srodek :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Odgrzewam temat

 

Minęło kilkanaście miesięcy, czy macie już porównanie który sealant jest trwalszy?

- Colli 476, czy 845?

- FinishKare 1000p? (to preparat do łodzi)

- Car-Lack 68 Long Life

- może ordynarnie Turtle Wax PTFE Premium Car Wax - "wosk o podwyższonej twardości, ochrona do 12 miesięcy" jak czytamy na stronie producenta?

- czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 miesięcy łapie się w "do 12 miesięcy". Też było by nieźle. Ja wiem że tutaj wstyd jest przyznawać się do korzystania z produktów turtle wax i sonax. Ale może są osoby które spróbowały i mają odwagę to opisać?

Nie upieram się przy żółwiowych produktach, pytam przez ciekawość.

 

Collinite opisuje trwałość swoich produktów:

- 476 - "longest-lasting"

- 845 - "long-lasting"

- 915 - ogólnikowo "Surpasses other high-end waxes in durability..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.